OKULTYZM

Magia i kulty magiczne
Cenz
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 3:55 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Cenz »

Jak dla mnie ma znaczenie, czy ktoś kogoś zabił bo pałał żądzą mordu, czy w obronie własnej, ale skoro Wy uważacie inaczej, to ja to szanuję.Nie zgodzę się z wypowiedzią Arka, że zawsze jest dobra intencja, pytanie tylko dla kogo. Żebym mogła coś uznać za dobrą intencję, to nie może być to intencja zbudowana np. na egoizmie, żądzy zemsty, władzy etc., chciwości, pysze (można tak długo wymieniać). Oczywiście wiadomo, że jeśli skutek wbrew przewidywaniom będzie negatywny, to jednak lepiej byłoby gdyby ta osoba nic nie zrobiła, ale widzę znaczną różnicę pomiędzy złym skutkiem ze złą intencją a złym skutkiem z dobrą intencją. Przecież nie jesteśmy jasnowidzami, więc nie wiemy nigdy w 100% jaki będzie efekt, więc nie możemy oceniać czy ktoś robi źle czy dobrze po skutkach, bo skutek jest tylko po części zależny od nas.Nie jestem pewna czy wyraziłam się dość jasno, mam nadzieję, że zrozumiecie co mam na myśli ^^'Nie do końca chyba zrozumiałam o co chodzi z mrówkami, ale jeśli zbudowałabym terrarium mrówkom z myślą, by żyło im się dobrze (dobra intencja), to gdyby zaczęły sobie same radzić i i tak byłyby zadowolone, to ja też bym była. Jeśli zaś zbudowałabym terrarium oczekując, że mrówki będą mi wdzięczne, posłuszne i mają być wiecznie zależne ode mnie, nawet jeśli mogą poradzić sobie w tym terrarium same, to byłoby to egoistyczne (zła intencja).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: Zbyszek »

Od tych waszych filmow, to sie mozna rzeczywiscie spietrac, ooooo dobrze, ze nie jestem okultysta!!! Choc przyznaje ze sie naparzam niefizycznie z wiedzmianami:))) Mnie ciekawilo, czy  moga mnie usiekac, tak na amen, ale jak widzicie jakos zyje i piore sie z czarownicami nadal. Choc przyznam iz jakos oklaplem i te przepychanki  diabelskie juz mi obmierzly. :)) Okultyzm to stare paprochy  a ta ksiega wycia, to dopiero  zmurszale odloty.Tez bym gonil za okulyzm, no przynajmniej w tej youtubowskiej, aroganckiej wersji. Masa ludu sie meczy po smierci przez okultyz, bo w niego wierza nawet po smierci, w tandete i tani duchowy jarmark.
Ostatnio zmieniony ndz lis 10, 2013 1:15 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: danut »

Zbyszku :InLove: czyli jesteś w mojej armii wyzwolenia ze zgrzybiałych zabytków, autentycznie też się naparzam niefizycznie z czarownicami, wiedźminami. Opowiadałam kiedyś, nie wiem, czy pamiętacie, ale miałam parę wizji z tym związanych. haha Wygrywamy....
Awatar użytkownika
Dodecahedron
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 7:40 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Dodecahedron »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Cenz" data-cid="108980" data-time="1384082950">Jak dla mnie ma znaczenie, czy ktoś kogoś zabił bo pałał żądzą mordu, czy w obronie własnej, ale skoro Wy uważacie inaczej, to ja to szanuję.Nie zgodzę się z wypowiedzią Arka, że zawsze jest dobra intencja, pytanie tylko dla kogo. Żebym mogła coś uznać za dobrą intencję, to nie może być to intencja zbudowana np. na egoizmie, żądzy zemsty, władzy etc., chciwości, pysze (można tak długo wymieniać). Oczywiście wiadomo, że jeśli skutek wbrew przewidywaniom będzie negatywny, to jednak lepiej byłoby gdyby ta osoba nic nie zrobiła, ale widzę znaczną różnicę pomiędzy złym skutkiem ze złą intencją a złym skutkiem z dobrą intencją. Przecież nie jesteśmy jasnowidzami, więc nie wiemy nigdy w 100% jaki będzie efekt, więc nie możemy oceniać czy ktoś robi źle czy dobrze po skutkach, bo skutek jest tylko po części zależny od nas.Nie jestem pewna czy wyraziłam się dość jasno, mam nadzieję, że zrozumiecie co mam na myśli ^^'Nie do końca chyba zrozumiałam o co chodzi z mrówkami, ale jeśli zbudowałabym terrarium mrówkom z myślą, by żyło im się dobrze (dobra intencja), to gdyby zaczęły sobie same radzić i i tak byłyby zadowolone, to ja też bym była. Jeśli zaś zbudowałabym terrarium oczekując, że mrówki będą mi wdzięczne, posłuszne i mają być wiecznie zależne ode mnie, nawet jeśli mogą poradzić sobie w tym terrarium same, to byłoby to egoistyczne (zła intencja).</blockquote>  Chodzi o to że tylko ty masz cukier, a one same w sobie go  nie posiadają i nijak go nie wytworzą, lecz ich samozachwyt, zgubił je na tyle, że myślą że tak mogą.
"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy."(PSALM 23)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dodecahedron" data-cid="108996" data-time="1384095464">  Chodzi o to że tylko ty masz cukier, a one same w sobie go  nie posiadają i nijak go nie wytworzą, lecz ich samozachwyt, zgubił je na tyle, że myślą że tak mogą.</blockquote>Dokładnie okultyzm to brak wiedzy i samozachwyt, wykorzystywanie pewnych sztuczek przez nas  ze Zbyszkiem, z tego co widzę zdemaskowanych.Obserwuje parę lat fora i co zwący się takimi "ja mogę" zademonstrowali, kiedyś dawno nie rozumiałam tego, choc spotkałam się z taką osobą przekonującą mnie, nadającą tajemniczosci swojej osobie "Abyś ty wiedziała, co ja mogę" :) hahahh Podejdź teraz do płota i pokaż! - w tej chwili takbym mu odpowiedziała, potrzeba było dziesiątek lat na zrozumienie tematu.
Fanar
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 10, 2016 12:12 am

Re: OKULTYZM

Post autor: Fanar »

Dodechedron: z łaski swojej - co masz na myśli cytując te brednie: Obj.21:1-8 i Obj.22:13-16 ?!
Możesz podać autora z imienia i nazwiska i co on twierdzi - no bo widzisz cytaty koziołka matołka bez składu i ładu niewiele wnoszą! Co mnie obchodzi co kozioł zjadł? (może muchomora :) - gołym okiem widać że oszołomiony!
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”