Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Asef
Infrzak
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 12:51 am
Kontakt:

Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: Asef »

Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga
Według Nostradamusa Bóg w czasach ostatecznych przekaże w słowach Jego syna całą wiedzę potrzebną człowiekowi.
Nostradamus III -1.

[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane, Ciało, Dusza, Duch, zapanują nad wszystkimi siłami Mają one tak wiele drogi, gdy od nieba oddalone są.”[/indent]

Syn Boga, żyjący w ciele fizycznym na Ziemi przekaże w słowach zasady Boga dla człowieka. Wyjaśni zasady istnienia Nieba, życia człowieka na Ziemi, zasady i prawa świata duchowego jak również relacje: człowiek – bóstwa. Postać człowieka zjednoczona w ciele, duszy i duchu zapanuje nad otaczającym go światem. Zjednoczenie postaci jest bardzo trudne kiedy człowiek jest pozbawiony kontaktu z Niebem.



Informacje zawarte w podtekście czterowiersza III – 1

[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane”[/indent] W tych słowach są wskazane dwie sprawy. Pierwsza dowodzi fizycznego życia Syna Boga na Ziemi, bo tylko On może słowo Boga przekazać człowiekowi. Materialnie przekazywać można tylko i wyłącznie żyjąc w postaci materialnej (w rozumieniu człowieka – fizycznej).



Drugą sprawą jest przekazanie słowa Boga. Będzie to zbiór informacji dotyczących Nieba i człowieka oraz duchowości.



[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo”[/indent] Ludzie poznają informacje, które przekazywane w słowach Syna Boga będą świadczyły o istnieniu realnego Nieba. Istniejące Niebo, które jest środowiskiem życia Boga będzie przedstawione zarówno z punktu widzenia materii jak i cywilizacji.



[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia,”[/indent] Następny zbiór informacji z Nieba będzie dotyczył Ziemi i człowieka. W klimacie informacji przekazywanych z Nieba zwrot „Ziemia” - musi ujmować w swym zakresie również człowieka, tak jak zwrot „Niebo” ujmuje Boga. Wnioskować należy, że Syn Boga będzie przekazywał te wszystkie informacje w sposób, który ukaże człowiekowi pełny i zgodny z istotą materii i życia zasób wiedzy.



[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane,”[/indent] Zwrot: „także okultyzm i mistyka będą zrozumiane,” który jest ujęty w tym zbiorze słów, przedstawiony w kontekście do informacji o Niebie i Ziemi ukazuje sprawy ważne dla człowieka, jednakże sprawy drugiego rzędu.

Drugorzędna wartość okultyzmu (ezoteryki) i mistyki, jest wskazana słowem „także”, które rozdziela tematy: Nieba, Boga, Ziemi i człowieka od tematów okultyzmu i mistyki. Takie wskazanie na istnienie okultyzmu i mistyki jest wskazaniem swego rodzaju jednego z planów (aspektów), życia człowieka. W pojęciu, które ukazuje zwrot: „Ciało, Dusza, Duch,” aspekt okultyzmu i mistyki mieści się w słowie „Duch”. Jest on trzecim aspektem w całokształcie postaci fizyczno – duchowej człowieka. Stąd ta drugorzędność tego tematu, obecnie w społeczności człowieka tak silnie akcentowanego.



Te wszystkie sprawy będą „zrozumiane”, to znaczy, że będą przedstawione słowami i w taki sposób, który zapewnia zrozumienie. Gdyby były ukazane w sposób objawienia lub w jakiś inny sposób duchowy, byłyby przez ludzi przyjęte, a nie zrozumiałe.



[indent]„Ciało, Dusza, Duch,”[/indent] Miejsce zapisania tego zwrotu w tekście czterowiersza „Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane, Ciało, Dusza, Duch, zapanują nad wszystkimi siłami” - jest tak wybrane, by mógł on połączyć i ukazać trzy różne grupy informacji.



Pierwsza grupa informacji ujęta w odczytanym powyżej zbiorze słów:

„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane,” mówi o słowach od Boga, które opisują Niebo, człowieka na Ziemi i jego klimat życia.



Druga grupa informacji, „Ciało, Dusza, Duch,” to wskazanie na całokształt fizyczno – duchowej postaci człowieka. Ta grupa informacji w całokształcie pisowni jednorodnie łączy grupy - pierwszą i trzecią.



W trzeciej grupie informacji zwrot: „zapanują nad wszystkimi siłami”, mówi o możliwości wpływu człowieka na swoje otoczenie. Wskazanie aspektów człowieka w postaci liczby mnogiej jest ukazaniem odrębności każdego z nich, a zarazem możliwości wpływu człowieka na różnych poziomach istnienia, które są związane z tymi aspektami.

Ostatni zwrot: „Mają one tak wiele drogi, gdy od nieba oddalone są”, to słowa, które posiadają najgłębiej ukrytą informację w stosunku do pozostałych zwrotów tego czterowiersza. Bezpośrednio odnoszą się one do zwrotu, „Ciało, Dusza, Duch,” który mówi o postaci człowieka. W tym kontekście daleką drogę do Nieba ma tylko Dusza. Zwrot: „Mają one tak wiele drogi,” dotyczy wskazania jak wiele pracy ma człowiek do zjednoczenia swojej postaci fizyczno – duchowej. Zjednoczenia jej w taki sposób, by ta postać była zgodna z potrzebą Boga. By taki zjednoczony człowiek mógł wykonać wyżej wskazane, zapanowanie nad wszystkimi siłami.



A te siły to wszelkie przeciwności na drodze życia, sytuacje, które są przyczynami negatywnych emocji. Wzorce myślenia i działania wynikające z iluzji, która zmieniła rzeczywisty obraz Boga i Nieba. Z iluzji, która zmieniła obraz możliwości człowieka jako postaci równej Bogu.





© GRYF144

Publikuję artykuł za zgodą autora.

Kopiowanie i rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą autora.



Informacje zawarte w tym artykule wg mnie są godne polecenia, by się z nimi zaznajomić. Postaram się odpowiedzieć na ewentualne pytania i przedłożyć autorowi te, których zakres i trudność wykracza poza moją wiedzę w temacie.
"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.



Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: Andrzej 58 »

III 1A Pres combat & bataille nauale, 

Le grand Neptun à son plus haut beffroy.

Rouge aduersaire de peur deuiendra pasle

Mettât le grâd Ocean en effroy. I tłumaczenie- III/1 Po bitwie walki marynarki wojennej.Wielcy synowie Neptuna w jego strażniczej wieży.Czerwony będzie przeciwnikiem- będą bladzi ze strachu.Zapanuje wielki ocean strachu. Pewnie chodziło autorowi o ten czterowiersz- III/2 Słowo Boże starają się utrzymać.Czasów nieba i ziemi,czyli mistyczne ciało ,dusza i umysł dają całą moc.Łuk bardzo natrętny przychodzi oblegać ten porządek. Ale tu też nic nie pasuje z opracowaniem.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: danut »

A wiecie co? A to z innej beczki. Nostradamus żył w czasach, w których magią okultyzmem i przepowiedniami trudniły się całe rzesze - to były ciemne okrutne wieki - wojny i zaraza.. strach i powszechne spodziewanie się końca świata. Mało z tego pisał on o swoich czasach, a nie jakichś odległych, bo to już jest propaganda późniejszych nawiedzonych ludzi.
 
Tak dla przykładu podam czterowiersz, który ma dotyczyć księżnej Diany i jej porzuceniu przez księcia Karola, o którym w naszych czasach tak wiele się mówiło :)  Fajnie, ale to właśnie Katarzyna Medycejska, której był powiernikiem  w swoich czasach nie była kochana przez męża Henryka de Valois, a i ona sama lubiła rozwiązłość wszelakie zabawy i krew.. utrzymała jednak władzę mocną ręką i dla trzech tysięcy siedemdziesięciu ludzi ściągniętych podstępnie na ślub jej córki śmierć była pewna "Ta która została odrzucona, powróci do władzy, jej wrogowie znajdą się pomiędzy spiskowcami, z większą chwałą niż przedtem powróci, z trzema i siedemdziesięcioma śmierć jest pewna. "
 
Zatem moda na dopasowywanie do naszych czasów jego przepowiedni i ciągnięcie tego mitu o jego ponadczasowości niechże odejdzie w zapomnienie.  Przypisywanie historiom, które istotnie jak nie raz pisałam na przestrzeni wieków układają się dla różnych wydarzeń, spraw i ludzi podobnie niechże już  wreszcie minie. Bo to proceder i zwykłe bajki.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="122573" data-time="1438549845">
A wiecie co? A to z innej beczki. Nostradamus żył w czasach, w których magią okultyzmem i przepowiedniami trudniły się całe rzesze - to były ciemne okrutne wieki - wojny i zaraza.. strach i powszechne spodziewanie się końca świata. Mało z tego pisał on o swoich czasach, a nie jakichś odległych, bo to już jest propaganda późniejszych nawiedzonych ludzi.
 
Tak dla przykładu podam czterowiersz, który ma dotyczyć księżnej Diany i jej porzuceniu przez księcia Karola, o którym w naszych czasach tak wiele się mówiło :)  Fajnie, ale to właśnie Katarzyna Medycejska, której był powiernikiem  w swoich czasach nie była kochana przez męża Henryka de Valois, a i ona sama lubiła rozwiązłość wszelakie zabawy i krew.. utrzymała jednak władzę mocną ręką i dla trzech tysięcy siedemdziesięciu ludzi ściągniętych podstępnie na ślub jej córki śmierć była pewna "Ta która została odrzucona, powróci do władzy, jej wrogowie znajdą się pomiędzy spiskowcami, z większą chwałą niż przedtem powróci, z trzema i siedemdziesięcioma śmierć jest pewna. "
 
Zatem moda na dopasowywanie do naszych czasów jego przepowiedni i ciągnięcie tego mitu o jego ponadczasowości niechże odejdzie w zapomnienie.  Przypisywanie historiom, które istotnie jak nie raz pisałam na przestrzeni wieków układają się dla różnych wydarzeń, spraw i ludzi podobnie niechże już  wreszcie minie. Bo to proceder i zwykłe bajki.
</blockquote>
Możesz Danusiu podać numer centurii i czterowiersz z którego pochodzi to tłumaczenie?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: danut »

Ja znalazłam ją w Wikipedii pod hasłem Nostradamus, a więc tłumaczenie chyba jest poprawne..
czterowiersz 74 centuria VI
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2015 9:24 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="122575" data-time="1438550431">
Ja znalazłam ją w Wikipedii pod hasłem Nostradamus, a więc tłumaczenie chyba jest poprawne..
czterowiersz 74 centuria VI
</blockquote>
Là dechassée au regne tournera,

Ses ennemis trouuez des coniurez :

Plus que iamais son temps triomphera.

Trois & septante à mort trop asseurez.
She chased out will return to the realm,

Her enemies found to be conspirators:

More than ever her time will triumph,

Three and seventy to death very sure.
 
To wersji oryginalnej i angielskiej Poniżej tłumacz automatyczny:
 
Nie dechassée do świata, 

znaleźć Jej wrogowie się spiskowcy: 

Bardziej niż kiedykolwiek jej czas zwycięży. 

trzy i siedemdziesiąt do śmierci bardzo pewny.
Goniła się wróci do świata, 

znaleźć Jej wrogowie być spiskowcy: 

Bardziej niż kiedykolwiek jej czas zwycięży, 

trzy i siedemdziesiąt do śmierci bardzo pewny.
 
 A to tekst zdekodowany według zasad z samych centurii:
 
VI/74 Polowanie władcy przybierze inny obrót.
Ci wrogowie znajdą osądzonych ,którzy nigdy więcej nie będą mieli głosu.
Czas zwycięży. Trzeci siódmemu śmierć zanadto przeznaczy.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: danut »

Ciśnie mi się takie brzydkie hasło - S.ały muszki będzie wiosna, będzie lepiej trawka rosła ;) Andrzeju przyznaj się szczerze skąd ci się to bierze? Jej krwawej Mery ma  czas zwyciężyć, purpurowej damie z kielichem obrzydliwości z Biblii - ojej zaczynam poszczać wodze fantazji, ale nie wchodzę w to, a pokazuje tylko szybciutko jak można to czynić i bujać, bujać w obłokach bez końca.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="122577" data-time="1438551908">
Ciśnie mi się takie brzydkie hasło - S.ały muszki będzie wiosna, będzie lepiej trawka rosła ;) Andrzeju przyznaj się szczerze skąd ci się to bierze? Jej krwawej Mery ma  czas zwyciężyć, purpurowej damie z kielichem obrzydliwości z Biblii - ojej zaczynam poszczać wodze fantazji, ale nie wchodzę w to, a pokazuje tylko szybciutko jak można to czynić i bujać, bujać w obłokach bez końca.
</blockquote>
Zasada prosta.Stosować należało tekst oryginalny w wersji podwójnej a czasem potrójnej.Tak zostało to podane z oryginału.Potem zastosować zmienność według zasady DTR.i słownik z pojęciami pojawiającymi się czasowo.Dlatego siedemdziesiąt wtedy tłumacz wyrzucał jako siedem.Zasada pisania liczb według zasad niemieckich.Ważne dla przyszłości ponieważ z Niemiec miała pochodzić pomoc.Ta sama zasada jest w Wojniczu..Zasada odczytu potwierdzona jest w zapisie Pennistona.Połączenie czterdzieści i cztery z Dziadów  Mickiewicza zachowuje normę.Mors , DTR , Omega,  slang skrótów i znajomość konkretnych zdarzeń i alfabetów pozwala odczytywać wszystkie tajemne treści stare i współczesne.
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: Janek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="122573" data-time="1438549845">
A wiecie co? A to z innej beczki. Nostradamus żył w czasach, w których magią okultyzmem i przepowiedniami trudniły się całe rzesze - to były ciemne okrutne wieki - wojny i zaraza.. strach i powszechne spodziewanie się końca świata. Mało z tego pisał on o swoich czasach, a nie jakichś odległych, bo to już jest propaganda późniejszych nawiedzonych ludzi.
</blockquote>
To nie do końca tak że opisywał tylko własne czasy, chociaż bez wątpienia przepowiednie dotyczące osób z jego czasów były najtrafniejsze. Proroctwa Nostradamusa bardzo często noszą miano "Janusowych". Oznacza to że wydarzenia które rozegrały się w przeszłości, będą miec miejsce równiez w przyszłości. Jak wiadomo Nostradamus był astrologiem, i własnie układom gwiazd i planet przypisywał siłę sprawczą, uważał że skoro dane ustawienie dawało w przeszłości okreslone skutki, to w przyszłości da zbliżone. I o tym pisał w swoich centuriach. Astrologia jest ciekawą dziedziną ezoteryki, jak dla mnie jedyna przydatna rzecz z tego całego misz-maszu.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nostradamus w czterowierszu III - 1 zapowiada słowa od Boga

Post autor: danut »

Janek wiesz przeczytałam wczoraj o nim własnie to co napisałeś - zainteresowało mnie, bo sama kładę nacisk na powtarzalność historii, to da się zauważyć na przestrzeni wieków. Zaraz odszukam zdania, które mi chodziły mi po głowie : "stosuję teorię obiegów planet do przeszłych, teraźniejszych i przyszłych przyczyn" ,."W oparciu o boskie nadnaturalne natchnienie wyodrębniam pojedyncze miejsca według ich specyfiki. Potem łączę owe miejsca z niebiańskimi " - To jest intrygujące! Nie przeczę, a nawet nie mając tych wiadomości o Nostradamusie widzę, że jego filozofia gdzieś krążyła z moją w tych samych strefach .. Patrz nawet nie mogę określić, ze jest to zbieg okoliczności ale w wielu postach pisałam o powtarzalności zdarzeń, ze już nie wspomnę o ciągłych myślach o innych rzeczywistościach kierujących, współgrających z naszą( innych światach pozaziemskich?) i nagle ni w pięć ni dziewięć wskoczyłam do tematu o Nostradamusie. Patrz zacytuje namiastkę siebie z 1 sierpnia tu :Aby utworzyła się linia czasu i rzeczywistość ta nasza twarda musi zgrać się ze sobą wręcz z matematyczną dokładnością wiele składowych, wiele innych rzeczywistości w których ten czas zupełnie inaczej płynie. Deja vu tak przez wielu ludzi doświadczane i inne uznawane za nadprzyrodzone zjawiska tylko wskazują nam ten kierunek, gdzie najważniejszym wektorem jest to że nie tylko oddziałuje i ma swoja rolę w akcie tworzenia linia od przeszłości do przyszłości, ale ta kierująca się z przeciwnego kierunku - że i przyszłość wkracza w naszą obecną chwilę i ma na nią ogromny wpływ. Zwróć po tym uwagę na jego słowa o przyczynach w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości - to ważne.. Tylko co do tego co wyprawia Andrzej z tymi centuriami już nie chce mi się nawet komentować i nie tylko on przez wieki wielu ludzi - ten mix to wymyślanie podpisywanie jest najgorsze w tym wszystkim.
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2015 8:50 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”