Historia na naszych oczach

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Historia na naszych oczach

Post autor: niedzwiec »

Ostatnio bacznie obserwuję, co się dzieje w Europie. Myślę, że większość z nas to robi. Europa zmienia się na naszych oczach. Po NATOwskiej destabilizacji północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, masy obcych nam kulturowo ludzi szturmuje bramy Europy. Trudno oceniać, kim są ci ludzie - część z nich, zapewne straciła wszystko - no bo czym uzasadniać przeprawy całych rodzin na pontonach, przez Morze Śródziemne?
Czy są wśród nich ludzie o nieco innej motywacji - tego nikt nie wie.
Fakt faktem - Europa trzeszczy w szwach i to nie populacyjnie - politycznie. Dopiero teraz, w obliczu tej sytuacji Unia pokaże swoją siłę, bądź niemoc. Napływ uchodźców jest paliwem dla brunatnych myśli, ksenofobii i nacjonalizmów. Obawiam się, że UE nie przetrzyma tej próby.
 
Jest mi kurewsko przykro, że moja ojczyzna jest, po części, odpowiedzialna za sytuację tych biednych ludzi z Syrii, Libii, Afganistanu, Iraku itd. Wróżę, że to początek końca UE i że, Polska może wyjść z tego impasu obronną ręką. Paradoksalnie - dzięki znienawidzonej przeze mnie instytucji KRK.
 
Ma ktoś jakieś przemyślenia na ten temat?
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: robrep »

Czy ktoś Polaków pytał czy maja iść na wojnę do Iraku? Zostaliśmy postawienie przed faktem dokonanym, pewnego dnia w wiadomościach podano że USA i tez Polska rozpoczęły wojnę. Ponieważ nikt mnie sie o to nie pytał to nie mam z tym nic wspólnego, nie ja wydałem rozkaz, nie ja strzelałem. Niech poczuwaja sie do odpowiedzialności ci co o tym decydowali.
Ja sam martwie się o to co będzie jadła moja rodzina, bo jak stracę pracę to trzeba będzie zdechnąć z głodu, a komornik zlicytuje moje mieszkanie, a ktoś mi mówi że ja mam jeszcze utrzymywać tych co wedruja do Europy za darmowym chlebem. Jestem za przyjmowaniem ludzi którzy sa prześladowani w swoich krajach, uciekają żeby nie zginać w więzieniu z powodów politycznych. Jestem przeciw przyjmowaniu emigrantów którzy, przychodzą po zasiłek i nie maja podpisanej umowy o pracę w Europie. Polak jak straci prace do ma prawo do kuroniówki, na początek 831 zł po 3 miesiącach 652, a potem jak nie znajdzie pracy to niech zdycha. Renta socjalna dla ludzi którzy nie sa zdolni do pracy bo np maja schizofrenię, sami jej sobie nie wybrali, 739,58 zł. 
Uchodzcy którzy przyjda teraz beda tylko pierwsza fala, po ich przyjęciu bedą przybywać kolejni, to zorganizowane grupy przerzutowe to organizują, które zarabiają na tym fortuny. Jak bedzie interes dobrze szedł to bedą przybywać kolejni. Jakoś nikt nie chce o tym mówić. To sie nie skończy na 140.000. Za 3 m-ce będzie 2x tyle. Nie ma miejsca pracy dla Polaków, ale maja się znaleźć dla emigrantów, którzy pracy nie szukają. problem trzeba rozwiązać u nich w kraju, a nie w Europie. Przez tyle lat w Syrii był spokój i nikt nie emigrował, więc trzeba zrobic porządek u nich w Syrii i innych krajech i przestać kłamać że robi im sie dobrze bo wprowadza im sie demokrację. ten kto przeprowadzał pokojowe bombardowania i twierdził że trzeba obalać reżimy, niech naprawi to co zniszczył.
 
O to co dzieje sie na wyspie Lebos, czy polskie media cenzurują wiadomości.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=FULPGw3 ... Gw3maFs</a>
 
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=fZZY8AW ... 8AWajUk</a>
 
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=FhRp2hv ... 2hvjE_8</a>
 
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=qu-iCNu ... CNuaMO0</a>
 
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=Bj8AZR- ... ZR-MCy8</a>
a teraz 6.12 gdybym teraz pana zabił to znaczy że Allach tak chciał. 8.42 jestem gotów zabijac dla Allacha.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: Katarzyna_1 »

Wklejam ponownie post, kto chce niech czyta i ogląda film i wyciąga wnioski..............................................
 
 
"Błędne pojmowanie teraźniejszości wynika z lekceważenia przeszłości"...:
 
Bitwa pod Wiedniem 11/12.09.1683
 
<a href="http://www.cda.pl/video/15091129" title="Zewnętrzny odnośnik">http://www.cda.pl/video/15091129</a>
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: niedzwiec »

Polska jest spokojnie w stanie przyjąć kilkadziesiąt tysięcy osób - w skali kraju byłoby to praktycznie nieodczuwalne. Polska, jako kraj, jest homogeniczna kulturowo i niewielka ilość ludności napływowej tego nie zmieni. Przyjęliśmy niegdyś 80 tys. Czeczenów - ktoś to zauważył?
 
Obstawiam, że po krachu Schengen UE może się rozpaść. Mielibyśmy wtedy szanse skumać się z naszymi prawdziwymi braćmi - Węgrami, Czechami, Słowakami itd. i stworzyć przeciwwagę dla zachodniej dominacji na kontynencie.
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: Bercik »

Tak się "kumamy", że głosujemy (jako jedyni z Grupy Wyszehradzkiej) na tak, podczas gdy Słowacja, Węgry, Czechy na nie, w sprawie emigrantów/uchodźców (trzeba rozróżniać).


Tak, @niedźwieć, jest w stanie. Inna sprawa, że Ci "emigranci" nie chcą tutaj być, oni chcą do Niemiec. A to co robi UE narzucając kwoty jakie dane państwo ma przyjąć jest niezgodne z prawem. Węgry, Czechy i Słowacja to póki co najrozsądniejsze państwa w tej kwestii.


A co do samych emigrantów. Biedni ludzie to nie są, matki z dziećmi też nie, co sugerują media. Większość z nich to młodzi mężczyźni, co jeszcze jest całkiem normalne, żeby mogli potem sprowadzić rodziny. Większość to emigranci ekonomiczni, oni nie uciekają przed wojną, tylko przyjeżdżają do Niemiec po zasiłki, wykorzystując sytuację w Syrii. Sporo jest ludzi z północnej Afryki (nieszczęsna Libia w łapach ISIS, podobnie jak Syria). Zachowanie tych ludzi budzi niepokój. Ciekawi jeszcze jak Unia chce weryfikować tych wszystkich "biednych ludzi". ISIS w lutym 2015: "Przyślemy Wam 500 tys. nielegalnych emigrantów na łodziach, wśród nich terrorystów". Artykuł z lutego -> <a href="http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-g ... w">klik</a> Może i groźby, może i realne zagrożenie.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2015 9:50 pm przez Bercik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: MarcinAdk »

Unia Europejska ma zbyt wiele problemów w jednym czasie i do tego rozwiązywane są one połowicznie lub w ogóle, na efekty tej bierności długo czekać nie będziemy. Patrzę na Europę (nie UE) w skali geopolitycznej, jak doskonale wiemy nasz kontynent pod II Wojnie stał się istnym dominium zamorskiego imperium ze wszystkimi tego konsekwencjami z jednej strony a flanką mocarstwa lądowego z drugiej strony, ten podział kontynentu zrodził wiele problemów przez kolejne kilkadziesiąt lat, co więcej konsekwencją zaniechania lub wręcz błędnej polityki mocarstw są w pewnym stopniu wydarzenia które dzieją się na naszych oczach ( oczywiście mam tu na myśli ciągle wymiar geopolityczny  w całej swej rozciągłości), bankrutujące idee, systemy ekonomiczno - polityczne , ulotne sojusze, narodowe nacjonalizmy, czy wreszcie powrót do gry jednego z najpotężniejszych mocarstw swiata w  historii, które swoim odziaływaniem ponownie zmienia układ dotyczasowy,  wszystko to powoduje iż w wielkiej grze o świat  zaczynamy nowy rozdział. Jaki będzie tego finał? Nikt nie wie.
 
Pozdrawiam.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: niedzwiec »

Gdyby ktoś jeszcze nie widział nowych plakatów z Breslau
[ external image ]
Hey girl, hey boy - Kristallnacht - here we go!
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: Ronin »

Kotłuje się na całym świecie, nawet Australia, która zawsze wydawała mi się oazą spokoju i jako takiej normalności zaczyna się zbroić (bliskość Chin)... Japonia też przestaje być państwem biernym militarnie i politycznie... Postawa Rosji, wybory w Turcji (z wiadomym skutkiem), kryzys w Chinach... Emigranci w Europie... Rozłam w Europie najpierw w sprawie Rosji, teraz w sprawie emigrantów, kryzysy gospodarcze, skandale (volkswagen) itd. itp... Ktoś tu miesza, a jak miesza to chce osiągnąć jakiś cel. Pytanie jaki to cel ? Czy to NWO ? Pewnie tak, tylko w jakiej formie ? Czy to zagrywki Chin, które wybijają się na światowy nr 1, czy też chaotyczne ruchy USA, które boja się chińskiej dominacji... A może faktycznie, jest jakaś ukryta siła, która chce realizować swoje cele, niezrozumiałe dla nas... Najłatwiej jest w tym wszystkim kierować się prawem korzyści... Kto na tym światowym zamieszaniu zyskuje ? Kto może chcieć, aby w Europie odrodziły się nacjonalizmy, bo to, że ktoś tego chce to jasne, zdestabilizowano bliski wschód, Afrykę północną, wiedząc doskonale jak to się skończy... Wielką emigracją w naturalnym kierunku, do Europy. A jak emigranci obcy kulturowo to naturalnym jest, że ludzie zaczynają działać na zasadzie swój-obcy. I zawsze w takich sytuacjach ruchy nacjonalistyczne dochodzą do głosu i zyskują na sile. Ktoś chce doprowadzić do wojny europejczyków z arabami... Destabilizacja Europy, wojna domowa, w Europie , która jeszcze nie jest wystarczająco kontrolowana doprowadzi do zacieśnienia kontroli i ludzie się na to zgodzą, tak jak po 11/9 w USA ludzie przyjęli z radością plan wojny z terroryzmem... Kto i dlaczego ? Jakieś pomysły ? :)
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: MarcinAdk »

Ze smutkiem przyjąłem to co stało się wczoraj we Francji, jak narazie wszystkie media zwalają całą winę za te zamachy na ekstremistów islamskich, Ja zaś wolę podchodzić do tego bardzo ostrożnie, jak wiele tego typu wydarzeń w przeszłości, zadaję pytanie , kto  inicjuje tak naprawdę te zmachy i jaki zamierza osiągnąć zamiar gdyż wykonawców zawsze się znajdzie. Bardzo niepokoją mnie w kontekście wczorajszych wydarzeń nawoływania do jeszcze większych uprawnień dla służb bezpieczeńśtwa, to bardzo niebezpieczna sytuacja. 
Per Ardua Ad Astra
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Historia na naszych oczach

Post autor: Ronin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Marcin_Adk" data-cid="122932" data-time="1447494356">
Ze smutkiem przyjąłem to co stało się wczoraj we Francji, jak narazie wszystkie media zwalają całą winę za te zamachy na ekstremistów islamskich, Ja zaś wolę podchodzić do tego bardzo ostrożnie, jak wiele tego typu wydarzeń w przeszłości, zadaję pytanie , kto  inicjuje tak naprawdę te zmachy i jaki zamierza osiągnąć zamiar gdyż wykonawców zawsze się znajdzie. Bardzo niepokoją mnie w kontekście wczorajszych wydarzeń nawoływania do jeszcze większych uprawnień dla służb bezpieczeńśtwa, to bardzo niebezpieczna sytuacja. 
</blockquote>
Mój post powyżej Twojego jest niemal o tym samym... Takie rzeczy jak "arabska wiosna" itp. itd. nie dzieją się same...
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”