Filmowanie egzorcyzmów

Inne tematy z zakresu religii, wierzeń, cudów
Wujek
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 15, 2013 9:07 pm

Filmowanie egzorcyzmów

Post autor: Wujek »

Dlaczego Kościół ukrywa przebieg egzorcyzmów (a tym samym realność szatana) przed światem zakazując ich filmowania i odprawiając najczęściej za zamkniętymi drzwiami w gronie kilku osób?

Przecież filmowanie ich i ewentualnych zjawisk paranormalnych zachodzących w trakcie ich odprawiania oraz publikacja takich materiałów przekonała by o ich realności sceptyków i pozwoliła by na dyskusję naukową a tym samym utratę mocy przez złego, który zeruje tylko na strachu pojedynczych ludzi przed ośmieszeniem i chorobą psychiczną co jest spowodowane brakiem powszechnej wiedzy w tym temacie.

Relacje świadków i opisy przebiegu egzorcyzmów nie wystarczą, potrzebne są wysokiej jakości filmy.

Bez tego są one przez naukowców traktowane jak porwania przez UFO (są relacje świadków, opisy, ale żadnych materiałów filmowych).
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Filmowanie egzorcyzmów

Post autor: Katarzyna_1 »

Filmów z ezgorcyzmów pewnie jest dużo nagranych. Jest ich trochę na YT. Na upublicznienie potrzebna jest zgoda osoby egzorcyzmowanej. Poza tym zdaję się, że egzorcyści tak samo jak lekarze podlegają zachowaniu tajemnicy lekarskiej. Kapłani egzorcyści oprócz studiów teologicznych posiadają także wykształcenie medyczne (psychiatrzy, psycholodzy medyczni) i muszą jęzory trzymać na wodzy tak jak medycy, a może jeszcze bardziej.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Filmowanie egzorcyzmów

Post autor: Arek 1973 »

Ja nie wiem..... hmmmm, trochę to  trudne . powiem  tak:  Filmowanie egzorcyzmów to  jedna  sprawa ale żeby się takie filmy  pojawiły na youtubie to  inna. Rodziny które mają  taki  problem.... myślę że nie  chcą za bardzo  by ich dzieci , rodzice  podczas egzorcyzmów były pokazywane na youtubie,,,,,, nie wiem  ale myślę że to  bardzo  osobista sprawa. Niech  każdy z Was  o tym  pomyśli....hmmm, ja chyba też nie dałbym pozwolenia  żeby egzorcyzmy przeprowadzane  na moich dzieciach  albo rodzicach  były dostępne w sieci,,,,,chyba raczej  stanowczo nie
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2015 11:20 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „POZOSTAŁE”