Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Zastanawiające jest też to, że wycinali ten głaz ze środka skały zamiast po prostu odciąć do skały…..I gdzie tu oszczędność surowca, o której mowa w filmie???Dla mnie to jakieś SF.  Albo ten kamień musiał im coś dawać o czym nie mamy pojęcia i dlatego tak byli zawzięci na ten kamień albo robili to zupełnie inaczej o czym również nie mamy pojęcia bo rąbanie granity narzędziem, które nawet nie jest  ostre - dla mnie to jakaś paranoja.  Ciekawi mnie jednak, po co im ta tama była, może jakąś śluzę tam można odnaleźć? Wiele by można wyjaśnić gdyby zrekonstruować wirtualnie teren z tamą w roli głównej. Jeśli chodzi o rezonans, to wydaje mi się, że ktoś, kto rozumie to zjawisko, nie łupie granitu kamienną kulą. Most powinien być tak zbudowany, aby nie wpadał w rezonans. Także z tymi żołnierzami to taka półprawda. Zależy ilu tych żołnierzy będzie i jaki będzie ich krok. Jeśli nie będzie harmoniczny z drganiami mostu to rezonansu nie będzie. Większość porządnych konstrukcji żołnierze zwykłym przemarszem nie rozwalą, chyba, że szukaliby harmonicznej mostu i zaczęli bujać nim specjalnie.  Rosyjski most, wpadający w rezonans przy sinym wietrze.http://www.cda.pl/video/37803b/Rosyjski-most-za-500-milionow-dolarow
Ostatnio zmieniony pn lis 17, 2014 11:35 am przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Ciekawski Jasiu »

O!Tu chyba temat powinien się zazębięć :D Podają prawdziwą masę niedokończonego obelisku.http://archeowiesci.pl/2007/10/26/odkryto-kanal-laczacy-slynny-kamieniolom-w-asuanie-z-nilem/
Ostatnio zmieniony wt lis 18, 2014 3:37 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Arek 1973 »

Jak podaje Instytut Archeologi:W Libanie oszacowano wymiary największego  do tej pory odkrytego  monolitu który znajduje się obok  znanego  już "Kamienia Południa" . Nazywany "Kamieniem Południa" lub "Kamieniem brzemiennej kobiety" ma wymiary 21,5 x 4,8 x 4,2 m i waży przypuszczalnie około 1170 ton.Latem 2004r. odkryto drugi monolit leżący dosłownie  tuż obok ale dopiero  teraz po wykopaliskach można było oszacować jego wagę znając dokładne wymiary, jego długość wynosi 19,6m., szerokość 6m  , a wysokość 5,5m , szacowana waga to 1650 ton. """""""Podłużna strona została już wtedy oszlifowana dlatego  wnioskuje się że właśnie w takiej wielkości miał  zostać wydobyty"""""""""""", tak mówi Prof. Dr. Jeanine Abdul Massih z " Lebanese  University". Ponadto archeolodzy mają nadzieję  że dalsze prace pozwolą  wyjaśnić jak takie kolosy transportowano [ external image ] "Nowy" monolit zaraz po lewej stronie Kamienia Południa.       Jak sobie przypominam to już kiedyś pisaliśmy o  Kamieniu Południa i chyba nawet zastanawialiśmy się jak go transportowano, cóżż czytając  książkę Denikena albo Sitchina można mieć takie wrażenie gdy autorzy piszą  że go porzucono. Tak naprawdę to go porzucono w tym sensie że  już nad nim więcej nie pracowano, od spodu jest nadal przytwierdzony do skały, nikt  nigdy go nie podniósł. Więc jeśli ja  albo  ktoś inny pisał kiedyś o transporcie tego monolitu to tylko że był taki  diabełek w tekście :P.Nie wiem czy Deniken jak po raz pierwszy o nim pisał  był już na miejscu,? chyba nie . W literaturze paleo. ten monolit pojawił się dzięki rosyjskiemu  badaczowi o nazwisku Agrest w 1962r. który powołał się na badania sprzed I wojny światowej, a dokładnie z prac odkrywczych między 1898-1904 zleconych przez cesarza Wilhelma.Deniken  i Sitchin  przepisali to do swoich książek urozmaicając w swoje myśli jakoby była to rampa startowa dla odrzutowców-ufo.Tak samo taras świątyni Jowisza znajdujący się w okolicy. Agrest, Sitchin i Deniken  przedstawili jako możliwe lądowisko  zbudowane z bloków kamiennych ważących nawet 2000 ton.Pamiętam że pierwsze książki Denikena wychodziły pod koniec lat 60-tych, W latach 60-tych  na terenie świątyni Jowisza prowadzono  prace archeologiczne i już  wtedy ustalono że te kamienne bloki wcale nie są ani  wielkie ani dobrze obrobione , tylko  z  grubsza uciosane a w szczeliny wsypowano kamienne odpadki, resztki spalonego  węgla, gruz, na podstawie takich odpadów oraz  odkrytych grobów poniżej tarasu można było dobrze określić wiek fundamentu który nie mógł  być starszy niż  zawarte w nim  i pod nim organiczne szczątki
Ostatnio zmieniony pn lis 24, 2014 9:13 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: olry »

Tak, ma wiecej niż to 10k lat.Ale są to niewygodne fakty dla tych co poczatek datują na 6k w raju, bo po drodze musza się jeszcze na potop z Noem załapać.Jakoś naukowcy od starozytności baaaardzo sie ociągaja z wiedzą z tabliczek zapisanych pismem klinowym oraz interpretacja obrazków i płaskorzeźb z sumeru
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: robrep »

Jak ktoś jeszcze nie widział, wejścia do Sfinksa
 
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=nkUUsD1 ... sD1ZBl0</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”