Satelita do wykrywania UFO.

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Satelita do wykrywania UFO.

Post autor: charlie2tango »

W internetach zaczął żyć projekt crowdfundingowy <a href="https://www.indiegogo.com/projects/cube ... llite#/</a> ,który w moim rozumieniu jest tak naprawdę powrotem do korzeni ufologii, tj. naziemnych stanowisk badających skoki promieniowania jonizującego w latach 50tych, w Kanadzie i USA. I tutaj kilka pytań - czy ktoś z Was wie dlaczego z tych stanowisk wtedy zrezygnowano? Co sądzicie o  tym satelitarnym projekcie - czy takie nastawione na technologiczny aspekt badanie UFO ma jeszcze jakiś sens - mam wrażenie że zrobiono w tym zakresie już chyba wszystko co możliwe - i to w bardzo rzetelny sposób, a ta próba wysłania malutkiej satelity na orbitę trochę zakrawa mi na zabawę znudzonych inżynierów. Wiem, że niektórzy z Was współpracują, bądż kontaktują się ludźmi, którzy prowadzą zaawansowany monitoring miejsc w których pojawia się UFO/UAP - czy te obserwacje pozwalają na wyciągnięcie dalej idących wniosków, czy tylko te obserwacje kataloguje się? 
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Klayton
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 9:47 pm

Re: Satelita do wykrywania UFO.

Post autor: Klayton »

Jestem przekonany że niedługo projekt spali na panewce lub po ewentualnym wystrzeleniu tej satelity się popsuje i to w miarę szybko. 
Niektórzy już o to zadbają  :Cool:
 
"Może otrzymamy dane i zdjęcia z powodowanych przez rozbłyski słoneczne zórz polarnych. Może zrobimy zdjęcia jakichś interesujących meteorytów, a może uda nam się sfotografować rzeczywisty statek kosmiczny – pozostaje spróbować". 

Jak udanie wystrzelą, będzie działać wszystko to życzę im szczęścia i owocnych łowów  :) 

 
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Satelita do wykrywania UFO.

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">
 czy te obserwacje pozwalają na wyciągnięcie dalej idących wniosków, czy tylko te obserwacje kataloguje się? 
<div> </div>
</blockquote>
Oczywiście że wszystkie takie obserwacje uczą ludzi i można póżniej  wysunąć właściwe wnioski. Grupa SOBEPS która dostała do analizy zapisy  z radarów  odnośnie fali  ufo nad Belgią 1990r.  nauczyła się wiele, oprócz  wojskowych zapisów  dostali  też  180 godzin zapisu z głównego lotniska w pobliżu wydarzeń. Nie ma nic lepszego  niż swoje zgłoszenia  które można  porównać  z zapisami  radarów. W swojej książce wszystko  to  opisują, w ostatnim okresie fali  nad Belgią  byli  już  bardzo ostrożni  w swoich  wypowiedziach  bo  widzieli  jak łatwo  się  pomylić,,,,,, ich  zwolennicy nawet ich posądzali że teraz  siedzą z wojskiem po jednej  stronie  i chcą ukryć całą  prawdę.
 
Takie obserwacje na pewno  się  kataloguje , jak i też każde  inne.
 
 
<blockquote class="ipsBlockquote">
czy takie nastawione na technologiczny aspekt badanie UFO ma jeszcze jakiś sens
</blockquote>
Oczywiście jak najbardziej.
Najlepiej jak jest możliwe że robią to niezależne instytucje bo od wojska nie musimy się spodziewać wielkiej pomocy, raczej  w większości  przypadków zachowają  to  dla siebie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Satelita do wykrywania UFO.

Post autor: charlie2tango »

Udział wojska w tym wszystkim ostatnio mnie coraz bardziej zastanawia, kilka lat temu widziałem film z Wylatowa (podejrzewam, że zamieszczony przez Nautilusa), przedstawiający Su-22 wykonujący manewry nad polem z piktogramami. Z jednej strony łatwo wszystko zrzucić na samowolkę pilota, z drugiej ten samolot ma bardzo specyficzne właściwości lotne (zmienna geometria skrzydeł), i specyficzne wyposażenie, w tym zasobnik rozpoznawczy, sprzęt do telewizyjnego i laserowego naprowadzania bomb. Pytam zaś o techniczny sens badania UFO, dlatego że chyba dominuje w tej chwili teza o duchowym, paranormalnym, ponadwymiarowym pochodzeniu tego zjawiska.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”