Powitanie i pierwszy post.

Tu witamy nowych użytkowników, przełamujemy pierwsze lody - piszcie nie bójcie sie...
Filozof
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 23, 2014 3:00 pm

Powitanie i pierwszy post.

Post autor: Filozof »

Witam Wszystkich myślących szeroko i niekonwencjonalnie! Chcę "podrzucić" Wam i poddać pod dyskusję różne moje kontrowersyjne "wydumki". Na początek proponuję odmienne bo wsteczne obliczanie populacji Ziemian. Weźmy pod uwagę przodków tylko jednej osoby. Każdy ma dwoje rodziców, czworo dziadków i babć, ośmioro pra, szesnościoro prapra itd. Jak pomnożymy kolejne iloczyny liczby 2 przez 2 i uczynimy to 80 razy bo średnio tyle pokoleń antenatów ma przeciętny Europejczyk od początku naszej ery to wychodzi tak ogromna liczba, że ma się ona nijak do 108 miliardów jak podają naukowcy szacując dotychczasową populację ludzkości, a przecież ja liczę przodków tylko jednej osoby, a więc wszelkie przypadki kazirodztwa, promiskuityzmu prokreacyjnego oraz innych zboczeń ograniczam do minimum! Poza tym liczenie przerwałem na granicy er.......bo potem liczby są tak gigantycznie ogromne iż trudno je odczytać. Mój wniosek: Historia jakiej nas uczono z przyczyn technicznych nie istnieje!  Pozdrawiam. Filozof z Gliwic.
aphx
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 18, 2014 3:32 pm

Re: Powitanie i pierwszy post.

Post autor: aphx »

Witam również. A co do Twoich obliczeń: zwróciłeś uwagę, że dwoje rodziców może mieć więcej niż jedno dziecko? :)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Powitanie i pierwszy post.

Post autor: Arek 1973 »

Witam na forum.Kiedyś przeciętna rodzina miała więcej niż  jeden-przecinek-jeden dzieci, właśnie w taki sposób nazbierały się te "miliony dziadków" :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „POWITALNIA”