Prawda zawarta w Iluzji

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Prawda zawarta w Iluzji

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Lilith" data-cid="121354" data-time="1425408698">Tak faktycznie jest z tancerką może się kręcić w prawo lub lewo w zależności,którą półkulą mózgu w danej chwili patrzymy :)a obrazek skrywa czajniczek :) zachęcam do ujrzenia go osobiście :)</blockquote>Tutaj m/więcej od połowy filmu pokazne jest jak nasze postrzeganie może zostać oszukane. Dotyczy to kiedy nasze półkule mózgowe ze sobą harmonizują, współgrają. https://www.youtube.com/watch?v=hrzputtNDD4Zdarzają się przypadki, że od urodzenia nie ma połączenia między półkulami mózgowymi. Tacy ludzie zwykle funkcjonują jako normalni i brak tego połączenia nie ma wpływu na ich życie. Co tam medycy krzyczą wtedy o inna rzecz. 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Prawda zawarta w Iluzji

Post autor: Arek 1973 »

Bardzo dobry materiał :D ,  facet  ciekawie  opowiada  i pokazuje przykłady,,,,nosz  kurcze  z życia wzięte
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Prawda zawarta w Iluzji

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="121878" data-time="1429310801">Bardzo dobry materiał :D ,  facet  ciekawie  opowiada  i pokazuje przykłady,,,,nosz  kurcze  z życia wzięte</blockquote>Dla mnie najważniejszy jest odcinek filmu od 47:21 min.do końca, Prof. mówi, że "dla zrozumienia naszej interpretacji świata zasadniczy wkład wniosły badania nad rozszczepieniem mózgu"......  Żeby to zrozumieć, w kontekście wcześniejszych jego słów odnośnie ":lustrzanego odbicia" i rozszczepienia mózgu trzeba sobie zadać trudu i poczytać co nieco. Z tym kotem i kartami na końcu filmu to piękna rzecz. Trzy razy ćwiczyłam i karta znikała. :InLove:  
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”