Ogniste kule nad Górą Umarłych

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: RickDangerous »

Faktem jest, że coś się tam wydarzyło i w dziwny sposób zginęli ludzie, ale fotografia Jurija Kriwoniszenko jakoś mnie nie przekonuje, po prostu nic nie przedstawia..
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: Arek 1973 »

Bez wnikania czy historia prawdziwa  lub nie.  Wytłumaczenie to plazmoidami  wydaje mi się śmieszne, ja odnoszę wrażenie że były  to inteligentne kule
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: azor »

Z relacji wszystko na to wygląda Arku, choć jeszcze dość mało na ten temat wiemy.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: TrueLobo »

na temat przełęczy diatlowa czytałem jakiś czas temu. Różne były hipotezy ale nikt nie wspominał o zdjęciach, na których miało być coś znaczącego. A światła to ponoć widzieli tubylcy którzy byli gdzieś mniej więcej w tym rejonie w nocy kiedy to się zdarzyło. Ponoć podkreślam, ruskiem nie jestem i materiałów źródłowych nie przeczytam nawet jakbym wiedział gdzie szukać.  A w całej tej historii to są bardziej zastanawiające rzeczy jak światełka na niebie. Które może były, a może nie. na infrze był fajny artykuł. Tu jest link http://www.infra.org.pl/historia-/zagadki-dziejow/654-nie-tylko-diatow-tajemnicze-zaginicia-w-rosji.Opisuje zdarzenia i główne teorie. Oprócz tego poruszone jest pytanie co mogło tak wystraszyć ludzi, że woleli uciec i de facto skazać się na śmierć niż zostać przy namiocie. I podane są rzekome przypadki podobnych zachowań. Nie wiem jak tam jest z wiarygodnością i źródłami ale czytało się całkiem nieźle  :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 12, 2013 2:01 pm przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TrueLobo" data-cid="107623" data-time="1378994444"> Nie wiem jak tam jest z wiarygodnością i źródłami ale czytało się całkiem nieźle  :)</blockquote> Źródła są wiarygodne, zapewniam. Te sprawy są nadal dyskutowane w Rosji. Zresztą jest takich więcej. Przełęcz Diatłowa wciąż wzbudza emocje, bowiem co roku w rocznicę wydarzeń jest wysyp artykułów, ale niestety też żaden z nich nie wyjaśnia zagadki...
Pinas z Miletu
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sie 15, 2013 5:10 pm

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: Pinas z Miletu »

Skoro miejscowi widzieli te światełka..ale czy naprawdę nikt sobie nie zadał trudu założenia monitoringu w tej okolicy albo chociażby na samej przełęczy?
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: TrueLobo »

Pewnie policja w latach 50 dotrze do zimnej górzystej kompletnej głuszy(nie wiadomo ile im to zajmie dni-tygodni?) rozstawi kamery, i będzie co parę dni wracać, żeby je śnieg nie przysypał. Wydaje mi się, że w rejonach takich jak ten poświęcasz czas tylko na to co jest ci naprawdę potrzebne.  Co do samych zniknięć, o których piszą w tym artykule to klimaty trochę jak z Storm of the Century.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Ogniste kule nad Górą Umarłych

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Skoro miejscowi widzieli te światełka..ale czy naprawdę nikt sobie nie zadał trudu założenia monitoringu w tej okolicy albo chociażby na samej przełęczy?</blockquote>To raczej było  mało możliwe, popatrz na rok  wydarzenia, zadupie świata a technologia w tym kraju...no  cóż, na drogach było  więcej  furmanek niż aut. Ale tak swoją drogą  byłoby ciekawe posłuchać jak tubylcy opisują te światła  i ich  zachowania
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”