Przebudzenie Europejskich demonów

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: niedzwiec »

Echa II WŚ są nadal żywe wśród państw Europy. Możemy klepać się z Niemcami i Rosjanami po plecach i udawać najlepszych kumpli, ale nadal żyją ludzie, którzy mogą dać namacalne świadectwo okrucieństw tego, co przetoczyło się przez kontynent i świat 80 lat temu. Dzisiaj, w wielu krajach Europy, powoli łeb podnoszą ugrupowania i partie, które mówią tym samym językiem, co podobne grupy na początku XX wieku. Podobieństwo stanu Europy AD 2013 do tej sprzed wieku może mrozić krew w żyłach. Grupy imigrantów z Afryki, Azji, czy też węwnętrzne migracje Europy są doskonałym pretekstem do wskazania palcem jakiegoś kozła ofiarnego, którego obarczy się winą za dzisiejszy kryzys.W związku z tym chcę Was zapytać - jak uważacie - czy może grozić nam powtórka z historii? Czy niczego się nie nauczyliśmy i czy najdłuższy - od wieków - okres pokoju w Europie może się błyskawicznie i brutalnie skończyć? Czy możemy bać się tego, że w piwnicy pod piwiarnią, w jakimś europejskim kraju, przemawia właśnie kolejny podpalacz świata?
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: Ronin »

Mam podobne odczucia gdy patrzę na to co się teraz dzieje. Wątpię jednak, aby państwa europejskie pożarły się między sobą tak jak w II WŚ. Jeżeli może dojść do jakichś konfliktów zbrojnych na terenie Europy to raczej będą to konflikty wewnętrzne (vide była Jugosławia) jest jeszcze kilka takich miejsc na mapie Europy. Ewentualnie mogą wybuchnąć konflikty gdzieś dalej od centrum Europy, jak chociażby Rosja vs. Gruzja. Wbrew pozorom ludziom na starym kontynencie żyje się względnie dostatnio i nie sądzę aby np:. Niemcy chcieli siłą zabierać dawne Prusy (nie muszą tego robić i tak rządzą w Europie), Polacy dawne Kresy itd. Faktycznym problemem w niedalekiej przyszłości może być emigracja zewnętrzna spoza Europy. Przyczyna może być prozaiczna: inna kultura, religia, mentalność, obyczajowość, niechęć do asymilacji. Europa się wyludnia, a emigranci z Azji, Afryki mnożą się na potęgę i zaczną z czasem rugować rdzennych mieszkańców z różnych stanowisk itp.  Przez ukochaną w Europie demokrację będą w stanie przegłosować co im się podoba. Będzie ich więcej a jak wiadomo demos to rządy ludu ( w sensie większości). Tak więc z jednej strony wzrost popularności różnego rodzaju ruchów narodowych w poszczególnych państwach Europy jest  pewnym zagrożeniem, z drugiej zaś może być szansą na to, że otępiali Europejczycy będą mogli swój kontynent zachować dla siebie. Ale do tego jeszcze daleka droga, póki co takie ruchy w Europie są słabe i rugowane z życia społecznego, politycznego (nie licząc Rosji, gdzie są wspierane przez państwo).   Jednak gdyby doszło do tego, że nacjonaliści różnej maści doszliby do władzy w różnych europejskich państwach, nie musi to tak od razu oznaczać wybuchu jakiegoś ogólnoeuropejskiego konfliktu. Może dojść do współpracy takich ugrupowań na skalę ogólnoeuropejską, a ich działania mogą zostać skanalizowane przeciw emigrantom. Jeżeli nacjonalizmy (nazwijmy je dla uproszczenia) europejskie, znajdą sobie wroga wewnętrznego w postaci emigrantów nieeuropejskich będziemy mieli małe lokalne konflikty w większości państw. Natomiast jeżeli takich wewnętrznych wrogów sobie nie znajdą wtedy dopiero będą szukali ich na zewnątrz i mogą rozpętać coś większego. Myślę, że nacjonalizmów nie mamy się co bać, pewne ich wybryki są sztucznie rozdmuchiwane przez media, a tak naprawdę nie stanowią żadnej realniej siły. Jedyne zagrożenia związanym ze źle pojmowaną dumą narodową widzę na wschodzie w Rosji i na Ukrainie, reszta nawet niemieckie NPD to raczej nie jest zagrożenie dla  międzynarodowego pokoju - jakiś wentyl bezpieczeństwa dla ludzi wyznających takie poglądy musi być. Zdaję sobie sprawę z tego, że przed II WŚ. Niemcy tak samo myśleli gdy Hitler rozpoczynał swą działalność, ale realia trochę się zmieniły i jeżeli ktoś taki jak Hitler miałby się obecnie pojawić to tylko na wschodzie np. w Rosji, która ma i możliwości i wewnętrzne zapotrzebowanie na bycie silną i dominującą.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: niedzwiec »

Ja osobiście nie obawiałbym się praw szariatu w Europie, ale zgadzam się że muzułmanie, zwłaszcza Ci napływowi, są idealnym kozłem ofiarnym na dzisiejsze czasy. Ronin - mówisz, że nie powinniśmy się bać nacjonalizmów - nie zgadzam się. Radykalne ruchy nacjonalistyczne są niebezpieczne (jak każde radykalne ugrupowanie), właśnie ze względu na to, że mogą trzymać sztamę pomiędzy krajami. Sam napisałeś: <blockquote class="ipsBlockquote">Może dojść do współpracy takich ugrupowań na skalę ogólnoeuropejską, a ich działania mogą zostać skanalizowane przeciw emigrantom</blockquote> I ja tu widzę analogię - Wielka Rzesza i Żydzi i ciarki mi idą po plecach. Mocarstwa światowe od dawna są przyzwyczajone, że Europa mówi raczej jednym głosem i tak nas traktują - jako spójny twór, jedno państwo. Dlaczego burzyć mir, który budowany jest od 45 w imię przebrzmiałych, nieaktualnych haseł? Uważam, że ruchy nacjonalistyczne są archaiczne, bo pogłębiają - istniejące gdzieś wewnątrz i pomiedzy krajami -  zaszłości animozje i podziały. A jak już się w końcu podzielimy czysto na narody, to co dalej? Wrócimy do podziału na plemiona? Ja uważam takie tendencje za cofanie się w rozwoju.
Awatar użytkownika
bonzo-nFixa
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 18, 2013 7:38 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: bonzo-nFixa »

[color=#d3d3d3;]Grupy imigrantów z Afryki, Azji, czy też węwnętrzne migracje Europy są doskonałym pretekstem do wskazania palcem jakiegoś kozła ofiarnego, którego obarczy się winą za dzisiejszy kryzys.[/color]Tak a ja dodam od siebie, że cała ta liberalna polityka rządów zachodnich państw w kwestii emigracji wszelkiej służy nie tylko wskazaniu „kozła ofiarnego” na, którego chce się zwalić winę za kryzys, ale służy temu by ukryć prawdziwych winowajców doprowadzających do kryzysu zajmujących rządowe stanowiska, będących Żydami lub z nimi mocno związanymi własnymi interesami.Mylił by się ktoś myśląc, że to jest jedyny powód prowadzenia polityki godzącej się na emigracje Muzułmanów na taka skalę, ale by to objąć trzeba kilka słów wprowadzenia w historię-dosłownie kilka weryfikowalnych słów.Otóż około X-XI wieku Cesarstwo Rzymskie wygnało żydów z ziem Palestyny pod groźbą śmierci. Żydzi chcąc nie chcąc musieli emigrować na tereny zachodniej Europy. Francja, Hiszpania, Niemcy-Germania. Żydzi jak to żydzi łebscy do interesów i wszelkich krętactw, powkręcali się w struktury władzy w tych państwach nadając sobie inne swojskie nazwiska i wszelkiego rodzaju tytuły mając jak to żydzi za sobą zaplecze finansowe będące wynikiem łupienia innych narodów przez kilkaset lat. Gdy około XV wieku urosli w sile zdobywszy władze i stanowiska państwowe i kościelne zaczęli organizować tzw. Wyprawy krzyżowe na tereny Palestyny skąd zostali przed wiekami wygnani. Wyprawy te jak każdy wie mówiąc w skrócie miały na celu obronę ziemi świętej przed poganami arabskimi i w celu wartości chrześcijańskich. Lud europy zchrześcijanizowany niemiłosiernie wierząc, że idzie na wojnę z niewiernym ochoczo do tych wypraw przystępował zwiedziony w dodatku obietnicami wielkich łupów i bogactw nie zdając sobie kompletnie sprawy, że jest wiedziony przez żydów-farbowanych chrześcijańskich szlachciców i panów na wojnę z ich odwiecznymi wrogami arabami i panującymi na ziemiach skąd ich wygnano. Tym sposobem żydzi krok po kroku realizowali plan „powrotu” do Palestyny i po wiekach najazdów w części się im to udało. Mijały stulecia i żydzi stwierdzili, ze mimo, że maja już swe państwo to jednak nie jest tam zbyt bezpiecznie, a przeważająca liczba arabów jest ciągłym dla nich zagrożeniem. Coś z tym trzeba więc zrobić. I właśnie jesteśmy we współczesności. Żydzi rozproszeni w całej Europie, Ameryce i dużej mierze w Rosji postanawiają skłócić narody Europy i Arabskie doprowadzając właśnie do przyzwolenia na emigrację do Europy Muzułmanów. Liberalna polityka w tym względzie obliczona jest zatem na doprowadzenia do konfliktu w chwili gdy liczba muzułmanów osiągnie stan krytyczny. W Rosji dzieje się to sami i tylko patrzeć jak i tam wojna o podłożu islamsko chrześcijańskim wybuchnie. Tym sposobem siłą rzeczy stanie się to samo w Europie, a w konsekwencji narody Europy i arabskie staną do otwartego konfliktu zbrojnego. Do tego żydzi chcą doprowadzić.Skog do po wojnie.Osłabiona Europa łatwiej da się rządzić po myśli poukrywanych żydów w europejskich rządach, a cały islamski świat jeśli w ogóle się ostanie to będzie niegroźnym przeciwnikiem dla Izraela w północnej Afryce.To tak w wielkim skrócie.Chciałem tylko wskazać, że żydzi knują powtórkę z rozrywki, nową wyprawę krzyżową, ale by się wydarzyła musi być prowokacja-emigracja muzułmanów do europy, których zaczniemy serdecznie niedługo nienawidzić. I o to tu chodzi. I niestety nadzieja by tak się nie stało leży w ruchach narodowościowych i niestety nacjonalistycznych, które obecne żydostwo w rządzie chce ośmieszyć i zdyskredytować bo jest zagrożeniem dla ich planu. Ale co ciekawsze gdy liczba emigrantów muzułmańskich osiągnie odpowiednia liczbę to cwane żydostwo podpuści właśnie te nacjonalistyczne siły i ich rękami zawalczy z krajami arabskimi. 
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: niedzwiec »

Czy Ty naprawdę nie masz innych argumentów? Nie wierzę, że ten radiomaryjny bełkot jest Twoim koronnym argumentem.

Dawno nie czytałem takich bzdur. Oczywiście masz prawo wierzyć w co chcesz, ale to jest prawie tak potrącone, jak historia z reptilianami. Musisz swoje poglądy na czymś bazować, zakładam więc, że masz jakieś namacalne doświadczenia w tym temacie. Jakieś starcia z muzułmanami, czy prześladujący Cię Żydzi. Opowiedz mi jakąś historię wziętą z życia. Bo ja, na ten przykład, mieszkam właśnie w kraju, w którym jest niby overload muzułmanów z krajów arabskich, w ogólę nie dostrzegam kwestii. Oczywiście, że się wyróżniają, ale większość tych przyjezdnych zasymilowała się do tego stopnia, że prowadzą budy z kebabem a muzułmanami są takimi, jak Polacy katolikami: meczecik raz w tygodniu, kontrolny post w Ramadan, ale żadnych radykalnych postaw. Żyj i pozwól żyć innym.
Awatar użytkownika
bonzo-nFixa
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 18, 2013 7:38 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: bonzo-nFixa »

Opisałem 100% fakty, al Ty skoro nie znasz historii i nie orientujesz się kompletnie w polityce i powiązaniach bo siedzisz na emigracji będąc jednym z tych, którzy stanowią problem o jakim napisałem bronisz emigrantów i siebie samego. Gdybym był anglikiem tak samo bym Cie lubił jak napływowych muzułmanów i żydów będących w parlamencie Europejskim. Weź se do diabła zadaj wreszcie trud i wygogluj informacje ilu żydów zasiada w tym parlamencie i jaki maja realny wpływ na politykę zanim ponownie dopuścisz się ataku ad persona zamiast argumentem ewentualnie odnieść się do kwestii jakie poruszam. To o czym ja pisze jest tak powszechnie znane, że nie muszę tego udowadniać, że tak jest. Emigrancie ignorancie. To przez takich jak Ty mniejszości rządzą większościami. Tacy jak ja zaś wskazują problem i usiłują coś z tym zrobić przynajmniej go nagłośnić, a nie jak Ty zadeptać. 
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: niedzwiec »

Spadam stąd, bo każdy temat potrafisz spierdolić gadając w kółko o tym samym - Żyd, Żyd, Żyd.  Zadaję Ci pytania a Ty mnie odsyłasz do gugla. Dość Cię mam. Nie będę dyskutował z gościem, który swoje poglądy opiera na informacjach z gugla. Rysiek - kiedyś był guzik "ignoruj"...
Ostatnio zmieniony pt lis 15, 2013 7:19 pm przez niedzwiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bonzo-nFixa
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 18, 2013 7:38 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: bonzo-nFixa »

Niedźwiedź pieniacz jesteś. Mógłbyś ze mną gadać na poziomie gdybyś był na miejscu w Polsce, a nie przyczyniał się do rozpierduchy innego kraju bo ja to nazywam rozpierducha gdy ktoś jedzie tylko na zarobek do innego kraju a we własnym nie potrafi sobie dać rady. Odniosłem się do realnej rzeczywistości, na dokładkę posłużyłem się historycznymi faktami, a Tys się tak spiął jak jakiś lewak na widok kibola. Mam gdzieś czy Ty udajesz czy nie widzisz problemu z jakim mierzy się większa część europy sądzą raczej, ze udajesz ślepca będąc samemu tymże problemem. Wściekasz się bo Ci prawdę o Tobie powiedziałem i wiesz co? Gdybyś Ty stwierdził, że zostałeś zmuszony do emigracji i bardzo nad tym ubolewasz to jeszcze bym mógł to jakoś zrozumieć, ale Ty nie ubolewasz. W poprzednim temacie pisałeś, że wyjechałeś tam bo tu Ci dawali tylko 900 złotych, a potem żeś napisał, że wyjechałeś po mimo, ze miałeś świetnie płatne propozycje. temat zamknięty wiec tutaj się pytam jak było i jak jest skoro raz mówisz tak, a raz tak?

Wiem tylko jedno w sporach ze mną pokazałeś kawałek prawdziwej swej natury. A czy od tej pory zdobędzie ona na tym forum uznanie i aprobatę to zależy od poziomu tutejszych forumowiczów. Wiem też, że to przez takich jak Ty w Europie dzieje się własnie tak:

[color=#ff0000;]LINKA NIE MA[/color]

 

i u nas tez tak niestety będzie, a Ty będziesz siedział cicho wstydząc się przyznać, że siedziałeś komuś na karku za granicą. I w ogóle zdumiewa fakt, że jako Polak nie dociera do Ciebie, że to już jest wstyd i, że żaden to powód do chluby być emigrantem. Zdumiewa tez to, że jako emigrant wykazujesz się pewnego rodzaju nieprzemyślaną bezczelnością.
Ostatnio zmieniony pt lis 15, 2013 9:43 pm przez bonzo-nFixa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nazistowska propaganda
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="niedźwieć" data-cid="109238" data-time="1384543066">Rysiek - kiedyś był guzik "ignoruj"...</blockquote> Faktycznie, wprowadzimy go w następnej aktualizacji... przydatna opcja. Póki co Bonzo vel H17 vel Tomasz w czapeczce pożegnał się z forum. Sorry za offtop.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Przebudzenie Europejskich demonów

Post autor: s_virus »

Cholewa. No co znajdę czas, żeby coś szrajbnąć to, albo temat zamknięty, albo chochoł wylatuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”