Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Rysiek23 »

Wokół gwiazdy oddalonej od Ziemi o 1,5 tys. lat świetlnych teleskop Kepler wykrył dziwne skupisko materii. Nie są to planety ani kosmiczny gruz - twierdzą astronomowie. Gwiazdę otacza coś, co zdaniem poszukiwaczy inteligencji pozaziemskiej może być "megastrukturą" - gigantyczną elektrownią orbitalną zbudowaną przez obcych. Niebawem uczeni sprawdzą też, czy tamtejsi kosmici nie nadają w przestrzeń sygnałów radiowych…
 
<a href="http://strefatajemnic.onet.pl/newsy/sen ... y0">WIĘCEJ W STREFIE TAJEMNIC ONET</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: niedzwiec »

Jeśli jakaś cywilizacja, znajdująca się 1.5 tys lat świetlnych od Ziemi, zdołała wybudować sferę Dysona, a my dopiero teraz to zauważyliśmy, to oznacza dwie możliwości:
- dawno ich już nie ma
- przybyli (na Ziemię), zobaczyli i dali sobie spokój
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Arek 1973 »

W ostatnich nowinkach czytałem że astronomowie SETI dostali pozwolenie i skierowali radioteleskopy w kierunku tej gwiazdy. ..huh robi się ciekawie☺

Nie mam zamiaru marudzić ☺ ale czytałem pierwotny artykuł i widzę że aktualne streszczenia nie odzwierciedlają mmyśli odkrywcy dziwności , który całkiem poważnie traktuje możliwość że są to pozostałości po kometach albo kolizji asteroidów w niedalekiej przeszłości tak że gwiazda ich jeszcze nie połknęła , sfery Dysona traktowana jest jako powiedzmy sci-fi ciekawostka z pogranicza nauki.
Pan Shostak z SETI powiedział w tym tygodniu że raczej nie wykryjemy tam Klingonów i studzi zapał przypominając że pulsary też kiedyś uważano za ''próbę kontaktu z nami''
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Arek 1973 »

Jak można poczytać w internecie, inna grupa SETI uzyskała te same dziwne wyniki namierzając ową gwiazdę, wprawdzie to mnie nie dziwi bo nie wierzyłem w fejka ale się cieszę bo będzie więcej materiałów do analizy i więcej mądrych głów do dyskusji
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: MarcinAdk »

Panowie, to tylko pokazuje jak mało , bardzo mało wiemy o Wszechświecie czy może Multiversum, być może okaże się ze wszystkie nasze dotychczasowe teorie o nim były błędne.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Arek 1973 »

Tak może być, nie wiemy, cały czas się uczymy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Froncek
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 05, 2013 7:08 pm

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Froncek »

Jeśli chodzi o wiedzę o wszechświecie to ludzkość jest na poziomie raczkującego niemowlaka zaczynającego dopiero poznawać świat. Może się okazać że to naturalne dla takiego typu układu gwiezdnego, a nas dziwi bo widzimy to pierwszy raz, albo po prostu
 
<blockquote class="ipsBlockquote">
(...) są to pozostałości po kometach albo kolizji asteroidów w niedalekiej przeszłości tak że gwiazda ich jeszcze nie połknęła
</blockquote>
 
Nie napalałbym się na tezę, że to megakonstrukcja obcej cywilizacji, to wydaje mi się najmniej prawdopodobne (ale nie niemożliwe, a wtedy dopiero byłoby ciekawie :) )
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Ronin »

Tak jak wysoko rozwinięta technologia może być odbierana jako magia, tak niektóre  sztuczne twory mogą być brane przez nas maluczkich jako coś naturalnego... Sami jako gatunek (ludzie) nie możemy mieć pewności, czy otaczający nas wszechświat jest tworem naturalnym, czy sztucznym... I co to jest twór naturalny ? Czy zmodyfikowane przez nas organizmy żywe, są tworami naturalnymi, czy sztucznymi itd, itp...
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: robrep »

To asteroidy anie budowla.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Sensacyjne odkrycie. Astronomowie na tropie "budowli" obcych

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="122902" data-time="1446663527">
To asteroidy anie budowla.
</blockquote>
Można wszystko ''odwrócić'' i napisać .... to budowle ... sztuczne twory , a nie asteroidy ... .
Nieprawdaż .
 
Jakie masz dowody na poparcie swoich ''tez'' .
Ja , na poparcie moich , też nie mam żadnych atutów ,   ... i w tym jest problem .
 
Możemy tylko snuć i snuć ...  ''marzenia'' , czym to , to nie jest ... a czym może być .
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”