Złośliwe oprogramowanie

Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: ADAX »

nie zakładając nowego tematu, chciałbym zgłosić, że zaraz po wejściu na forum (od strony wyszukiwarki google) zostaję przekierowany na http://url4short.info/5816638a wydaje mi się, że to przez jakieś błędy w kodzie.
Ostatnio zmieniony ndz mar 15, 2015 4:07 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lemirez
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 09, 2015 2:40 pm

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: Lemirez »

U mnie Chrome nic nie wykrywa, jedyne co mnie w małym stopniu irytuje to szybkość ładowania się forum, mogło by troche szybciej działać ale nie będę narzekał bo też nie ma powodów do tego :Silly: .
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: Ronin »

U mnie kiedyś wykrył, ale kazałem zignorować. Teraz nic takiego nie wykrywają antywirusy itp. a mam w chwili obecnej  raczej dobre zabezpieczenia.
Josh211
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 30, 2010 9:00 pm
Kontakt:

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: Josh211 »

Dołączam się do tematu. Korzystam podobnie jak założycielka tematu  z Opery (starej wersji celowo nieaktualizowanej od jakiegoś czasu), i za każdym razem gdy próbuję wejść na forum przestrzega mnie przed złośliwym oprogramowaniem.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Josh211" data-cid="121964" data-time="1429777232">Dołączam się do tematu. Korzystam podobnie jak założycielka tematu  z Opery (starej wersji celowo nieaktualizowanej od jakiegoś czasu), i za każdym razem gdy próbuję wejść na forum przestrzega mnie przed złośliwym oprogramowaniem.</blockquote>To po co korzystasz z Opery i brednie wypisujesz .Do kogo masz pretensje ?Do administracji ?  Zainstyaluj sobie ''ludzką'' przeglądarkę i będziesz wtedy ''cool'' .Internet nie gryzie , Panie kolelego .
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: MarcinAdk »

Istnieje również możliwość a mianowicie szyfrowanie połączeń i tak na przykład witryna Forum Infra takiego szyfrowania nie posiada, samo www. to zbyt mało, dlatego własnie taki nacisk na <a>https://,</a> mnogosć certyfikatów zaufanych i same zabezpieczenia przeglądarek sa obecnie tak zaawansowane iż nie dziwne że przeglądarka przy łączeniu sie z witryną Infry daje takie komunikaty.
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2015 3:07 pm przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: robrep »

Miałem operę, badziewie straszne. Google chrome jest OK, strony ładuja sie szybko. Maxton też dziala w miarę sprawnie. Miałem Mozille ale Java w pewnym momencie doprowadziła mnie do szału i przerzuciłem sie na google chrome.
Nie ma żadnych wirusów na stronie, chyba że ktos sobie instaluje Avast, to ma wszędzie tylko nie tam gdzie są..
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2015 9:42 pm przez robrep, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Złośliwe oprogramowanie

Post autor: MarcinAdk »

Ja nigdy na Firefoxa nie narzekałem , choć wiem ze zarównno ona jak i wtyczka Javy jak i Adobe  potrafi czasami wkurzyć, co do Chrome kiedyś go używałem ale krótko i nigdy nie przypadł do gustu i to z róznych powodów, jak bym miał obecnie wymierac między przeglądarkami wybrał bym, Waterfoxa 64bit, co do Maxthona, równiez kiedyś go używałem, nawet ciekawa kompilacja do wyboru dwa silniki, ale coś zawsze mi w niej brakowało, podsumowując, obecnie jest tyle przeglądarek iż każdy znajdzie coś dla siebie o ile potrafi ją skonfigurowac na własne potrzeby. Co do antywirusa i ogólnie do zabezpieczeń, nie uzywam żadnego, jedynie silnego firiewalla z innymi modułami zabezpieczeń, istnieje taki pogląd iż same w sobie antywirusy komercyjne czy tez nie to zbyt mało aby podołac obecnym zagrozeniom z SIeci, więc znowu kłania sie odpowiednia konfiguracja na własne potrzeby, tylko pytanie ilu użytkowników jest tego świadomych jak i świadomych różnorakich wyrafinowanych zagrożeń sieciowych.
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2015 6:13 pm przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
ODPOWIEDZ

Wróć do „OPINIE, UWAGI I SKARGI”