(Nie)Rząd Tuska - oceny

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: ADAX »

Mam nadzieje, że się uda i w końcu może w tej Polsce będzie normalnie :) . Nie trzeba będzie rodzinami emigrować za granicę, tylko w Polsce wieść dostatnie życie. Ehh. Islandczykom się udało, Bługarom, więc czemu nie nam ? Tak demokracja, w sumie ma różne oblicza. Ta w Polsce, nawet w teorii i założeniu jej nie przypomina. Działa tylko, gdy trzeba wybrać nowego złodzieja i jego bandę rozbójników.
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2013 11:01 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ADAX" data-cid="103764" data-time="1362178847">Mam nadzieje, że się uda i w końcu może w tej Polsce będzie normalnie :) . Nie trzeba będzie rodzinami emigrować za granicę, tylko w Polsce wieść dostatnie życie. Ehh. Islandczykom się udało, Bługarom, więc czemu nie nam ? Tak demokracja, w sumie ma różne oblicza. Ta w Polsce, nawet w teorii i założeniu jej nie przypomina. Działa tylko, gdy trzeba wybrać nowego złodzieja i jego bandę rozbójników.</blockquote>Mamy przecież demon krację :Hay:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: Przemekkk666 »

Premiera chronią już snajperzy



Zakamuflowani, groźnie wyglądający mężczyźni uzbrojeni w długie karabiny z lunetami i lornetki lustrują okolicę. Ich uważne spojrzenia omiatają każdego przechodnia, a palec na spuście jest gotowy do strzału w każdej chwili. Spokojnie, to nie przestępcy – to funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu strzegący pałacu prezydenckiego podczas Rady Gabinetowej, na którą przybył sam premier. Widok aż tak chronionego pałacu to rzadkość. Czyżby BOR podjął już specjalne środki ostrożności po pogróżkach, które otrzymał niedawno szef rządu Donald Tusk (56l.)?



Szefostwo BOR nie zamierza bagatelizować pogróżek, które coraz częściej dostaje premier. Ostatnio listy z groźbami otrzymał od człowieka związanego ze środowiskiem pseudokibiców, który chce zemsty za aresztowanie ich nieformalnego przywódcy Piotra S., pseud. "Staruch". Informacje o tym ujawniło radio "RMF FM". Pogróżki przyszły zarówno do kancelarii premiera, jak i do domu w Sopocie. Zdaniem służb oznacza to, że prześladowca wie o premierze bardzo wiele. Z tego powodu nieoficjalnie BOR zostało postawione w stan gotowości. Przynajmniej pięciu funkcjonariuszy towarzyszy premierowi na każdym kroku i czujnie lustruje okolice, w których przebywa.



To jednak nie wszystko. Teraz, gdy szef rządu wyjeżdża na oficjalne spotkania, w miejscu do którego zmierza rozstawiani są nawet snajperzy, którzy z palcem na spuście czuwają ukryci na dachach i w innych punktach obserwacyjnych.



Kilku strzelców wyborowych pojawiło się ostatnio na dachu Pałacu Prezydenckiego podczas zwołanej przez prezydenta Rady Gabinetowej, na której pojawił się także Donald Tusk. Nie ma ich tam, gdy codziennie drogę tę przemierza do pracy prezydent.



Trudno się dziwić działaniom BOR. Prześladowca sprawę postawił jasno – chce śmierci szefa rządu. To już kolejny przypadek poważnego zagrożenia życia premiera. Pod koniec roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Brunona K., który chciał wysadzić Sejm w czasie, gdy będzie tam szef rządu.



zródlo: wp.pl http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,15398867,wiadomosc.html?ticaid=11032e
Ostatnio zmieniony sob mar 09, 2013 12:45 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[color=#ff0000;]Takiej biedy nie było w Polsce od dziesięciu lat! Mamy rząd, który wykańcza gospodarkę i ludzi![/color]
<div style="text-align:center;">[color=#ff0000;]Raport GUS-u jest szokujący. Tylko w styczniu pracę straciło trzy razy tyle ludzi co rok temu![/color]</div><div> Bezrobocie rośnie z roku na rok. Jak podaje  GUS pod koniec stycznia aż 361 zakładów zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 29,6 tys. pracowników. A to znaczy, że liczba bezrobotnych może wkrótce przekroczyć 2,4 mln! Przybywa też Polaków żyjących w skrajnej nędzy. "Po okresie spadku w latach 2006-2008, a następnie paroletniej stabilizacji, w 2011 r. odnotowano wzrost poziomu zagrożenia ubóstwem skrajnym w Polsce" – czytamy w raporcie GUS-u. Alarmuje też Bruksela - blisko 30 proc. Polaków zagrożonych jest ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Według Brukseli najbiedniejsze kraje unii to Polska, Bułgaria, Rumunia i Grecja.Rząd zafundował nam nędzę, głód i upokorzenie. Kiedyś pod moim artykułem o kobiecie utrzymującej rodzinę ze śmietników, pojawił się komentarz - "niech Pani nie pisze takich smutnych tekstów". Myślicie, że jest mi przyjemnie, kiedy wchodzę do domu, w którym choroby i głód wyniszczają rodzinę, a zwłaszcza małe dzieci? Lepiej przymknąć oko na to co się dzieje? Ktoś musi zareagować. Gminy mówią jedno - nie możemy pomóc więcej, bo nie pozwalają na to przepisy. Za komuny kupowało się pasztetówkę dla psa, mimo, że trzeba było stać w kolejkach, jedzenia nikomu nie brakowało. W mojej rodzinie pracował tylko ojciec, w fabryce, za zarobione tam pieniądze kupił jeden dom, wybudował drugi i jeszcze odłożył. On nie wie, tak jak ja, co znaczą kredyty. Przykład komuny stąd, że jest ona dla wielu przykładem skrajnej paranoi, więc współczesny raj można do niej porównać.Dziś nie ma kolejek w sklepach, ale są w ośrodkach pomocy, po zasiłki, po pieniądze na książki, na lekarstwa...Ostatnio byłam w rodzinie, w której jest czworo niepełnosprawnych dzieci, a ojciec choruje na stwardnienie rozsiane. Rozmawiałam z ich wójtem, powiedział, że do biedy i zimna w mieszkaniu można się przyzwyczaić, tak jak można się przyzwyczaić do bogactwa i komfortu. Wielokrotnie matka tych dzieci prosiła go, by ich odwiedził. Nie zrobił tego. Trudno tym wszystkim, którym się powodzi zrozumieć biednych. Gardzą nimi i brzydzą się nimi.W żadnym kraju nie ma też tyle zagranicznych sklepów co w Polsce! Inne Państwa dbają o swoich kupców i swoją gospodarkę, nie chcą, by pieniądze były wywożone z kraju. A u nas? W samych Gorlicach - 28 tys. mieście są trzy Biedronki, Rossman, Lidl i dwa markety chińskie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że robiąc zakupy w tych sklepach, pozwalają, by ich pieniądze zostały wywiezione z kraju. Nasze władze samorządowe wydając zgodę na kolejną biedronkę, czy inne badziewie, wydają wyrok na swoich kupców i polską gospodarkę. Upokarzają ludzi, którzy muszą się godzić pracować tam za 4,5 zł, jak np. w nowo otwartym w Tarnowie niemieckim markecie Real. Gdzie tu logika?Co to za rząd, który działa na szkodę państwa i obywateli? Za rządów PO wytworzył się wyraźny podział na lepszych i gorszych. Ci co mają władzę mają też kasę i tylko oni się liczą. Reszta jest nieważna. Czy o taką Polskę nam chodziło? Źródło:interia</div>
Ostatnio zmieniony pn mar 25, 2013 7:26 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: Ronin »

Najgorsze to jest to, że alternatywy właściwie żadnej... Cały mechanizm finansowy tak jest stworzony (min. pieniądz odsetkowy itp.), że grupka ludzi może kierować z wygodnego fotela losami całych narodów... Trzeba wrócić do korzeni, mam plan, będę kupował ziemię, jak to wszystko pierdyknie to na co mi pieniądze w banku... Lepiej mieć parę h ziemi wtedy człowiek jakoś wyżyje...
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: MarcinAdk »

Ja tylko dodam od siebie ze z obserwacji globalnych wynika iż pogłębia się kryzys zaufania do jakiegokolwiek systemu władzy, to nie jest li tylko problem regionalny na przykładzie Europy ( a więc i Polski).Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr kwie 03, 2013 3:06 pm przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: robrep »

To że kryzys przyjdzie po 2013 roku wiedzieli rządzący już dawno. Ja o tym mówiłem rodzinie od 2 lat. Skąd ten pomysł? Bo środki z Unii Europejskiej mieliśmy do 2013 roku. To oznacza, że wszystkie instytucje, gminy, powiaty zaplanowały wykorzystanie tych pieniędzy w tym okresie. Wszyscy masowo brali kredyty na nowe inwestycje co napędzało gospodarkę. Do tego doszło ciśnienie na Mistrzostwa Europy i wykonanie jak najwięcej pracy na modernizację, remonty. Niebawem przyjdzie spłacać kredyty, co oznacza brak środków na inwestycje. W ZUSie brakuje kasy i rząd szykuje skok na 2 filar, żeby wykorzystać te pieniądze puki są przy władzy. PO nie ma w planie wygrania następnych wyborów stąd takie nasilenie afer. Zostawią po sobie spaloną ziemię, żeby kolejni wylądowali z ręką w nocniku. Nikt nie będzie w stanie spełnić żadnych wyborczych planów. Ilość inwestycji zagranicznych jest znikoma i wynosi tyle samo co wydane pieniądze przez emigrantów. W Polsce sprzedano już wszystko i nie da się zapchać dziury w budżecie przez sprzedaż majątku państwa.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="105303" data-time="1369296658">Tak. Dlatego Tusk ucieknie do Brukseli, żeby uniknać odpowiedzialności, tak jak jego koleszka, komisarz Lewandowski - kolejny malwersant, który teraz udaje wielkiego pana. Przecież na to się rzygać chce.</blockquote>O jej.., wspomnialeś o Lewandowskim i zrobiło mi sie niedobrze. Nie wiem czy tylko ja tak mam,i czy to moje skrzywienie psychiczne, bo kiedy go widzę w telewizorze muszę wyjść z pokoju, bo chce mi od razu rzygać.  Nie jest to nawet spowodowne jego krętaczą i zlodziejską polityką. Nie wiem z jakich powodów, ale nie mogę patrzeć na jego gębę. Nie chodzi tu chyba o jego szpetną urodę, bo na inne osoby duzo brzydsze tak nie reaguję. Szanuję ludzi bez względu na wygląd, wyksztalcenie itd, , a w przypadku tego typka zbiera mi się na wymioty. Tfuu
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: Hybrid »

TUSK KOLEJNYCH WYBORÓW NIE PRZEGRA !!! już szkolą się u fachowców + serwery w Rosji sukces gwarantowany.. Kierownictwo polskiej Państwowej Komisji Wyborczej wzięło udział w dwudniowym szkoleniu w Moskwie, prowadzonym przez rosyjską Centralną Komisję Wyborczą – ustaliło radio RMF FM. RMF FM przypomina, że od lat organizacje międzynarodowe mówią o nieprawidłowościach podczas wyborów w Rosji. Informacja o spotkaniu polskiej i rosyjskiej komisji wyborczej nie została podana do mediów. Rozmowy tego typu odbyły się już drugi raz – poprzednie prowadzono w 2012 roku w Warszawie. 12-osobowa delegacja z Polski wymieniała doświadczenia z rosyjskimi kolegami, w tym z szefem Centralnej Komisji Wyborczej Władimirem Czurowem, którego antyputinowska opozycja nazywa “czarodziejem”, dlatego, że jej zdaniem, Czurow zawsze potrafi doprowadzić do odpowiedniego wyniku wyborów.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Przedstawiciele-polskiego-PKW-wzieli-udzial-w-szkoleniu-w-Moskwie,wid,15681154,wiadomosc.html?ticaid=110a84&_ticrsn=5
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: (Nie)Rząd Tuska - oceny

Post autor: Hybrid »

” PRL ZBUDOWANO NA RUSKICH BAGNETACH – III R.P TUSKA ZBUDUJĄ NA RUSKICH SERWERACH” Ta lektura musi porażać. „Sfałszowanie ostatnich wyborów było możliwe i stosunkowo proste. Nie twierdzimy, że zostały sfałszowane, ale że była taka możliwość” – piszą w swym raporcie eksperci od bezpieczeństwa teleinformatycznego. I pytają: „Dlaczego ABW pozwoliła, aby serwer do niedawna rosyjskiej firmy Internet Partners obsługiwał wybory w Polsce?”



Raport został przygotowany przez zespół ekspertów ds. monitoringu wyborów, który pracował dla PiS. Szefem zespołu był zmarły nagle w zeszłym tygodniu prof. Jerzy Urbanowicz. Poniżej, jako pierwsi, przytaczamy ten raport. Pominęliśmy jedynie fragment wstępu, w którym eksperci przypominają o możliwości sfałszowania ostatnich i wcześniejszych wyborów oraz o tym, że kontrola nad ostatnimi wyborami została utracona, bo „PiS nie powołał nawet części mężów zaufania”, w wielu obwodowych komisjach wyborczych nie miał swoich przedstawicieli, zaś zdublowanie danych, które są obowiązkowo wywieszane w komisjach obwodowych, nie udało się.



Raport pt. „Państwowa Komisja Wyborcza uzależniona od rosyjskich serwerów”



„W przedstawionym materiale, opartym na monitoringu sieci PKW, rozpatrujemy kilka hipotez wartych chyba przemyślenia. Wydaje się, że sfałszowanie ostatnich wyborów było możliwe i stosunkowo proste. Nie twierdzimy, że zostały sfałszowane, ale że była taka możliwość. Wiedzieliśmy jakiś czas przed wyborami (z dużym prawdopodobieństwem, gdyż aż do wyborów trwały prace nad konfiguracją systemu), że sieć PKW będzie obsługiwana również przez serwery DNS firmy (do niedawna rosyjskiej) Internet Partners (IP) wchodzącej w skład większej firmy rosyjskiej GTS, działającej w Europie Wschodniej (w Polsce pod nazwą GTS- Energis Polska).



Firma GTS-Energis Polska dysponuje ogólnopolską siecią telekomunikacyjną ulokowaną wzdłuż traktów kolejowych. Internet Partners obsługiwał przez wiele lat Wojskowe Służby Informacyjne i kilka ważniejszych instytucji państwowych.



Nasi eksperci obejrzeli z zewnątrz sieć DNS-ów, które brały udział w agregacji danych wyborczych. DNS-y są własnością Krajowego Biura Wyborczego. Jeden serwer znajdował się w firmie Internet Partners, drugi w firmie ATM. Firma ATM zbudowała rejestrator (tzw. czarną skrzynkę) dla Tu-154 M. Potem wygrała przetarg w PKW na obsługę wyborów (GTS przegrała przetarg). Znając polskie realia, przypuszczaliśmy przed wyborami, że GTS dysponująca nieporównanie większą siecią niż ATM będzie faktycznym zwycięzcą tego przetargu. I tak się stało.



O rzetelności firmy ATM może świadczyć szeroko obecnie dyskutowana afera łapówkarska na najwyższych szczeblach władzy związana z kontraktem informatycznym z MSWiA na budowę infrastruktury związanej z telefonem 112 wartym ok. 500 mln zł. Wątpimy, czy ATM wspólnie z rosyjską firmą Internet Partners mogą gwarantować nam rzetelność wyborów? Nasuwa się inne zasadne pytanie: skąd się wzięła w PKW była firma rosyjska Internet Partners, jeśli przetargi na obsługę wyborów wygrały inne firmy? Czy informacja ta jest na stronie PKW? Jeśli nie, to dlaczego PKW usiłowała ukryć ten fakt?



Nie wiemy, który serwer był podstawowy, czy może była jeszcze inna konfiguracja, ale nie zmienia to zagrożenia. Zdaniem naszych ekspertów, serwer Internet Partners był w wyborach serwerem podstawowym z prawdopodobieństwem 90 proc.



Nasi eksperci ostrzegali przed wyborami, że jeśli ten stan się nie zmieni, mogą nas czekać w czasie wyborów rozmaite niespodzianki, z padnięciem sieci włącznie. Są to rozmaite zagrożenia, m.in. przekierowanie ruchu na inne adresy, „ubicie” dowolnego serwera w systemie, zorganizowanie „wirtualnych wyborów” itd.



Monitorowaliśmy sieć PKW również podczas wyborów. Powszechnie wiadomo, że serwery są widoczne również z zewnątrz i do takiego monitoringu, zgodnego zresztą z prawem, wystarczy jedna osoba z laptopem. Dzień przed wyborami sprawdziliśmy, jaka jest ostateczna konfiguracja sieci PKW.



http://wiadomosci.wp.pl/kat,38200,title,Czy-Rosjanie-sfalszowali-wybory-w-Polsce,wid,14915394,wiadomosc.html?ticaid=110a9f
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”