prof. Jan Pająk w pigułce

Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="123824" data-time="1466520724">
"Dok. Pająka znałam wcześniej tylko z sensacji o Diabelskich Kamieniach jako punktach nawigacyjnych dla UFO, ale także bardzo ciekawych powiązaniach ich z historią i legendami. Cieszyło mnie nawet to, że najwięcej uwagi poświecił tak mnie dobrze znanej skale.  Czy to samo twierdzi co my? Hmm - słuchając powyższej opowieści ma ona odrobinę zbieżności z tym naszym poglądem. 

Powiem więcej, w wielu miejscach ten pan może mieć rację - czy to aż tak kogoś tu boli?"

 
A może ten tajemniczy nieznajomy człowiek z łysinką.., znający przyszłość, mówiący, że książka będzie czytana jak Biblia, który nawiązywał do filmu "moja mama jest kosmitką", wydłubał sobie chipa z głowy itd... to był p. Jan Pająk. Wiadomo, że eksplorował wtedy teren wokół diabelskiego kamienia szukając legend związanych z kamieniem, z klasztorem cystersów i ufoko-diabłami... Kto to wie?
</blockquote>
:kekeke: naprawdę, tak jest podobny do mojego podwórkowego gościa, tylko jest jedno "ale"... i on musiałby podróżować po czasie i w przyszłości zapoznać się z pewnymi faktami z mojego życia i ze szczegółami mającymi mieć miejsce w tamtej okolicy.
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2016 3:27 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: s_virus »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="123824" data-time="1466520724">
 
A może ten tajemniczy nieznajomy człowiek z łysinką.., znający przyszłość, mówiący, że książka będzie czytana jak Biblia, który nawiązywał do filmu "moja mama jest kosmitką", wydłubał sobie chipa z głowy itd... to był p. Jan Pająk. Wiadomo, że eksplorował wtedy teren wokół diabelskiego kamienia szukając legend związanych z kamieniem, z klasztorem cystersów i ufoko-diabłami... Kto to wie?
</blockquote>
 
Oho! Dzisiaj jakiś wyższy stopniem pajac chachmęci.
 
@Danut profesur Pająk nie podróżuje w czasie, bo:
 
- pierwsze primo, nie ma środków na bodowę wehikułu czasu
- drugie primo, wg jego teorii można podróżować w czasie tylko i wyłącznie w tym samym czasookresie swego życia
- i trzecie primo ultimo, podrózować można jedynie wstecz i trzeba przeżyć zycie ponownie,acz zachowując pamięć i wiedzę z poprzedniego (poprzednich)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: danut »

No tak i wychodzi z błędnego założenia o świecie i antyświecie. Tymczasem, to nie przeciwieństwa się przyciągają, a podobne dąży do podobnego. Jednak w tym podstawowym świecie, w którym czas nie występuje w naszej linii czasowej dostrzegłam wyraźnie złamanie symetrii i powstały tym sposobem obraz odwrotności lustrzanej naszej rzeczywistości i jest to, wydaje mi się, bardzo ważny szczegół z tych przygód.  Wehikułu czasu nie zbudował, ale czy nie udało mu się tam dotrzeć bez niego do swojego większego Ja, do swojej bezczasowej świadomości tego nie możemy wiedzieć.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Z Pająka, najbardziej podoba mi się powiązanie legendy o katastrofie UFO koło Tapanui z tzw. katastrofą Tunguską.  Jeśli chodzi o Czasoprzestrzeń, to raczej nie jest bardziej zorientowany od nas, gdyż w przeciwnym razie, zbudowałby tego magnetokrafta ;-)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="123827" data-time="1466536614">
No tak i wychodzi z błędnego założenia o świecie i antyświecie. Tymczasem, to nie przeciwieństwa się przyciągają, a podobne dąży do podobnego. Jednak w tym podstawowym świecie, w którym czas nie występuje w naszej linii czasowej dostrzegłam wyraźnie złamanie symetrii i powstały tym sposobem obraz odwrotności lustrzanej naszej rzeczywistości i jest to, wydaje mi się, bardzo ważny szczegół z tych przygód.  Wehikułu czasu nie zbudował, ale czy nie udało mu się tam dotrzeć bez niego do swojego większego Ja, do swojej bezczasowej świadomości tego nie możemy wiedzieć.
</blockquote>
Dziwny człowiek i na pewno nie mówi wszystkiego. Intryguje tą swoją dziewięciomięsieczną "nirvaną", którą przechodził na Borneo w 1998 r.,
Czy on wszystko pamięta z tego odmiennego stanu świadomości?
 
@ Virus brawo! 4 zdania napisałeś, jeszcze jedno i rozpoznam kim jesteś. Dobrze wiesz, że pajacem nie jestem.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: Katarzyna_1 »

"No tak i wychodzi z błędnego założenia o świecie i antyświecie"
 
Poświęciłam wczoraj trochę czasu i posłuchałam wypowiedzi J. Pająka z 1995 r. On nie mówi o antyświecie i antymaterii mówi właśnie o o "przeciwświecie". Nie mówi wprost o symetrii i odbiciu lustrzanym ale chyba ten jego "przeciwświat" tak można rozumieć.
Ale mnie wkręciło w temat.... :/
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: danut »

No to ładne klocki, bo i mnie coś wciąga w siec Pająka  :kekeke: . Przyglądam się jego zdjęciom, które znajdują się w internecie,i naprawdę nic już nie wiem. Ten styl ubioru, też mi się zgadza.... Też chyba zacznę słuchać z większą uwagę tego o czym on mówi, co chce przekazać..
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="123836" data-time="1466603162">
No to ładne klocki, bo i mnie coś wciąga w siec Pająka  :kekeke: . Przyglądam się jego zdjęciom, które znajdują się w internecie,i naprawdę nic już nie wiem. Ten styl ubioru, też mi się zgadza.... Też chyba zacznę słuchać z większą uwagę tego o czym on mówi, co chce przekazać..
</blockquote>
Ja próbowałam czytać również  teksty z  jego blogów, ale dla mnie to za trudne. Albo byłam zmęczona, albo on ma "ciężkie" pisanie, bo nie dałam rady się skupić nad czytanym. Lepiej mi go słuchać i widzieć mimikę twarzy. Styl ubioru ponadczasowy- khaki. Do dziś lubię ten styl i czasami w tym stylu "wystepuję" niestety tylko w marketach :Oh:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: danut »

Nie ponadczasowy ! :) - zobacz na krawaty koszule ich wzory kolory - pamiętasz że ten gość wydawał mi się trochę tak jakoś trochę dziwnie, jakby ze starych filmów amerykańskich ubrany? 
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: prof. Jan Pająk w pigułce

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="123854" data-time="1466620311">
Nie ponadczasowy ! :) - zobacz na krawaty koszule ich wzory kolory - pamiętasz że ten gość wydawał mi się trochę tak jakoś trochę dziwnie, jakby ze starych filmów amerykańskich ubrany? 
</blockquote>
Ja zwróciłam uwagę na kurtkę, kurtki khaki, spodnie chyba też a na krawaty i koszule nie, ale jeszcze podejrzę. :boring:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „FILMOTEKA INFRA”