Obserwacja UFO ok. roku 2000 (Chłopy k. Mielna)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
amucat
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2015 5:10 pm

Obserwacja UFO ok. roku 2000 (Chłopy k. Mielna)

Post autor: amucat »

Witam wszystkich,
chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniem z dzieciństwa związanym z UFO. Nie liczę na wyjaśnienie tego, co wtedy widziałem, bo i pewne szczegóły już po tylu latach się trochę rozmywają, ale jestem ciekaw, czy może są na forum ludzie, którzy byli świadkami tej obserwacji (a było ich w mojej ocenie bardzo dużo) albo chociaż znają relację o tym obiekcie z innych źródeł (jak np. lokalna prasa).
 
Niestety nie jestem w stanie dokładnie określić roku, w którym się to działo. Wnosząc po tym, że spędzałem wakacje w Chłopach (blisko Mielna), musiało to być gdzieś między 1999 a 2003 w lipcu lub ewentualnie w pierwszej połowie sierpnia. Miałem wtedy ok. 10-14 lat.
 
Podczas spaceru w ciągu dnia ja i moi rodzice ujrzeliśmy na południowym niebie (nad wydmami, patrząc od strony morza) wyraźnie widoczną kulę czerwoną (lub pomarańczową). Ta kula po prostu wisiała nieruchomo w powietrzu, "nie bujała się" na wietrze. Inne osoby spacerujące po plaży również ją widziały, ponieważ patrzyły się w jej stronę, pokazywały palcem itp. Nie potrafię niestety po tylu latach określić ani jej wielkości, ani wysokości, pamiętam tylko, że wisiała dość nisko na niebie. Obiekt ten był widoczny co najmniej kilka godzin, ponieważ widzieliśmy go również podczas popołudniowego spaceru. Kula przez ten czas cały czas była nieruchoma. Tato nastraszył mnie wtedy, że to UFO, co spowodowało we mnie duży niepokój. Potem musiała mnie uspokajać mama, twierdząc, że to pewnie jakiś balon albo latawiec przywiązany do drzewa w głębi lądu. Wtedy kupiłem to wytłumaczenie, ale teraz wiem, że nie mogło być ono prawdziwe, tego typu obiekty przemieszczałyby się pod wpływem wiatru.
 
Nazajutrz obiektu już nie było.
 
Czy ktoś może był świadkiem tego zjawiska albo chociaż słyszał o nim? Przeglądałem kiedyś internet w poszukiwaniu informacji na ten temat, ale niestety jedyna relacja o UFO z tamtych terenów, na jaką trafiłem, to obserwacja obiektu przelatującego nad przejazdem kolejowym w Mścicach.
KoFi
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 02, 2016 11:29 am

Re: Obserwacja UFO ok. roku 2000 (Chłopy k. Mielna)

Post autor: KoFi »

Mieszkam w lini prostej ze 30km od Mielna. 2 sztuki widziałem takich kul o tych samych barwach które piszesz czerwono pomarańczowe mieszające się płynnie z przewagą pomarańczu ale w roku 2015.04.19 o godzinie 00:02
Widziałem jedno z oddali a drugie przeleciało idealnie nademną. (nie wiem jak to możliwe ale wzrokiem nie dało się widzieć obiektu i kształtu tych obiektów ale w mózgu widziałem go całego jak by był 20 metrów ode mnie ! (bardzo chciałem zobaczyć ICH realnie nie w ekranie od kilku dni i to się spełniło - to w ogóle jest nie do uwierzenia ale stało się naprawdę i byłem na to całkowicie przygotowany emocjonalnie i sprzętowo - to co się stało 19. kwietnia 2015 roku jest po prostu dla obcych ludzi nie do uwierzenia jak bym im to wszystko opowiadał od samego początku zanim w ogóle nastał 19 kwiecień 2015go.
Jako ciekawostkę dodam że oba obiekty leciały właśnie od strony morza  miedzy Kołobrzegiem a Mielnem (da się to dokładnie ustalić tylko w tej chwili nie chce mi się tego robić) a leciały przez Białogard, pierwszy w stronę Tychowa i Poznania, a drugi po chwili gdy pierwszy przeleciał i znikł w stronę Białorusi/Wilna jakoś tak. Obiekty jak leciały to pokazały się od pewnego momentu w niebie (nie jak samoloty) i znikły w oddali gdzie jeszcze był kawałek czystego nieba widoczny dla oka.
Więcej nic nie chce dodawać bo wiem coś z doświadczenia własnego, i że ujmę to tak: nie wiem jak daleko prowadzi nora królika :)
 
Zdjęcie nie moje ale rysunek mój, chodzi mi o kolory, czy takie mniej więcej miało kolory?
 
[ external image ]
amucat
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2015 5:10 pm

Re: Obserwacja UFO ok. roku 2000 (Chłopy k. Mielna)

Post autor: amucat »

Wydaje mi się, że obiekt, który wtedy widzieliśmy był bardziej czerwony. Ale było to tak dawno temu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”