Jak uchwycić UFO?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

Obraz termowizyjny byłby bardzo przydatny, na pewno używałbym tego do rejestracji nocnych. Kwestia czasu kiedy coś by się złapało.Co do analiz to trzeba jednak mieć mocną wiedzę z zakresu fotografii itp. dlatego póki co bawiłem się jedynie w obróbkę zdjęć, mającą na celu uwydatnienie szczegółów obiektu, a nie porywałem się na jakieś super analizy. Z tego co widziałem na NTV, to Czarnetzki ma mocno niepełną wiedzę, a już mocno zabolało mnie to, gdy próbował przekonać wszystkich, że obiekt musiał być spodkiem, ustawionym w określonej pozycji, ponieważ był okrągły na zdjęciu :)
Awatar użytkownika
boi
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 19, 2014 6:41 pm

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: boi »

Łowcy meteorytów używają programu uforec do łowienia ufów. Program ten działa z każdą kartą telewizyjną do, której łatwo podpiąć dowolną kamerę z wyjściem AV. Czytałem, że program ten ma wiele możliwości selekcji ruchu w obrazie kamery i jest to bardzo tani i efektywny sposób rejestracji wszystkiego co wpadnie w kadr. Najważniejszą jego cechą jest to, że po wykryciu ruchu program dzieli zapis na 10 sekund przed pojawieniem się obiektu i 10 sekund po. Dzięki temu do pliku zapisuje się tylko to co się działo. Ja sam w przyszłym tygodniu kupuję kartę telewizyjną i tak zrobię. Efekty pokażę jak tylko jakiś UF się zarejestruje.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Masz jakieś szersze info o tym programie bo jest nieco podobny do ufocapure, tylko ten nie zapisuje tego co jest przed i po wykryciu ruchu.
Pinas z Miletu
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sie 15, 2013 5:10 pm

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Pinas z Miletu »

Popieram zdanie przedmówcy! Mam jeszcze krótkie pytanie do fachowców: ile mniej więcej kosztowałby pełny sprzęt do monitoringu 24h na dobę?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Arek 1973 »

Zależy jakiej chcesz jakości, ile kamer, itd. niekórzy używają  więcej niż jedną kamerę skierowaną w dokładnie tym samym kierunku.  Trzeba liczyć od kilku tysięcy do....... huh tu  chyba nie ma granic :D
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="113518" data-time="1395850120">Zależy jakiej chcesz jakości, ile kamer, itd. niekórzy używają  więcej niż jedną kamerę skierowaną w dokładnie tym samym kierunku.  Trzeba liczyć od kilku tysięcy do....... huh tu  chyba nie ma granic :D</blockquote> Jeśli jedna kamera i to nie jakaś super ekstra ale w miarę przyzwoita to spokojnie zamkniesz się w tysiącu ale pytanie czy masz laptopa, bo jeśli nie to musiałbyś też zakupić, no chyba, że do PC podłączysz sprzęt. Azor więcej powie, bo bardziej się orientuje w temacie.Ja takiego monitoringu 24h nie prowadzę póki co.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Arek 1973 »

Przenośny sprzęt jaki używa Groschel  to np: 2 kamery , laptop, wykrywacz ufo, oprogramowanie, to  koszta wysokie na 3200 euro. Oczywiście można i  całkiem zwyczajnie..., zwykłą kamerą na statywie, filmować  niebo a potem na  kompie albo  tv. przeglądać.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Tak Gerharda monitoring jest bardzo niestety drogi, ale można samemu zrobić coś zbliżonego w zależności od grubości portfela. Na pewno potrzebny jest laptop lub jakiś PC z dużym dyskiem. Dobra jedna lub dwie kamery ,ale czułe nie takie z podczerwienią, tylko takie które mają 0,00001 Lux lub 0,00005 Lux. Dodatkowo w dzień można inną kamerę ustawić na widmo IR, ale tutaj trzeba się uzbroić w cierpliwość w filtrowaniu ptaków, samolotów, owadów, pyłków.  Więcej na temat monitoringów UFO poniżej  http://digital-service.biz11.de/
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”