Zaginione lądy

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Zaginione lądy

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Atlantyda, Mu i Lemuria doskonale funkcjonują w dzisiejszej ezoteryce oraz literaturze poświęconej alternatywnym wersjom historii ludzkości, choć mało kto zastanawia się, skąd właściwie pochodzą opowieści o dwóch ostatnich. Zaginione lądy to tematyka niezwykle chwytliwa, i choć trudno w tej sprawie o namacalne dowody, byli i tacy, którzy twierdzili, że są w ich posiadaniu. Czy możliwe jest, że mit o zaginionej cywilizacji ma w sobie choć ziarenko prawdy?SZCZEGÓŁY
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Zaginione lądy

Post autor: Pszebżydły ófok »

Z Atlantydą jest podobnie jak z Daenikenem.Na ogół sensowne ale jakichkolwiek pewnych konkretnych dowodów brak.A na tle wielu teorii poruszających te kwestie "oryginalnie" wypada tu teoria opisana w książce Iana Wilsona "Przed Potopem".
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Zaginione lądy

Post autor: Przemek »

Własnie dlatego, że jest duże pradopobienstwo odkrywania należy cały czas prowadzić eksplorację.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Zaginione lądy

Post autor: ADAX »

A co jeśli mit o Atlantydzie został wymyślony ?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Zaginione lądy

Post autor: ADAX »

o ile nie ma pewności, że to co opisywał Platon było prawdą, to kiedyś swego czasu była teoria o tym że Atlantyda znajdowała się w basenie Morza Śródziemnego. Do tego dochodziło ukształtowanie terenu Sardynii oraz to dlaczego ludzie zakładali swe osady na dużych wysokościach.

Ale jedno jest pewne jeśli cywilizacje istniały na "zaginionych" lądach, to musiało być ta bardzo dawno temu. Myśle, że nawet przed "wielką" migracja człowieka z Afryki.
Ostatnio zmieniony sob gru 04, 2010 12:13 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zaginione lądy

Post autor: arek »

I tu mamy historyczną zdgwozdkę , z jednej strony występowanie zwierzat spokrewnionych w Afryce jak i Ameryce Pd ,odnalezienie w mumiach egipskich śladów tytoniu i koki .Z drugiej poza tekstem Platona brak innych źródeł pisemnych ,dowodzących kontaktów ludów basenu morza śródziemnego z Indianami

Piszę o Ameryce Pd dlatego ,że skoro Atlantyda znajdowala się za słupami Heraklesa to nie Sardynia ,Santorini ,czy Kreta

Źródła pisane w naszej historii były tak często poddawane cenzurze ,niewygodne palone ,że trudno się dziwic brakowi dokumentów.

pozostają więc pytania typu skąd wzięły się lamy ,papugi w Ameryce Pd
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Samael
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 30, 2017 10:44 am

Re: Zaginione lądy

Post autor: Samael »

Wspaniały tekst, jednak błędny. Dlaczego? Dlatego, że:
 
Atlantyda była drugą jasno błękitną planetą po Mu. Po katastrofie nadano jej nazwę Maldek, by uczcić fakt, że była matczyną planetą, z której powstała Ziemia. Po katastrofie Atlantydy ocalał jej fragment, na tyle duży, by stworzyć nową planetę zaraz za orbitą Mu, gdy ten fragment przelatywał w pobliżu Mu, jego grawitacja ściągnęła większość wody i atmosfery Mu. Mu stało się niezdolną do życia czerwoną planetą. By uczcić ten fakt, nadano jej nową nazwę Mars, które miało odnosić się znaczeniowo do zniszczenia i śmierci, jaka wtedy miała miejsce. Obiektem, który za to wszystko odpowiada jest planetoida wykonana w większości z mieszanki metali bardzo twardych i o bardzo dużej masie, większość z nich nie istnieje na ziemi. Obiekt ten nazwano Nibiru co oznaczało niszczyciela i obcego agresora. Nibiru stało się jedną z kolejnych planet umieszczoną na bardzo wydłużonej orbicie w sposób sztuczny. Kolejne planety po za Uranem też zostały stworzone sztucznie w jeszcze późniejszym czasie po tym wydarzeniu i wszystkie one są dziedzictwem nowych panów tego układu, którzy przejęli nad nim kontrolę. Cała Ziemia jest fragmentem nieistniejącej już Atlantydy, która była planetą, a nie wyspą, czy kontynentem, jak się w to dziś wierzy, zaś reszta jej szczątków wypełnia całą orbitę, po której niegdyś krążyła, tworząc znany nam dziś pas asteroid pomiędzy Marsem i Jowiszem. Biblijny potop jest opisem tej zamierzchłej katastrofy, która miała wtedy miejsce.
 
Nasz układ planetarny przed zniszczeniem Atlantydy wyglądał mniej więcej w ten sposób:
[ external image ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”