Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: s_virus »

Program zdecydowanie za mało radykalny. Dzieci powinny iść do szkoły już od drugiego roku życia. Co prawda jest to już połowa okresu kiedy to umysł człowieka jest najbardziej chłonny, ale za to dziecko umie już chodzić. Dzięki temu dziecko może samodzielnie udać się do toalety. Dopuszczalne naturalnie byłyby pampersy, ale po trzeciej niekontrolowanej kupie wzywany byłby rodzic lub opiekun (babcia, dziadek, ciotka, wuj, starsze rodzeństwo, opiekun z domu dziecka, pies przewodnik, ewentualnie dzielnicowy). Wykorzystując w tym wczesnym okresie potencjał ludzkiego mózgu można śmiało 5-cio latków wprowadzać w arkana fizyki kwantowej, biologii molekularnej, matematyki urojonej itd itd. Lekcje plastyki, muzyki, wychowawcze i tym podobne fanaberie winny być wyłącznie zajęciami pozalekcyjnymi i jako takie mogą być prowadzone za dodatkową opłatą wnoszoną przez rodziców.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: robrep »

Rozumiem, że ten program to napisałeś aby nas rozweselić, to chyba jeszcze brakuje musztry i pompek. Jeśli to nie żart, to mi kopara całkiem opadła. WF w czwartek i piątek na ostatnich godzinach, czy nie naszła cię tak prosta refleksja, że w szkole gdzie jest 30 klas nie da się tego technicznie zrobić? Kto ma sponsorować to członkostwo w ZHP i kolonie, również zagraniczne? 6 lat technikum i 10 podstawówki, to w pakiecie trzeba dopisać emerytura od 75 lat. 60min godziny lekcyjne i masa dodatkowych przedmiotów  kartkówek itp / chyba jesteś nauczycielem i bawi cię .... Zapomniałeś, że nie każdy ma być profesorem, a aby być murarzem nie trzeba 15 lat uczyć się różnych "bzdetów". Właściwie ludzi ze studiami magisterskimi to potrzeba tylko kilka procent, a ci nie potrzebują znęcania się nad nimi, aby być dobrym. A w dodatku ci najbardziej kreatywni byli by słabi w twoim systemie bo twoja nauka opiera się na szybkim zapamiętaniu materiału. Czyli zdolności do niczego nie potrzebnej w przypadku ludzi, którzy mają zostać liderami nauki. Weź przemyśl sobie ten program, bo zabijasz nim tych właśnie kreatywnych, którzy nie mają ochoty uczyć się wszystkiego gdy są zafascynowani jakimś jednym tematem. Jak chcesz rozwijać swoje pasje, to gdzie chcesz znaleźć miejsce w tym nacjonalistycznym programie.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: niedzwiec »

Narodowy Socjalizm XXI wieku w wydaniu 'słowiańskim'. Nie mówię, że mi się to nie podoba, bo absolutnie jestem za zawyżeniem poziomu edukacji w Polsce, ale to co postulujesz to jest jakaś utopia. To są dobre pomysły, ale nie na miarę dzisiejszych czasów. To trzeba okroić i przeanalizować, bo na razie jest zbyt spontaniczne i radykalne.  Mówta, co chceta, ja tam będę obserwował chłopaka, bo ma pasję.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Katarzyna_1 »

"9) kartkówki z danego przedmiotu przeprowadzane co drugą lekcję; sprawdziany co

dwa tygodnie"
zbyt często!  każda kartkówka, czy sprawdzian wywoła poruszenie w klasie, więc co z programam nauczania? ucieknie?Z fizyką i astrofizyką w podstawówce to chyba sobie żarty robisz. To trzeba przede wszystkim usunąć ze współczesnych telewizyjnych kreskówek, które ogłupiją nasze dzieci. Dwa tygodnie z przyjemnością spędziłam część wakacji z moim 5-letnim wnukiem i 7-letnim wnukiem mojej siostry. Dzieciaki rozmawiały  m.in o:- innych wymiarch- tunelach czasoprzestrzennych- magii, czarowniu  itd,....Zażenowana jako, że zaglądam na to forum, zapytałam wnuka skąd zna te określenia?- No jak to babcia.., przecież o tym to nawet Kowalski mówi.. Nie wiedziałaś?- Kowalski babciu to ten pingwin z Magadaskaru na pulsie i pulsie2.... obejrzyj!Oglądajcie pingwinów z Madagaskaru - na prawdę można się ubawić. :InLove: 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: arek »

Ja chodziłem do szkoły gdzie matematyka zaczynała się od 10 min. kartkówki, w szkole średniej było podobnie ,tylko matematyka rzadziej. Ale za to musiałem nosić kredki w trzech kolorach(w szkole średniej na lekcje matematyki). Ale logiczne formułowanie zdań przydaje się na całe życie.
Ostatnio zmieniony wt lip 16, 2013 8:21 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: ADAX »

Miałem odnieść się do punktów osobno, ale napisze w całości. Człowieku, śmiem twierdzić, że nie pamietasz za bardzo czasów szkolnych, albo nie masz o tym zielonego pojęcia, po za kilkoma (czesto powtarzanymi przez innych podpunktami). Chcesz by dzieci w podstawówce uczyły się zagadnień, których w większości nie zrozumieją, a co gorsza nie potrzebnie zaśmiecą im głowę. Chcesz by muzyka i plastyka mogły zniknąć na życzenie, to takie przedmioty, że oceny powyżej 3 dostaje się lawinowo, a zawsze coś tam do głowy nawet opornego wbiją. Chcesz zajęć technicznych w najniższych klasach podstawówki, a takie są prowadzone od najmłodszych lat, nawet w przedszkolu. Chcesz limitu uczniów na klase. Duża liczba uczniów w klasie, nie jest takim widzi mi sie, tylko zależy od wielu czynników, a dwa, że nieraz jest to niemożliwe. Chcesz mundurki z godłem ok, ale dopłata państwa ? Powinny być za darmo. Jednym słowemChcesz wprowadzić jakiś obóz maltretowania młodych ludzi wiedzą, który nazwiesz dla niepoznaki Szkołą. Wszystko w sosie z nutką komunizmu. Bo nauka ma służyć człowiekowi a nie państwu. Chcesz, żeby państwo sie rozwijało ? Stwórz odpowiednie ośrodki, o odpowiedniej specjalizacji, w których bedą szkoły średnie oraz studia dla odpowiednich ludzi, którzy będą tam chcieli iść. Nie kazdy chce być katowany.Lepiej niech twoje ugrupowanie zajmie się czymś innym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”