Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Na naszej planecie istnieją rzekome miejsca koncentracji zjawisk niezwykłych. Czym są?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: Newsman »

W 2013 r. ukazało się kilka nowych publikacji na temat stref anomalnych w Rosji. Co ciekawe, wszyscy autorzy zwrócili uwagę na dotychczas pomijany aspekt, a mianowicie zjawisko „świecenia” gleby i roślinności odnotowane w wielu tego typu miejscach. Skąd bierze się anomalna łuna? Czytaj więcej...
Ostatnio zmieniony pt lut 21, 2014 12:53 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: Szczupak »

Zjawiska rozpalające wyobraźnię, lubię sobie pomarzyć, że kiedyś wyruszę w podobne ekspedycję do stref anomalnych :) Szkoda tylko, że nie mogłem znaleźć nigdzie w internecie wymienionych powyżej książek, ani do kupienia ani w wersji pdf...
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: azor »

Ja pamiętam Damian Trela dokumentował z okolic Sudetów pewne zdarzenie w którym świadkowie zauważyli na pagórku setki małych świetlistych kulek a kila minut później nieco dalej przeleciał nad nimi klasyczny NOL. Sam chętnie bym taką książę przeczytał nawet w pdf ;)
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: charlie2tango »

A ja się zastanawiam czasami co było pierwsze - anomalne strefy czy "Piknik na skraju drogi" ? :)
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Pinas z Miletu
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sie 15, 2013 5:10 pm

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: Pinas z Miletu »

Trafna dygresja literacka! :D Książka naprawdę świetna. O to trzeba by spytać Strugackich, ale niestety już nie żyją. 
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: Katarzyna_1 »

Takie "anomalne" świecące strefy to i w Polsce są. Kilkanaście lat temu chodziliśmy w nocy z całą wczasową  dzieciarnią na mostek rybacki aby zamieszać kijem wodę (Wisłę) bo świeciła przy poruszeniu na zielono. Najładniej świeciły te bryzgi, bryzy.Jak ktoś nie wierzy może sprawdzić, bo ponoć do dziś to zjawisko istnieje. Gdańsk. Górki Zachodnie obok przystani jachtowej AKS AWF.A wogóle to polecam na wakację tę miejscowość, bo z jednej strony Bałtyk, a po przejściu ok. 300 m przez las ta piękna przystań i rozlewiska świecące nocą. :InLove:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: azor »

Z tego co wiem w 80 latach nad jeziorkiem czerniakowskim, również czasami obserwowano świetliste ''emanacje'', ale te z Rosji są konkretne ;)
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="112643" data-time="1393266208">Z tego co wiem w 80 latach nad jeziorkiem czerniakowskim, również czasami obserwowano świetliste ''emanacje'', ale te z Rosji są konkretne ;)</blockquote> W tym odcinku "Przeklętych rewirów" wspomina o tym dziennikarz GW, z tego co pamiętam to tam widywano jakieś kule pod wodą. Nie mam zielonego pojęcia co to mogło być.Spytam o to Żarnocha, może coś takiego widział. http://youtu.be/lpN5Us76iKY edit: I pomyśleć, że to właśnie dzięki temu programowi zainteresowałem się na poważnie tematem :)
Ostatnio zmieniony pn lut 24, 2014 8:13 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: azor »

Zapytaj Przemku, ciekawość co opowie ? Ja wiem od Bzowskiego, że tam widywano  jakby lekko świecące ''mgły'', pamiętam ten program, może nie powala, ale dzięki niemu jesteś wśród nas ;)
Ostatnio zmieniony pn lut 24, 2014 9:03 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Rosja: „Luminescencja” w anomalnych zonach

Post autor: Arek 1973 »

Z opowieści marynarzy które uznajemy  za zjawisko uso  właśnie często  dowiadujemy się  o  świecącej  wodzie. Wprawdzie  zawsze człowiek wychodzi   z założenia że tam  pod wodą musi być jakiś  obiekt, bo były przypadki że te światło się poruszało,  ale były też przypadki  że całe połacie wody po prostu  "tylko" świeciły. Chyba nawet trójkąt  Bermudzki też jest takim  przykładem
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „STREFY ANOMALNE”