Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Duchy, Zjawy, Klątwy
Awatar użytkownika
Immortal_girl
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 2:00 pm
Kontakt:

Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: Immortal_girl »

Witam ! :) W Gdańsku - Polanki znajduję się stary opuszczony dziecięcy szpital. Zamknięto go w styczniu w 2008r. nikt nie wie dlaczego. Oficjalna przyczyna do której się zdołałam "dokopac" ma proste wytłumaczenie, że budynek po prostu był stary i otworzono nowy oddział gdzie się przeniesiono. Jednak nie wyjaśnia to dlaczego w budynku wszystko pozostawiono, jakby wszyscy uciekli z dnia na dzień. Pierwszy raz byłam tam niedlugo po jego zamknięciu, na korytarzach stały łóżka, wszędzie walała się dokumentacja lekarska. Cały sprzęt był zostawiony, strzykawki, rózne meble czy oprzyrządowanie. Wszystko wyglądało tak jakby ludzie stamtad po prostu uciekli zostawiając wszystko za sobą. W środku można wyczuc niesamowitą energię. Ma się wrażenie że ktoś nas ciągle obserwuje. Sama kątem oka widziałam różne znikające ciemne postacie. W piwnicach były stoły które przypominały stoły do sekcji zwłok. Na ścianach były czerwone plamy, jakby z krwi. Nikt nie chce mówic o prawdziwej przyczynie zamknięcia tego oddziału. Wszyscy unikają tematu jak ognia, nie ma też żadnej dokumentacji z której można by się dowiedziec czegokolwiek. Dla wszystkich jest to temat tabu a po dzielnicy krążą jedynie plotki, że zamknięto go dlatego iż działy się tam dziwne rzeczy. Napotkałam się nawet na plotkę że kogoś tam zamordowano i dlatego oddział ten został zamknięty, ale ile w tym prawdy chyba nigdy się nie dowiemy. Osobiście mogę powiedziec, że jest tam naprawdę niesamowita energia, i na pewno bytują tam jakieś nadprzyrodzone istoty. W piwnicy czuc inna energię, niż w reszcie budynku. Jakby bardziej złowieszczą. Ostatnim razem gdy się tam wybrałam, było to kilka miesięcy temu, odkryłam że owy budynek posiada schody na strych których w wczesniejszych wizytach nie zauważyłam. Wchodząc na schody prowadzące na strych, z sekundy na sekunde miałam dośc duże problemy z oddychaniem, ledwie mogłam złapac oddech, było to bardzo dziwne doświadczenie. Gdy weszłam na górę odczułam strasznie silną energie że coś nie chce bym tam wchodziła, jakby chciało mnie się stamtad pozbyc. Rozejrzałam się jedynie i usłyszawszy krzyk mojej kolażanki, która czekała na mnie na dole zeszłam pośpiesznie na dół. Twierdziła ona że widziała jakąs ciemną postac na holu która po chwili znikneła. Na jej prośbę szybko opuscilysmy budynek. Zamierzam tam jeszcze kiedyś wrócic i może skontaktowac się z tym czym co tam przebywa, lub może uzyskac jakies EVP.  I oczywiście zamieszczam zdjęcia owego miejsca mojego autorstwa :) Pozdrawiam ! Immortal_girl 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: arek »

Trochę przerażające te foty .Nie wiem jak Wy ,ale ja raczej sam ,nocą bym tam chyba nie chodził ;)
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: Katarzyna_1 »

Ciekawa sprawa... Obejrzałam fotki z nadzieją, że gdzieś tam palaszującego bliźniaczego ducha Bolka zobaczę, a tu nic.Ciekawe te fotki, zwlaszcza ostatnie. Pusta lodówka, pusty gar... Ale może nie będzie aż tak źle :InLove:Pewnie teren zostanie sprzedany za łełro walutę.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Immortal_girl
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 2:00 pm
Kontakt:

Re: Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: Immortal_girl »

Kasiu co do zdjęc z duszkiem, na dwóch z ostatniej wizyty udało mi się coś "złapac" choc nie wiem co to jest, może ktoś z forum będzie mógł w tej sprawie pomóc :) Na pierwszym zdjęciu kawałek czarnej postaci widoczny jest po prawej stronie zdjęcia.Na drugim zdjęciu natomiast po lewej stronie zdjęcia  Dodam, że oba zdjęcia były robione w piwnicy budynku, w odstępie kilku minut. Po prostu chodziłam w koło pstrykając zdjęcia, z nadzieją własnie aby coś na nich złapac :D Pozdrawiam  
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: Katarzyna_1 »

Ja przepraszam, ale myślałam,  sobie żartujesz bo na ul. Polanki w Gdańsku mieszka Lech Wałęsa - Bolek- dlatego  żartowałam z tym duszkiem bolka. Mam nadzieję, że też sobie ze mnie żartujesz?Bez znaczenia. Pozdrawiam i nie wierz w tego rodzaju poszpitalne  duchy.  :InLove:  
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Kinga
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: Kinga »

Ten budynek wygląda na bardzo stary wymagający generalnego remontu albo rozbiórki, dlatego pewnie został opuszczony.  Po prostu to nie są warunki odpowiednie dla chorych ludzi i tyle. 
Mazi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 9:13 pm
Kontakt:

Re: Opuszczony szpital Gdańsk - Polanki

Post autor: Mazi »

Posiadasz może jakieś zdjęcia zanim go zamknięto ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”