Co by było gdybyśmy wykorzystywali 100% mózgu?

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Co by było gdybyśmy wykorzystywali 100% mózgu?

Post autor: Szczupak »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="niedźwieć" data-cid="111691" data-time="1389868211">Tu chyba bardziej chodzi o to, że świadomie w danym momencie wykorzystujemy 10% naszego procesora. Ile % zajmują procesy w tle, jak podstawowe funkcje biologiczne, które są regulowane bez naszego udziału nie wiem, nie jestem neurologiem. Myślę, że gdybyśmy próbowali wykorzystać więcej, np. używając jakiś stymulatorów farmakologicznych mógłby nastąpić jakiś system shutdown. Pewnie matka natura wbudowała nam jakieś zabezpieczenie, żebyśmy się nie zamyślili na śmierć :)</blockquote>Dokładnie, kontrolując te procesy w tle, człowiek położyłby się spać i zapomniał że ma oddychać, tym samym umierając.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Co by było gdybyśmy wykorzystywali 100% mózgu?

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="111693" data-time="1389868600">No tak, z jednej strony to wszystko prawda, ale z drugiej fakt, że to wszystko jest trudne do zrozumienia. Dlatego model mózgu do tej pory nie powstał. Np. zauważono, że jakaś drobna zmiana w pewnych częściach tego organu może powodować np. niezdolność do widzenia ruchu czy rozpoznawania twarzy. Kiedyś był o tym dobry program na Discovery</blockquote> Myślę, że kolejny problem leży w fakcie, że ponoć każdy mózg jest na swój sposób unikatowy. Może dlatego tak trudno nam to ogarnąć.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Co by było gdybyśmy wykorzystywali 100% mózgu?

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="111699" data-time="1389874633">Tak, bardzo możliwe. Neurony przecież budują swoje własne ścieżki!!! Ale mnie najbardziej i tak ciekawi, jak tworzy się świadomość i jak ona tłumi podświadomość... Każdy z nas ma takie swoje ukryte ja.</blockquote> 'Jak tworzy się świadomość' to pytanie, które ludzie sobie zadają od tysięcy lat. To świadomość jest tym, co nas definiuje, jako ludzi i odróżnia od zwierząt. Myślę, że fajną teorią jest projekcja świadomości skądinąd. Tzn, że my jestesmy jeno odbiornikami, a nadajnik znajduje się gdzie indziej.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Co by było gdybyśmy wykorzystywali 100% mózgu?

Post autor: robrep »

Podświadomość nie jest tłumiona, ma po prostu działać w tle. A świadomość? W czasie gdy wykonywano lobotomię, pacjenci po takich zabiegać tracili poczucie własnego ja, tożsamości.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Co by było gdybyśmy wykorzystywali 100% mózgu?

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="111708" data-time="1389890254">Podświadomość nie jest tłumiona, ma po prostu działać w tle. A świadomość? W czasie gdy wykonywano lobotomię, pacjenci po takich zabiegać tracili poczucie własnego ja, tożsamości.</blockquote> Trudno nie stracić poczucia tożsamości po czaszkowym odwiercie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”