dziwne sytuacje

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: dziwne sytuacje

Post autor: Arek 1973 »

Hmmm, uważam że żeby życie nie uciekało  nam w schematach   i monotoni  powinniśmy się koncentrować tylko na ważnych   i przyjemnych  sprawach, a reszta  jest dlatego  automatem ponieważ umiemy to już na pamięć.Np: gdy ktoś  ma wieloletnią  praktykę w prowadzeniu samochodu, byłoby tylko stratą czasu żeby przed każdem znakiem drogowym albo przed każdą  czynnością  związaną  z prowadzeniem samochodu  zacząć myśleć  i zastanawiać się nad sensem  i  sposobem wykonania. :)Na pewno i Ty robisz niektóre czynności  tak  automatycznie  że wykonując je możesz swoją uwagę skupić nad czymś  innym,,,, lub pozornie  nawet    wyłączyć uwagę?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Alicjaaa
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 3:16 pm

Re: dziwne sytuacje

Post autor: Alicjaaa »

Tak owszem wiele rzeczy tak robię, czy w pracy, czy w domu...jednak zdaję sobie wtedy sprawę, że czas mi ucieka na tych monotonnych czynnościach...i zazdroszczę niektórym ludziom - np mojej dawnej nauczycielce z Języka Polskiego, która mówiła, że kocha swoją pracę, bo każdy dzień przynosi coś całkiem nowego i nigdy się nie powtarza...Ale to nie miejsce na takie wywody;) nie będę już śmiecić ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: dziwne sytuacje

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">mojej dawnej nauczycielce z Języka Polskiego, która mówiła, że kocha swoją pracę, bo każdy dzień przynosi coś całkiem nowego i nigdy się nie powtarza...</blockquote>  To  chyba tylko tak powiedziane na wyrost. Wprawdzie  faktem jest że każdy dzień jest inny i żaden się nie powtórzy, lecz w praktyce często wydaje nam się że dni są nudne " bo jeden taki sam jak drugi".Większość zawodów jest taka że ogólnie robi się cały czas to  samo  , a nie mówiąc już   o nauczycielach  którym  z  góry już  się ustala  czas i długość urlopu, a szkolny dzwonek ustala kiedy trzeba zacząć  i skończyć lekcję, ba nawet przerwę na wypoczynek  ustala dzwonek.Ale widocznie twoja nauczycielka  umiała szanować sobie życie i była taką osobą  która zawsze pozytywnie myślała, to bardzo  dobrze,  tacy ludzie emitują spokój  i pozytywność, w takim towarzystwie każdy czuje się dobrze
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Alicjaaa
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 3:16 pm

Re: dziwne sytuacje

Post autor: Alicjaaa »

To fakt, była niesamowitą osobą, nie tylko jako nauczycielka. Dużo jej zawdzięczam. Ja mam taką skromną nadzieję, że po studiach również uda mi się znaleźć ciekawą i mało monotonną pracę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”