"Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: niedzwiec »

danut - zawsze, jak Cię tak ponosi z tłumaczeniem tych zawiłości, to tracę zainteresowanie tematem, bo nigdy nie umiem zinterpretować Twoich wypowiedzi. Są dla mnie bardziej, jak spontaniczne myśli, a nie jak wypowiedzi. Może za prosty ze mnie chłop, toporem ciosany :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: danut »

niedzwieć - w większości podałam cytaty z różnych źródeł, tak więc widzę przez to, że nie przeczytałeś nawet tych wypowiedzi a komentujesz. No cóż, na lenistwo nie mam lekarstwa. :) Nic mnie też nie ponosi, ja nie z tych, których ponosi fantazja i od razu chcieliby widzieć za firanką yeti z filmu s-f o obcych.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: Arek 1973 »

A  ja mam  takie wrażenie że nawet ci  bogowie  posiadają bardzo  ludzkie cechy :D , albo to ludzie  już zawsze zachowywali się na podobieństwo bogów? Gdy czytałem  indyjski  epos Mahabharata miałem cały czas wrażenie że bogowie nigdy nie grzeszyli  skromnością, zawsze przepych, albo  chcieli mieć najlepszą broń, albo władzę nad innymi. Podstępnie zabijali ziomków, a żeby takiego prosić  o pomoc to też zawsze trzeba było coś  ofiarować w zamian.  "Walka  o ogień"?  albo o  władzę? :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: danut »

O władzę.. :), przecież przez wieki starożytności np. faraon w Egipcie był uważany za boga,  podobnie cesarze Rzymscy mieli być mieszanką boskości i władzy. W historii starożytnych Indii mogło być to samo. A przepych, także w Biblii znajduje się opis boskiego miasta, do którego bram dobijają się tłumy, ale jest ono dla wybranych, sęk w tym, że jest to sztuczne miasto, gdzie znajdują się nawet posadzki ze szklaną wodą, całe zbudowane ze złota i drogich kamieni. To miałoby mi dac szczęście i miałabym dobijać się do jego bram by wejść? :/
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: Lilith »

Sporo mówi o bogach w skafandrach serial "starożytni kosmici".Autorzy tego serialu dość skutecznie dowodzą,że obrazy dziwnych istot ubranych w coś co przypomina współczesne skafandry astronautów można odnaleźć w rysunkach bardzo wielu ..jak nie wszystkich starych kultur na ziemi...bardzo ciekawe artefakty odnaleziono w Meksyku:http://www.youtube.com/watch?v=asomHvqhYB4
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">gdzie znajdują się nawet posadzki ze szklaną wodą, całe zbudowane ze złota i drogich kamieni. To miałoby mi dac szczęście i miałabym dobijać się do jego bram by wejść?  :/<div> </div></blockquote>Przy takim opisie boskiego  miasta  myślę sobie  że to  nic innego  jak ludzkie  (i bogów też :Hay: ) wyobrażenie  wspaniałego miejsca  gdzie liczy się tylko przepych i gdzie można nażreć się do syta. Czyli  dzisiejsze luksusowe hotele  i McDonalds za rogiem :) . Wiesz Danut, może nie wszystkim chciałoby się dobijać do takiego miasta szczęścia,  ale wierz mi, 95% ludności wolało by raczej tam spędzić czas niż z  motyką  na polu :P Lillith, te figurki są bardzo  ciekawe ,  niektóre  z  nich tak jak w minucie: 3:45,i  3:56 z tymi skośnymi oczami przypominają  wygląd "szaraków"
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: danut »

Arku 1973 - To ja nalezę w takim razie do tych 5 procent z poza  złotego miasta :Please: - udusiłby mnie ten przepych..Co do figurek z filmiku Lilith to się nie zgadzam, nie przypominają "szaraków" ale sowę - sowę- jakiś kult sowy i tu wykucie dla Ateny przez Hefajstosa??- Obieram raczej ten kierunek.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="115652" data-time="1406036771">Lillith, te figurki są bardzo  ciekawe ,  niektóre  z  nich tak jak w minucie: 3:45,i  3:56 z tymi skośnymi oczami przypominają  wygląd "szaraków"</blockquote>mi również kojarzą się z szarakami ...być może dlatego,że kiedyś oglądałam więcej takich artefaktów i na niektórych z nich wyraźnie było widać postaci dziś zwane szarakami ...ten filmik jest niestety dość mocno okrojony..choć i tak ciekawy.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: Arek 1973 »

Myślałem już że to ja przy takich przypadkach wszędzie widę szaraki :D DanutMoże te miasto  to tylko  luksusowy hotel spa? i zawsze można też wziąć rower i pojechać do lasu by się odłączyć :Hay:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Bóg w skafandrze" na rysunkach naskalnych z okolic Raipuru

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="115591" data-time="1405805333">niedzwieć - w większości podałam cytaty z różnych źródeł, tak więc widzę przez to, że nie przeczytałeś nawet tych wypowiedzi a komentujesz. No cóż, na lenistwo nie mam lekarstwa. :) Nic mnie też nie ponosi, ja nie z tych, których ponosi fantazja i od razu chcieliby widzieć za firanką yeti z filmu s-f o obcych.</blockquote>

Skoro jesteś taka pewna, że nie czytałem a komentuję, to nie mamy o czym rozmawiać. Często czytam Twoje wypowiedzi i zawsze są dla mnie takie same -nieuporządkowane, dlatego tracę zainteresowanie.



Miałem w liceum nauczyciela od historii - miał chłop wiedzę na temat, ale nie umiał tego sprzedać. Tu jest podobnie, ale koniec offtopa.



Do tematu - ostatnio oglądałem dość ciekawy film na Youtube, który prezentował teorię, że cywilizacja ludzka jest cykliczna (oparte na wedyjskich yugach) i że to co znajdujemy źle interpretujemy. Twierdzili że to pozostałości po poprzednich, bardzo zaawansowanych cywilizacjach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”