Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

polecam fajny artykuł ,wspomnienia Chodorkowskiego z łagru , na wp.plCo prawda nie o Ukrainie, ale może trochę odzwierciedla  to od czego ludzie chcą uciec.Myślę ,że tu było podobnie.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: ADAX »

Najbardziej śmieję się ze złowieszczych słów pro kremlowskich pajaców (bo inaczej ich nazwać nie można), którzy usilnie starają sie straszyć Polaków Banderowcami. Strasza jak to Banderowcy (prawdopodobnie według ich scenariusza) ruszą odzyskać ziemie mieszczace się pod granicami naszego kraju. Śmiać się czy płakać ? Przecież jeśli nawet... to armia ukraińska ledwo radzi sobie z byłymi członkami sił specjalnych ZSSR a co dopiero z regularną armią i siłami Nato jak już... :D Ehh to dopiero kabaret.  Ukraina jest w takiej rozsypce i będzie, że jeśli jej całej nie przejmą Rosjanie, to sama sie wykończy. No chyba, że jakiś durny polski politykier ruszy z bratnią pomoca i wyda lekką reką pare milionów z naszej kasy. Ale chyba aż tak głupich nie ma...
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Ronin »

Już padły deklaracje pomocy Ukrainie, Polska ma wysupłać 300 mln.  złotych (100 mln. USD) jako pomoc dla min. małych firm... Nie będzie to pomoc bezpośrednia, tylko ponoć ma być przepuszczona przez którąś z międzynarodowych instytucji finansowych, czy inne ustrojstwo... Co do banderowców to ich konkretnie się nie boję, natomiast mierzi mnie brak refleksji ze strony dużej części Ukraińców i ich roszczeniowość jako taka. I jestem (oczywiście czysto teoretycznie) ciekaw jak zachowała by się Ukraina, gdyby to ona była w chwili obecnej na naszym miejscu, a my jako Polska w jej dzisiejszym położeniu. Jakoś tak trudno mi sobie wyobrazić, aby chcieli  nam pomóc, ba nawet myślę, że chętnie ci "banderowcy" wykorzystali by moment do dokopania nam jeszcze bardziej...
Ostatnio zmieniony wt maja 20, 2014 9:19 pm przez Ronin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote"> I jestem (oczywiście czysto teoretycznie) ciekaw jak zachowała by się Ukraina, gdyby to ona była w chwili obecnej na naszym miejscu, a my jako Polska w jej dzisiejszym położeniu. Jakoś tak trudno mi sobie wyobrazić, aby chcieli  nam pomóc, ba nawet myślę, że chętnie ci "banderowcy" wykorzystali by moment do dokopania nam jeszcze bardziej...</blockquote>Ja myślę że mieliby Polaków  w dupie, nawet przez chwilę by nie pomyśleli  żeby sąsiadów finansowo wspierać.Wielu byłoby zdania: "u nas jeszcze większa bieda, nich sobie radzą sami"
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

I masz Ronin 100% rację. bo w polityce nie ma przyjaciół są tylko układy dla ciągnięcia zysków. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie jaką Ukrainę chcielibyśmy mieć, czy taką jaka była, gdzie od 2004 roku było embargo na wołowinę z polski z racji występowania BSE , bo po prostu nie było komu zdjęć ten przepis , czy normalne państwo o standardach europejskich , czy może małą Rosję? Może lepiej wydać te parę mld euro i mieć normalnego sąsiada ,który kupi nasze produkty a my kupimy od nich stal,olej jako biokomponent itp. Po prostu, czy możemy na tym skorzystać ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: ADAX »

Ukraina jest w poważnym kryzysie. Po za tym Ukraina to taki "bufor", mały ale zawsze, a z Rosjanami to należy się witać z daleka, ale witać. Nie ma co, nasi politycy trochę chcieli zacieśniać stosunki z Ukrainą, bo wszak nie ma co dalej wałkowac tych banderowców, a Ukraina to nie Białoruś, wiec warto troche powalczyć (no ale też i mądrze). Musiała by paść Unia i porysować sie Nato by doszło do widma zadymy na skalę całej Europy, a przedtem by Banderowcy ruszyli na Polskę. Mogę się zgodzić z tym, że Banderowcy to pewna grupa, którą należy mieć na uwadze, ale zbytnie na ten temat obsesje stają się dziwne. Nazywanie wszystkich Ukrainców banderowcami, czy wizualizacja tego co mogą zrobić (tak jak by już lada dzień mieli to zrobić) jest zabawne. Niektórzy tak robią w tv, w internecie. Staje się to psychozą. Wiemy co jest grane (no moze nie wszyscy), wiadomo ,że Rosjanie organizowali to wszystko bardzo dawno temu i tyle w temacie. Teraz Ukraina będzie targana "wojną domową" , wszędzie będzie sie straszyć banderowcami, by osamotnić Ukrainców w działaniach, a Rosję (Putina) będzię sie wybielać, bo przecież, ona tak naprawdę nic złego nie zrobiła. To są działania, które bardzo dobrze można prześledzić od wielu wielu lat. Wiele razy juz tak na świecie robiono i nie ma co łykać haczyka podsyłanego nie tylko przez Kreml, ale także haczyka, czy to z Białego Domu, czy z Brukseli, a tym bardziej z naszego podwórka. Zawsze komuś będzie zależało na tym by skłócić między sobą ludzi. Bo wszak... ... Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. W przypadku świata, wielu sie bije i wielu chce coś sobie zabrać. Nadgorliwe mieszanie się w sprawy też nie jest fajne, zwłaszcza jeśli biorą sie za to takie osoby jak Tusk, czy ogólnie cała zgraja naszych polityków nieudaczników. Chcą coś zmienić na arenie między narodowej ? Gdzie ? Z tą słomą wystającą z butów ? Kręcić lody mogą w Polsce, a Europa i świat kręci lody z nich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”