Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: observator »

Strona niewidoczna ciemna jest tylko w czasie pełni, a jasna w czasie nowiu. :Cool:
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: inivio »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="observator" data-cid="111916" data-time="1390665231">Te współrzędne to lipa. Jak zawsze żeby nie dało się zidentyfikować miejsca, w które jakiś smarkacz ku uciesze własnej i kolesiów coś dorysował. </blockquote>Dlaczego lipa? Współrzędne które podałem są dobre. Przynajmniej u mnie.EDIT: Wpisz w Google Earth a sam się przekonasz.
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 8:49 pm przez inivio, łącznie zmieniany 1 raz.
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: inivio »

Byłbym wdzięczny gdybyś w linku do tej mapki podał ten konkretny pagórek/krater.

Bo wstyd przyznać ale nie radzę sobie z obsługą...
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: observator »

Pod wskazanymi współrzędnymi jest płasko.  Podobny krater jest przesunięty bardziej na wschód i nie widać w nim żadnej bazy. :) Ale za to na trzeciej fotce może być baza, tylko że znika przy większej rozdzielczości. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 9:49 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 28, 2012 11:16 am
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Tomas »

Też to spróbowałem rozkminić i wyszło coś takiego: 1. Obszar "Morza Moskwy" obok którego znajduje się poszukiwany kraterek. Miejsce wskazuje czerwona strzałka.[ external image ]2. Zbliżenie na mniejszy krater w poblizu - strzałka wskazuje położenie poszukiwanego celu.[ external image ]3. Zbliżenie obszaru z docelowym kraterem położonym na skraju pochyłości.[ external image ]4. Poszukiwany krater w zblizeniu.[ external image ] Jak dla mnie, cała ta historia to bzdura.
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: inivio »

Więc oficjalnie winą obarczam tragiczną kompresję i jakość zdjęć w Google Earth.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="112125" data-time="1391625156">Mnie bardziej od tych niby miast na Księzycu interesuje zagadka Long Delayed Echoes i słynnego Czarnego Księcia, ale o tym jakoś zapomniano już...</blockquote> Nic o tym nie słyszałem, uchylisz rąbka tajemnicy albo podeślesz jakiegoś linka?
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: robertcb »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="112125" data-time="1391625156">Mnie bardziej od tych niby miast na Księzycu interesuje zagadka Long Delayed Echoes...</blockquote> Akurat tutaj hipoteza wielokrotnego odbicia fali radiowej pomiędzy niższą i wyższą warstwą jonosfery może dobrze tłumaczyć to zjawisko.Jestem krótkofalowcem (w zasadzie już byłym), mam kontakt z tym środowiskiem i temat propagacji fal radiowych w zakresie KF jest mi znany.Osobiście nie spotkałem się z tym zjawiskiem, ale fakt jego występowania głównie w zakresie KF (do 30MHz) zdaje się wskazywać na związek z jonosferą.
Ostatnio zmieniony śr lut 05, 2014 9:21 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafaeldop
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 03, 2017 3:15 am
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Rafaeldop »

Czytam ten artykuł chyba z 5 raz i nic takiego nie widzę... możesz zarzucić cytatem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”