Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="118767" data-time="1417901525">Czego się boją? Przecież ja nie mam na myśli tego, że każdy z nas będzie miał dostęp do czytania intymnych myśli sąsiada, lecz  aby to funkcjonowało w celu sprawiedliwej ochrony ludzi, społeczeństw mogących mieć dostęp do prawdy, takiej oczywistej i bez fałszowania w razie konfliktu, winy, kary i rozstrzygnięcia sporów. To było by ponad sądami.</blockquote> A kto będzie pilnował pilnujących?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
fishbone
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 27, 2015 3:03 pm

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: fishbone »

No więc właśnie. W  przypadku korpusu parapsychicznego potrzebna by była  cała  kasta   zaawansowanych ewolucyjnie dusz,  które dobrowolnie  porzuciłyby  możliwość dalszego  rozwoju  jako jednostki  egoistyczne i poddały się  ezoterycznemu  Mind  Kontrolle,  by  uczynić z siebie grupę bez ambicji i potrzeb  zafiksowaną na strzeżenie  porządku - jak anioły. takie  cielesne   anioły. Jest ktoś chętny?
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: robrep »

Technologia spokojnie poradzi sobie z kłamstwem. Pewnie to zajmie jeszcze dużo czasu ale kamery bedą sledzić wszystko. Film SF Person of Interes opowiada o maszynie która przewiduje zbrodnie nim te sie wydarzą. Bardzo mi sie ten film podoba, bo maszyna wyrzuca tylko pesel i nie wiadomo czy to będzie ofiara czy zabójca. O ostatnio już 2 maszyny pogrywają ze sobą i jest bardzo ciekawie. Właściwie można wyśledzić i przewidzieć wszystko co ma się stać, Polecam ciekawe jak kto lubi SF z sensacją.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

Nie SF słyszałam o realnych planach zbudowania Super komputera mającego pełnić rolę czuwająca nad naszym bezpieczeństwem, właśnie opartego na sekwencjach zdarzeń i przewidywaniu ich, sprawa jest wcale nie głupia. Choć oparta o monitoring.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”