Galeria obiektów zidentyfikowanych

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: observator »

Kolejne przykłady z moich zbiorów. 1-lecący nocą lampion2-owad 3-refleksy od filtra UV na obiektywie4-lampion w locie o zmierzchu5-cienie odległych chmur burzowych6-światła lądującego samolotu z odl. 15 km.7-odbicie lampy w szybie okiennej8- podobnie9-worek foliowy w powietrzu10-odbicie klosza w szybie11-refleks słoneczny na kadłubie i skrzydłach odległego samolotu rejsowego12-owad13-Wenus o zmierzchu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw paź 31, 2013 4:16 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: Przemekkk666 »

Ten worek foliowy wyszedł fajnie one potrafią zmylić jeśli się ich w porę nie zauważy. A odbicia od samolotów także potrafią czasem zaskoczyć, nawet mam nagranie takiego migotającego.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: azor »

Ostatnio jak wie observator wiele osób myliło Wenus z UFO ;) Przemku wstaw Twoją ostatnią fotkę zobaczmy jakie będą opinie ?
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: Przemekkk666 »

Arku wstawie jak wróce z Poznania w niedzielę ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: Arek 1973 »

Hmmm, powiem że fotka nr.2 najbardziej mnie uwiodła, ja tam nawet  widzę kopułę, trzeba się przyjrzeć, ale widać :D
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: Przemekkk666 »

Zgodnie z umową zamieszczam fotke jaką wykonałem parę dni temu. Zdjęcie zrobione zza szyby, sprawdziłem czy jakiekolwiek zabrudzenie na niej mogło w ten sposób wyjść na zdjęciu z negatywnym skutkiem.Odbicie też raczej nie, te widać po lewej na podobnej wysokości. Jedynie stado ptaków mogłoby wchodzić w grę ale to też wątpliwe dla mnie, zwróćcie uwagę na wydłużone kształty, gołębie tak raczej nie wychodzą, zwłaszcza, że czas migawki to 1/400s.W każdym razie fotke traktuję jako ciekawostkę.   



Powiększenie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ctmb
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 20, 2015 10:13 pm

Re: Galeria obiektów zidentyfikowanych

Post autor: ctmb »

11-te zdjęcie (szare tło), to helikopter lub samolot - fotografowałem ostatnio kilkanaście lecących za sobą. Przy dużym powiększeniu widać białe i czerwone światełka kontrolne tych obiektów, a z racji niestabilności obrazu, wydają się być liniami świetlnymi, choć tak naprawdę są to pojedyncze swiatła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”