Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Post autor: azor »

Czyli ta sama z której ja korzystam Andrzeju ;) co wyklucza iridium... I film tej rejestracji ;) http://www.youtube.com/watch?v=52CECqSKodg&feature=youtu.be
Ostatnio zmieniony pn sie 05, 2013 4:12 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Post autor: observator »

Jeśli czas Twojej rejestracji jest pewny na 100%, to jest jeszcze inna możliwość. Mogłeś zarejestrować meteor który zmierzał prawie dokładnie w stronę kamery i jego rozbłysk był widoczny w perspektywicznym skrócie niemal jak stacjonarny. Obserwuje się takie przypadki rzadko, ale jednak.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Post autor: azor »

Tak 100 % pewny - ale observator na oryginale filmu wyraźnie widać, że punkt pojawia się i porusza w kierunku NW a nie S czyli w moją stronę kamery, to jest istotny szczegół widoczny zresztą na filmie.Jutro sprawdzę zapis z kamery, ale o 21:22 nie zauważyłem iridium a bylem na zewnątrz owszem leciała ale o 21:42 z S na N w samym zenicie.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Post autor: observator »

Zerkałem przez okno i o 22 :10 zobaczyłem przelot krótkiego Perseida (sierpniowy znany rój) który rozbłysnął na pół sekundy w okolicy nieba gdzie wcześniej miał błyskać Iridium.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Post autor: azor »

Ja zauważyłem przeglądając nagranie z nocy dwa przeloty Perseida jeden dość efektowny. Poza tym żadnej iridium ?
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja NOL przez dwie godziny ?

Post autor: Przemekkk666 »

Ja obserwowałem kilka dni temu (2 wrzesień) jakieś dość długo tkwiące na horyzoncie światło i nie wiem czy to planeta, ok 10 stopni nad horyzontem w kierunku zachodnim, ok godziny 23/0:00, może było to złudzenie ale odniosłem wrażenie jakby dość szybko przemieszczało się po nieboskłonie, tzn gdy obserwiuję planety to tego nie widzę ale może było to złudzenie. Miałem punkt odniesienia bo światło "mijało" słup wys napięcia. Mam też film.Mam zamiar sprawdzić w stellarium dzisiaj.
Ostatnio zmieniony śr wrz 04, 2013 5:45 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”