Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
mix
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 10:39 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: mix »

W takim razie skoro to blik to będzie powtarzalny. Może Adrian czytając to weźmie ten sam aparat i w słoneczną pogodę spróbuje uzyskać kilka podobnych efektów. 
kusiaczek
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 12, 2013 9:47 pm

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: kusiaczek »

@mix jak pogoda dopisze wykonam kilka zdjęć
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: azor »

Dla potwierdzenia jeszcze jedno wręcz podobne zdjęcie http://www.iv.pl/][ external image ][/URL]
mix
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 10:39 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: mix »

To bardzo zastanawiające zdjęcie. Ja zapytam ponownie co przemawia za tym, że to są bliki, a nie za tym, że to są jakieś obiekty? Powtarzalność ujęć w podobnych warunkach nie wyklucza możliwości uchwycenia obiektów właśnie pod słońce.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: azor »

Dodam, że nie pierwsza to foto z tego typu ''anomalią'' jakie widziałem. Co przemawia kąt padania ''anomalii'' w stosunku do Słońca. Tak jest w w/w przypadku i przypadku autora zdjęcia z forum. Mozliwe, że jest to jeszcze jaki inny efekt Słońce=niedoskonałość matrycy ? Ja nie widzę tutaj żadnego obiektu a jedynie typową flarę, jakie identyczne są fotografowane również w warunkach nocnych i silnych źródeł światła. Nie koniecznie każdy aparat uchwyci taki sam blik, bo gdy maiłem Sony i Nikon różnice były zauważalne. Pod słońce z reguły zawsze wychodzą bliki/flary i inne refleksy, a to co piszesz to jest twoja nadinterpretacja - to dziwne bo w przypadku fotki Przemka sugerujesz coś innego a gdy widzisz typowy blik doszukujesz się Bóg wie jakich obiektów ?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote"> Ja zapytam ponownie co przemawia za tym, że to są bliki, a nie za tym, że to są jakieś obiekty?</blockquote>  Powiedzmy że aparaty foto. miały/mają po kilka odrębnych soczewek, z czego każda swoimi dwiema powierzchniami potrafi odbijać światło i tworzyć różnokształtne refleksy . Powstało nawet określenie opisujące taką zdolność - katadioptria.



 
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: Ronin »

Może meteor ?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcie ''czegoś" na niebie

Post autor: arek »

Znajdę w domu trochę czasu to poszperam w tym zdjęciu , te efekty są naprawdę fajne.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”