Zobaczyć twarz anioła

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zobaczyć twarz anioła

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">choć dodać należy też przypasowanie wizji do uznawanych przez osobę widzącą przekonań, to jak ona sobie układa i szacuje wnioski.</blockquote>Tak, to  bardzo  ważny element,  w przeszłości już  nieraz układano  wizje według swoich  przekonań i potrzeb.Ostatnio czytałem o przepowiedniach, kurcze,  zapomniałem  o  którego  wodza chodziło, ale  to było za panowania  imperium rzymskiego. W każdym bądż razie  wizja dana przez wyrocznię brzmiała " Gdy wyruszysz na wojnę to  upadnie wielkie królestwo". Przywódca wziął  to  jako dobrą monetę i  wyruszył  z  całym wojskiem  w wojnę. Cóż, niestety bitwę przegrał a  zwycięzcy złupili jego kraj. Przepowiednia się  sprawdziła, wyruszył w wojnę i królestwo upadło, tylko  że nie pomyślał że może to być jego :/
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zobaczyć twarz anioła

Post autor: danut »

Arku 1973 - a nie wiem, czy nie chodziło o słynną wizję z baranem i kozłem w księdze Daniela i wojny greckie, tak słynne, że przez tysiąclecia przyrównywano wizję do różnych późniejszych wydarzeń, aż po obecne czasy zdaje się .. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”