Wybuch Gwiazdy, czy inne zjawisko ?

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Sminer
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 6:06 pm

Wybuch Gwiazdy, czy inne zjawisko ?

Post autor: Sminer »

Witajcie !Pare miesiecy temu (Pod koniec lata) spotkalem sie z dziwnym zjawiskiem.Siedzialem wtedy na ławce i obserwowalem niebo.Po chwili zobaczylem, ze jedna z gwiazd nagle powieksza sie !po kilku sekundach byla wielkosci polowy ksiezyca (Tak jakby ksiezyc byl 2 razy mniejszy). Zmienila kolor z jasneo malego punktu na pomaranczowy. Spogladalem na nia jeszcze chwile, a potem tracila blask, az w koncu zniknela. Pisalem o tym kiedys na innym forum, by sprawdzic co o tym mysla, ale powiedzieli mi, ze pewnie klamie, chce zwrocic na siebie ich uwage i temat zostal wyrzucony do smietnika.Mam nadzieje, ze na tym forum znajde odpowiedz na nie dajace mi spokoju pytanie.Co ja tam wlasciwie widzialem ! Mozliwe ze ktos z was widzial cos podobnego. Dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Wybuch Gwiazdy, czy inne zjawisko ?

Post autor: Rysiek23 »

Najlepiej byłoby wpierw sprawdzić czy to nie była tzw. flara Iridium.
Sminer
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 6:06 pm

Re: Wybuch Gwiazdy, czy inne zjawisko ?

Post autor: Sminer »

To sie nie poruszalo, tylko stalo w miejscu. Najpierw bylo male jak gwiazda, po chwili zaczelo rosnac. Watpie zeby to byl meteor
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Wybuch Gwiazdy, czy inne zjawisko ?

Post autor: Ronin »

Widziałem kiedyś zimą coś podobnego, ale wtedy (po krótkim dochodzeniu) doszedłem do wniosku, że to była stacja orbitalna, którą w specyficzny sposób oświetliło słońce...  Podczas mojej obserwacji to wyglądało tak jakby jakiś obiekt na niebie obracał się raz rozświetlając sie, a za chwilę przygasając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”