UFO czy ISS ?

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Awatar użytkownika
kamilm
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:58 pm
Kontakt:

UFO czy ISS ?

Post autor: kamilm »

Witam dziś o godzinie 5:05-5:08 obserwowałem przelot czegoś białego w miejscowości Leszno leciało to pod księżycem i miało barwe jak księżyc przesuwało się dość żwawo, jednak pozwoliło to na 2-3 minutową obserwacje, i właśnie nie wiem bo nigdy nie widziałem ISS tak w sumie i się zastanawiam cy to nie oni lecieli, ewentualnie gdzie to mogę sprawdzić ? zrobiłbym foto ale niestety moja liustrzanka nie ma za dużego obiektywu - standardowy, miejsce obserwacji : 51.845297,16.565065 kierunek południowo zachodni pod tarczą księżyca Druga sprawa2 trzeźwych i jeden pijany (pijany zauważył) staneliśmy autem na przyszłowiowego papierosa aż w pewnym momencie kolega wysoko nad horyzontem zobaczył światło kolor latarni ale wysoko jakieś 800-1000m nad lasem gdy zaczeliśmy obserwację światło stało nieruchomo, w pewnym momencie zaczęło się poruszać dookoła światła zrobiła się taka łuna tak jakby się podświetliło wszystko dookoła i światło znikło, okolice Gostynia Wlkp. miejsce obserwacji wg google : 51.879829,16.9695 kierunek północny jak światło zgasło / zniknęło mieliśmy dziwne uczucie że coś nas obserwuje na dworze był taki dziwny spokój cisza - godzina 23:55 Lampionu to nie przypominało ponieważ światło było nieruchomo a przy lampionie widać jednak jakieś drgania
Ostatnio zmieniony śr lip 24, 2013 8:36 am przez kamilm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO czy ISS ?

Post autor: azor »

ISS to nie była tutaj masz  przeloty nad twoim miastem. http://www.heavens-above.com/PassSummary.aspx?lat=51.8417&lng=16.5778&alt=0&loc=Leszno&TZ=CET&satid=25544 Iridium też odpada, ale mogła to być inna np. satelita. Druga obserwacja ciekawa lampion raczej wykluczony - jak duże było światło ?
Ostatnio zmieniony śr lip 24, 2013 9:46 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilm
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:58 pm
Kontakt:

Re: UFO czy ISS ?

Post autor: kamilm »

to co leciało dziś było koloru księżyca, teraz sobie pluje w brode, ze jednak trzeba bylo zrobic fotke :/ było to wielkości samolotu lecącego hmm 600-800m nad ziemią koloru białego (praktycznie idealny do księżyca) ale biorc pod uwage wysokosc to musialo byc DUUUZE moglo to leciec na wysokosci z 8-10km to samolot jest jedynie plamka, nie byli zadnego halasu (pbserwacja z dworca PKP) zadnego szumu, grzmotu nic, mniej wiecej to przypominalo z zarysu Northrop B-2 Spirit lecz koloru tarczy księżycaobszerniejsza relacje napisze z dokladnym punktem przelotu itp jak bede w domu co do drugiej obserwacji, nie zajmuje sie tematem fachowo ale lampion bym odroznil hmm jakby to powiedziec wielkosc swiatla, tam w terenie ciezko sie jest jednoznacznie odniesc dookola lasy, zero punktu zaczepienia, ale ejstem w sumie wszyscy jestesmy pewni (cala trojka) ze lampion bysmy odroznili, dodatkowo nie bylo zachmurzenia bo bylo widac m.in. duzy woz, jasnosc obiektu byla jakby patrzec na latarnie (te nowe zółte) z odleglości hmmm 10-15m natomiast wilkosc , nieoswietlalo to okolicy lecz bylo punktem zawieszonym na niebie, wspolnie ustalilismy ze biorac pod uwage pore nocna itp moglo to byc 8-15 metrow wielkosci, przed zniknieciem gdy pojawiła się łuna pojawiło się coś takiego jakby para wokół tego światła wówczas na kilka sekund przed zniknięciem było widać łunę i coś jakby parę, bo tylko bylo to widac w miejscach gdzie bylo swiatlo a niebo bylo czyste bez chmur
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”