"Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

"Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: Rysiek23 »

Tzw. "The Box of Crazy" zostało rzekomo odnalezione przypadkiem, w okolicy jakiegoś śmietnika w USA. Zawiera wszelkiego rodzaju wspaniałe/szalone szkice...

Pełen zestaw 102 rysunków - TUTAJ

 

[ external image ]

 

Za UFOZone
Awatar użytkownika
Dodecahedron
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 7:40 pm

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: Dodecahedron »

Pierwsze rysunki najprawdopodobniej przedstawiają jakąś interpretacje tego, co widział Ezechiel w Starym Testamencie.  Druga część jest o tyle lepsza że przedstawia konstrukcję jakiejś maszyny,  z łożyskami ?
"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy."(PSALM 23)
reso
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 3:49 pm

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: reso »

ciekawa sprawa. mam nadzieję, że pojawi się więcej informacji na ten temat. szkice są zrobione naprawdę z duża dbałością o detale, nawet jeśli jest to fake, to bardzo dobry.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: niedzwiec »

Jak zawsze - podświadomie chciałbym, żeby to było jakieś srogie odkrycie, które wszystkim we łbach wywróci, ale bardziej analityczna część mojego mózgu mówi mi, że to robota jakiegoś inżyniera na grzybach...
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: Elowen »

Znowu rysunki… i co nam tak naprawdę po rysunkach ? Nawet autentycznych (cokolwiek to znaczy w tym przypadku)? Ja też mogę wysmarować techniczne rysunki ze szczegółami, dorzucić fajne opowiadanko i zakopać w odludnym miejscu. Za sto lat potomni będą mieli podniete! Zdjęć nam trzeba! Wtedy dopiero będzie gorąco...
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: Szczupak »

Dlaczego nazwa skrzydlatych istot pisana wielkimi literami? Czuję się trochę jakbym surfował na łodzipodwodnej.org(.)pl
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: Katarzyna_1 »

Mnie zastanawia w rysunkach tych hybrydowych postaci orzeł.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
GustavMahler
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 02, 2013 1:16 pm

Re: "Tajemnicze pudełko", a w nim... rysunki UFO, Obcych i Skrzydlatych Istot

Post autor: GustavMahler »

Tak jak napisał Dodecahedron, postać na rysunkach to istota, którą ujrzał Ezechiel. Postaci w sumie było cztery, a każde z nich miało po cztery twarze - twarz człowieka, lwa, byka i orła. Niestety nie doszukiwałbym się jakiejś wielkiej tajemnicy. Sądzę, że to po prostu artystycznie przełożone wyobrażenia jakiegoś utalentowanego zwolennika paleoastronomii. Na mapach może być oznaczone domniemane umiejscowienie Atlantydy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”