Krąg w lesie między Kozikami a Popielarnią (mazowieckie)

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Krąg w lesie między Kozikami a Popielarnią (mazowieckie)

Post autor: Newsman »

Krąg w lesie między Kozikami a  Popielarnią (mazowieckie)Pan Piotr 11 listopada 2013 r. wybrał się na grzybobranie w okolice Popielarni (pow. ostrowski), napotykając na porośnięty wokoło mchem krąg.Oto jego relacja:Podczas zbierania grzybów w Święto niepodległości znalazłem takie kółko zarośnięte mchem w lesie między wsiami Koziki a Popielarnia obok miasta Ostrów Mazowiecka. Ma około 1,5 m., nie jest idealnie koliste. porośnięte świeżym, wysokim mchem, gdzie takiego mchu (typowego przy jagodach) nie ma obok. Mech mocno wrośnięty, nie jest to ułożona, wcześniej wyrwana ściółka. [ external image ]

Chcę zapytać czy spotkaliście się z czymś takim, bo bym tego nawet nie nagrywał, ale coś mi zaświtało w głowie, już takie coś widziałem kilkukrotnie w okolicy, nie pamiętam gdzie i kiedy,ale spotkałem się z takimi wyraźnie odznaczonymi kręgami świeżej zieleni.Naszym zdaniem to typowy przykład tzw. czarciego kręgu, za którego powstawanie odpowiada znajdująca się pod spodem grzybnia. Więcej na temat tego zjawiska: tutaj oraz tutajŹródło: Archiwum InfraFotografia: Piotr K.
Ostatnio zmieniony sob lis 16, 2013 9:16 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Krąg w lesie między Kozikami a Popielarnią (mazowieckie)

Post autor: Arek 1973 »

Sprawia wrażenie jakby ziemia w środku kręgu jakby była trochę niżej niż poza, tak jakby ktoś zasypał dziurę a po deszczach i upływie czasu ziemia się osiadła. Ale prawdopodobniej jest to taki czarci krąg jak już wyżej napisano
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”