Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Arek 1973 »

Mnie wygląda te zdjęcie  jak zbuzrzony namiot który  opuszczano  w panicznej ucieczce. Gdyby lawina  to albo  zmiotło by go albo  przysypano. Znamy  z  tv  filmy  jak  po zejściu lawiny ratownicy  przeczesują krok po kroku sondami lawinowymi (te długie tyczki) zasypany teren  Kilka zdjęć  namiotu  i nacięcia<blockquote class="ipsBlockquote">[ external image ]</blockquote>    <blockquote class="ipsBlockquote">[ external image ]</blockquote> [ external image ]   [ external image ]
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Bercik, ja nie rozumiem Twojego uporu przy lawinie??? Ktoś stwierdził zejście lawiny, przecież coś takiego jak lawina dla śledczych nie powinno być trudne do ustalenia? Wszyscy raczej powtarzają, że namiot nie był zagrożony lawiną, więc skąd ten upór przy teorii lawiny?
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Bercik »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="117214" data-time="1412580446">ten namiot byłby po prostu zmieciony a jak widać maszty stoja.</blockquote>Maszt jest jeden i to częściowo złamany (przy wejściu). Te długie tyczki to narty ekipy poszukiwawczej. Nie znam dokładnego ukształtowania terenu wokół namiotu, ale jeśli stok jest stromy albo są jakieś skały to lawina mogła spaść i przlecieć nad namiotem przy okazji go przysypując, bez przesunięcia go.

  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="117224" data-time="1412603438">Bercik, ja nie rozumiem Twojego uporu przy lawinie??? Ktoś stwierdził zejście lawiny, przecież coś takiego jak lawina dla śledczych nie powinno być trudne do ustalenia? Wszyscy raczej powtarzają, że namiot nie był zagrożony lawiną, więc skąd ten upór przy teorii lawiny?</blockquote>Rozumiem, jednak ja staram się najpierw szukać prostych i racjonalnych wyjaśnień, a jeśli dowód podważa daną teorię, wtedy przechodzę do czegoś niezwykłego. Od zawsze mam takie podejście do tego typu spraw (niewyjaśnionych, paranormalnych). Może i macie rację, że ciężko udowodnić teorię z lawiną, ale jednocześnie tak naprawdę nie ma mocnego dowodu na podważenie tej teorii.



Może i nie trudne do ustalenia, ale trzeba pamiętać, że to czasy ZSRR, nawet jeśli był to okres odwilży, nie ta technika, nie ten zapał, a ratownicy dotarli na miejsce po kilku dniach, kiedy po opadach śniegu, ślady mogły się zatrzeć.



Nie zagrożony, zagrożony. W Tatrach też jest małe zagrożenie lawinowe w niektórych miejscach, a jednak kilka razy i tam opadła lawina. To góry, a jeśli zima jest sroga i są wysokie opady śniegu, to nawet w takim miejscu mogła spaść niewielka lawina. Co więcej mogła też zostać wywołana.
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Bercik »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="117214" data-time="1412580446"> Na jednym ze zdjęć zwłok widać zapadniętą całkowicie klatkę piersiową,jakby wtłoczoną do środka.</blockquote>Szczerze mówiąc słyszałem, ale nie widziałem tego zdjęcia. Mógłbyś wrzucić tutaj? Albo link.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: arek »

Jest na filmie ,w momencie gdy pokazują zdjęcia  ciał. Bercik , odtwórz sobie w wyobraźni całe to zajście z ucieczką z namiotu.Lawina to zbliżający się huk.czas potrzebny na podziurawienie a następnie decyzja na przecięcie i ucieczkę, ucieczkę długodystansową, nie na 30 m .Hasło alarm uciekamy z namiotu lawina i co chwytasz?  buty kurtke i broń. Jesli musisz się wymknąć opuszczasz namiot pojedyńczo, nie bieżesz nic czekasz na swoją kolej ,na krótkotrwałe przeminiecie zagrożenia, tylko ostatni maja czas na zabranie ubrania, rozluźnienie bo tamtym sie udało. Nie biezesz nic dla nikogo ,bo zaraz pewnie wrócicie, zagrożenie przyszło nagle, wydaje się krótkotrwałe . Tak mysląc 3-4 pierwsze osoby  musiały uciec jak spały,3-4 nastepne lepiej ubrane z butami tylko kurtki, ostatni mają czas i miejsce na ubranie się, zabierają krzesiwo lub zapalki ubranie najpewniej swoje. Taka ucieczka to  jedna wieksza grupa która sie znalazła i 2-3 drupki ucieczkowe mające swoje bezpieczne miejsce. Tylko popatrz na filmie gdzie ten namiot stał, Tam jest lokalizacja i wszystko nt.warunków terenowych. I zobacz jak odnaleziono namiot a jak niektórych studentów ,chodzi o to jaka ilością śniegu zostali przysypane ciała. Ja wolałbym rozbić namiot w lesie i rozpalić ogień przed namiotem. Dlaczego bali się lasu .Mogli wybrać grań bo tam nie zagrażała lawina ,las leży u podnóża góry . Wybierali miejsce za dnia, byli doświadczeni. Nie wybraliby miejsca zagrożonego osunięciem czy lawina, zaczynała się psuć pogoda.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote"> Na jednym ze zdjęć zwłok widać zapadniętą całkowicie klatkę piersiową,jakby wtłoczoną do środka</blockquote>   To Ludmila Dubinina, ta  z  brakującym językiem. Poniżej wyciąg  z  autopsji gdzie  opisywano  zwłoki  jak  i w jaki sposób  ciała były  ubrane, chciałem to przetłumaczyć  ale  cholera czasu  mi  brakło :/ """""""""""Ludmila wore a short sleeve shirt, long sleeve shirt, and two sweaters. The body was covered by underwear, long socks, two pairs of pants. External pair was badly damaged by fire and subsequently ripped. She also wore a small hat and two pairs of warm sock. A third sock was not paired. Ludmila apparently in the last attempt to preserve her feet took off her sweater and cut it in two pieces. One half she rapped around her left foot. Another half she left or dropped unintentionally on the snow.<div> </div><div style="margin-left:7px;">- tongue is missing</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- soft tissues are missing around eyes, eyebrows, and left temporal area, bone is partially exposed (1)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- eyes are missing (1)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- nose cartilages are broken and flattened (2)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- 2, 3, 4, 5 ribs are broken on the right side, two fracture lines are visible (3)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- 2, 3, 4, 5, 6, 7 ribs are broken on the right side, two fracture lines are visible (4)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- soft tissues of the upper lip are missing, teeth and and upper jaw is exposed</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- massive hemorrhage in the heart's right atrium</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- bruise in the middle left thigh, size 10*5cm (6)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;">- damaged tissues around left temporal bone, size 4*4cm (7)</div><div> </div><div style="margin-left:7px;"> Occasionally you hear claims that the tongue was ripped, or eaten, or whatnot. The medical records simply that "the tongue is missing". Vozrojdenniy describes missing hypoglossal muscle as well as muscles of the floor of the mouth. That is it. There is no explanation, theories, condition of the surrounding tissues. It looks weird especially given the fact previous bodies had more detailed autopsies. There is no credible explanation for this vague statement. Although it is mentioned that the stomach contained about 100 g of coagulated blood. It is used by some as an indication that the heart was beating and the blood was flowing when tongue was removed from a mouth. The cause of death is stated as hemorrhage into right atrium of the heart, multiple fractured ribs and internal bleeding.</div><div style="margin-left:7px;">"""""""""""""""""""""""</div><div style="margin-left:7px;"> </div><div style="margin-left:7px;"> </div><div style="margin-left:7px;"><div style="margin-left:7px;">na poniższym szkicu zaznaczono   cyfry  w tekście</div><div style="margin-left:7px;"> </div><div style="margin-left:7px;">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7e948d6ea85cd4dd.html</div><div> </div></div>
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2014 2:12 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”