Słów kilka o klątwach

Magia i kulty magiczne
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Słów kilka o klątwach

Post autor: Newsman »

Znane są od zarania dziejów i występują w każdej kulturze. Wiara w złowieszczą moc ich słów przetrwała do dzisiejszych czasów podobnie jak sposoby zabezpieczania się przed nimi. Czy jednak istnieje powód, aby bać się klątw i czy można się przed nimi skutecznie zabezpieczyć? Zdaje się jednak, że wszystko w tym przypadku opiera się o prosty mechanizm psychologiczny, który wskazuje, że klątwa częstokroć sprawdza się, ale tylko dzięki autosugestii. Innymi słowy, klątwa jest tym potężniejsza, im silniejsza nasza w nią wiara. Czy prawdą zatem jest, że skuteczność klątwy uzależniona jest od nas samych? Jak myślicie?



[right]więcej...

[/right]



Pytania pomocnicze
:

- Wierzycie w klątwy?

- Spotkaliście się kiedyś z klątwą oko w oko?

- Znacie jakieś metody jak rozstać się z klątwą?

- ... a może to pic na wodę...
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2009 9:05 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Lazarus
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 02, 2007 5:02 pm
Kontakt:

Re: Słów kilka o klątwach

Post autor: Lazarus »

Ciekawy tekst i bardzo słuszna uwaga, że sami wypełniamy klątwę... Słowa klątwy są niejako programem do naszej podświadomości... nie jest to magia a jedynie słowa które trafiają w odpowiednie miejsce naszej świadomości... to jak wirus komputerowy wybitnie zaawansowany, wiemy ze jest na naszym komputerze bo dostaliśmy komunikat, jednak nie wiemy jak się go pozbyć... nie zmienia to jednak faktu jak silny wpływ może mieć klątwa na nasze życie... jak bardzo może nas ograniczać i w jakiś niezwykły sposób zmuszać do robienia i mówienia rzeczy których normalnie byśmy nie zrobili czy wypowiedzieli... pozostaje mieć tylko nadzieję że wygra zdrowy rozsądek i wiara w siłę własnego ducha...
Umysł jest jak kobieta, kiedys Cię zdradzi...
Fanar
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 10, 2016 12:12 am

Re: Słów kilka o klątwach

Post autor: Fanar »

Ja wierzę w klątwy.
Rzuciłem po moim przodku tzw. podtrzymanie w mocy i wiem, że gość się kończy bo go "podglądam" :)
Nie potrafię wycofać coś takiego zwłaszcza jak zaangażowałem w to duszę i nienawiść!
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”