Totalizm - czyli idea Pająka

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Totalizm - czyli idea Pająka

Post autor: van »

Nie chcę odgrzewać starych koletów (tym bardziej, że część stron, do których się dowołują komentarze, już nie istnieje) ale swego czasu strawiłem cały wieczór na dokładną lekturę jednej z opisywanych przez dr Pająka spraw:http://www.totalizm.pl/boiler_pl.htmi trochę mi szkoda, żeby ten wysiłek poszedł na marne :) W skrócie:Genialny weteran wojenny konstruuje super "grzałkę soniczną", która z tego co mówią załączone schematy, jest zwykłym urządzeniem do elektrolizy wody.Woda gotowana tą grzałką ma właściwości "wody życia".Wynalazca spotyka się z niechętnym przyjęciem.Dr Pająk odwiedza wynalazcę. Gdy po kilku latach znów chce odwiedzić wynalazce, okazuje się że jego dom został wymazany nie tylko fizycznie, ale i z pamięci sąsiadów.Po kilku latach o super grzałce robi się wreszcie głośno w mediach i okazuje się, że dom wynalazcy został przywrócony do istnienia.Wnioski dr Pająka: Grzałka jest kluczowym urządzeniem dla losów świata, bo tylko wtedy ufolom chciałoby się usuwać wynalazcę i ślady po nim, a potem przywracać go rzeczywistości jakby nigdy nic.Wierny czytelnik buduje działającą "grzałkę soniczną" a potem bada właściwości "wody życia". Okazuje się że woda poddana działaniu "grzałki" jest toksyczna.<div> </div>Zadziwiające jest że:Osoba o rzekomo technicznym wykształceniu nie potrafi na pierwszy rzut oka rozpoznać urządzenia do elektrolizy wody.Dr Pająk przyznaje uczciwie na swojej stronie, że "woda życia" jest toksyczna i że chyba się mylił, ale nie zmienia to jego nastawienia do całej sprawy. Bez wstydu zostawia też wszystkie wywody na swojej stronie. Osobiście uważam dr Pająka (którego wykładu o magnokraftach miałem okazję wysłuchać jako nastolatek) za postać tragiczną i przestrogę dla pasjonatów spraw paranormalnych, którzy nie potrafią znaleźć umiaru w swoich intelektualnych domniemaniach. Pamiętać także należy, że kilka idei wymyślonych przez dr Pająka we wczesnym stadium jego działalności, funkcjonuje do dziś w środowisku ufologicznym: magnokraft, diabelskie kamienie. Niektóre z nich były wiązane z pomysłami innych badaczy UFO: "diabelskie kamienie" miały być rzekomo połączone z "siecią Wilka" czyli z siecią opisywanych przez Bzowskiego anomalii w domniemanej siatce geopatycznej.
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2013 3:22 am przez van, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adolf
Infrzak
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 07, 2013 1:57 am

Re: Totalizm - czyli idea Pająka

Post autor: Adolf »

A ja na odmianę powiem, że kilka jego idei mi się podobało. Przede wszystkim sam fakt jako przedstawienie ich jako złych, a my jesteśmy od tysiącleci ich niewolnikami, z których skrycie czerpią zyski. To może i kontrowersyjne, ale daje do myślenia. Inną tezą, którą fajnie przedstawił jest... atak na WTC. A dokładnie moment zniszczenia wież, który bardzo dobrze pasuje do jego teorii. Ich nietypowy sposób w jaki się rozparły bardzo pobudził moją wyobraźnię i sądzę, że to niekoniecznie była bomba. Także krater i brak gruzu pasowały do jego teorii. Szkoda mi faceta, bo wyciągał ciekawe wnioski, a przez niektóre teksty się ośmieszył. 
<a href="http://www.ufopoznan.blogspot.com">www.ufopoznan.blogspot.com</a>
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Totalizm - czyli idea Pająka

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="van">Nie chcę odgrzewać starych koletów (tym bardziej, że część stron, do których się dowołują komentarze, już nie istnieje)</blockquote>

Doprawdy?

Jakbyś nie chciał to byś nie odgrzewał. :P
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Totalizm - czyli idea Pająka

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Osobiście uważam dr Pająka (którego wykładu o magnokraftach miałem okazję wysłuchać jako nastolatek) za postać tragiczną i przestrogę dla pasjonatów spraw paranormalnych, którzy nie potrafią znaleźć umiaru w swoich intelektualnych domniemaniach</blockquote>I zgadzam się tutaj  w 100%, niestety, kurcze niestety a to  dlatego że jeśli już ktoś  spędza całe dni czytając  o  ufitach to powinien też krytycznie do tego tematu podejść.  <blockquote class="ipsBlockquote">. Inną tezą, którą fajnie przedstawił jest... atak na WTC</blockquote>czytałem to......szokkkkkk  Czakrawartin, ja jestem także za tym żeby ufologię badać z dystansem a nie rzucać się na jakieś przekonania dziwnych osobistości
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Totalizm - czyli idea Pająka

Post autor: Ronin »

Faktycznie pan Pająk trochę się pogubił, ale jak już tu niektórzy wspominali niektóre z jego teorii dają do myślenia. Kiedyś widziałem spotkanie z nim zarejestrowane przez NTV (niezależna tv) i facet gadał całkiem rozsądnie. Tak więc może nie wszystko co pisał i tworzył było takie całkowicie bezsensowne...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Totalizm - czyli idea Pająka

Post autor: Arek 1973 »

Może nie wszystko  jest tworem tego pana bo  wiadomo że niektóre tezy były kopią  innych  badaczy, ale niektóre jak np. to że  ufo  rozwaliło  WTC i Pająk  widział w rozdrobionym gruzie  dowody daje popis tego osobnika :kekeke:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”