Akrobacje UFO na Księżycu

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Akrobacje UFO na Księżycu

Post autor: Szczupak »

Przeglądając serwis Wolne Media znalazłem artykuł z ciekawym filmikiem rejestrującym przelot obiektów w pobliżu Księżyca. Na początku myślałem, że może to nagranie jakiejś ziemskiej sondy znajdującej się na orbicie Księżyca (np. tej chińskiej która została ostatnio wysłana). Lecz obiekty te wykonują manewry typowe dla obiektów UFO (nagłe zwroty o dużym kącie, przyspieszenia do dużych prędkości).  Nagranie Artykuł  
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Akrobacje UFO na Księżycu

Post autor: observator »

Jak zwykle ściema. Gdyby te "obiekty" były na orbicie Księżyca, to poruszałyby się z prędkościami rzędu 100-150 km/sekundę, bo tak wynika z dystansu pokonanego na tle kraterów. Komu się chce produkować takie bzdety? Chyba tylko małolatom raczkującym w grafice komputerowej.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Akrobacje UFO na Księżycu

Post autor: Szczupak »

Przecież nie mówimy o znanej ziemskiej technologii, czemu obcy/ludzie/cokolwiek co tym ufo steruje, mieliby nie poruszać się z takimi prędkościami? Zważywszy na odległości kosmiczne, muszą robić to z jeszcze większymi, by móc w miarę rozsądnym czasie podróżować do innych systemów gwiezdnych. Na grafice komputerowej się nie znam, może Ty tak, jeśli tak to podaj dlaczego odrazu kwalifikujesz to jako ściemę, bo argument prędkościowy słabo do mnie przemawia.
Ostatnio zmieniony wt lut 25, 2014 1:39 pm przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Akrobacje UFO na Księżycu

Post autor: robertcb »

Jeśli film jest prawdziwy, to obiekt wcale nie musi być w pobliżu Księżyca, a jedynie znajdował się na linii obiektywu kamery i Księżyca. Przykład: [ external image ]
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Akrobacje UFO na Księżycu

Post autor: observator »

W artykule jest mowa o obiekcie orbitującym przy Księżycu, ale na jakiej podstawie taki wniosek wyciągnięto to ja nie wiem. Jak słusznie zauważył robertcb może to być obiekt blisko Ziemi, a nawet w ziemskiej atmosferze. Widziałem kiedyś podobne nagranie z malutkim robaczkiem na czipie kamery jak się ruszał, niby łaził po Księżycu. Nie daję wiary takim filmom, sam nakręciłem podobnych setki i nigdy nie rejestrowałem niczego poza ptakami, a te latające punkty jasnością dorównują Jowiszowi, tyle że są mniejsze. Wiem co mówię, bo fotografowałem zakrycia Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna przez Księżyc i znam ich wzajemne jasności powierzchniowe. Jeśli widziałeś ISS  w locie na nocnym niebie, która jasnością wizualnie dorównuje Jowiszowi i czasem Wenus, to zauważ że na zdjęciu w poście powyżej jest ciemniejsza od księżycowych "mórz", a te punkciki na podlinkowanym filmie są jaśniejsze od księżycowych lądów. Gdyby były prawdziwe, jarałyby się przy Tarczy Księżyca tak, że gołym okiem byłyby widoczne, ale tylko jeden operator je sfilmował, bo miał szczęście niebywałe. W takie szczęście ja nie wierzę, bo dużo łatwiej taki film spreparować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”