Symbolika okultystyczna w przemyśle rozrywkowym

Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Symbolika okultystyczna w przemyśle rozrywkowym

Post autor: danut »

Hmm - podobnie gwiazda pitagorejska - dla wielu magików :) to symbol magiczny związany z szatanem, okultyzmem- pentagram, dla nas chrześcijan gwiazda betlejemska wykonywana według zasad geometrii i noszona dumnie np. przez kolędników podczas świąt Bożego Narodzenia. I bądź tu mądry.. Nie, nie ważne są symbole ważne jest co komuś w głowie się ubzdura do ich znaczenia, a to czasami jest niebezpieczne.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Symbolika okultystyczna w przemyśle rozrywkowym

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="115685" data-time="1406196646">Nie, nie ważne są symbole ważne jest co komuś w głowie się ubzdura do ich znaczenia, a to czasami jest niebezpieczne.</blockquote> Mam nadzieję, że nic mi się w głowie nie ubzdurało... :)  Po prostu chciałem wyłożyć tutaj to, co obserwuję od dłuższego czasu. No cóż, trójkąt, czy piramida coś tam oznacza, jest to także jeden z elementów świętej geometrii jeśli się nie mylę. W każdym razie chodząc czasem po centrach handlowych widzę tej figury geometrycznej coraz więcej, aż zaczyna mnie to denerwować, dlatego nie często bywam w takich miejcach. Lepiej zaopatrywać się w odzież na bazarkach - nie trzeba patrzeć na idiotyczne napisy czy kształty na koszulkach, a i nie wspiera się wielkich firm :D
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Symbolika okultystyczna w przemyśle rozrywkowym

Post autor: Katarzyna_1 »

Mam nadzieję, że Hello Kitty, które zakupiłam bratanicy córeczce wyląduje w koszu na śmieci na lotnisku w UK. Zapewne tak będzie bo oni choć gary myją, sprzatają i pracują w barach i uczelniach w Cambrigde to gdzieś maja taką wiochę typu Hello Kity .



Chyba nie w tym temacie napisałam, ale niech tak będzie. Temat uniwersalny. Dzieciaki polskie zostały wyrzucone ze swojego Państwa.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Symbolika okultystyczna w przemyśle rozrywkowym

Post autor: Katarzyna_1 »

Do tego smaku dadała bym Macieja  Zienia i tego starego dziada z Włoch co to Zamkiem Ujazdowskim rządzi. To są autorytety dopiero. Pół pedały pół rowerowe ........ zapomniałam jak się się ten środek od koła rowewrowego nazywa. Szprychy? :D 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”