Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

A to 100% prawda ... ani Robert , ani

Marcin Mioduszewski [zajmujący się kwestiami administracyjnymi] nie przypominają

sobie aby kosmitek był członkiem CBUFOiZA

Takowy wpis na blogu kosmitka ... pojawił się w połowie listopada 2011 roku .

Przypomnij sobie Arku naszą rozmowę tel. i co ci sugerowałem w niej .


Lepiej z tym skończ. Z Mioduszewskim wielokrotnie rozmawiałem na różne tematy, także na tematy zdjęć które opiniowałem. Na UFO Forach także kilka razy się widzieliśmy. Data wpisu na moim blogu nie ma znaczenia, co za koleś. Przecież mogę pisać o rzeczach z przed nawet 15 lat. Jak już pisałem pytajcie jak chcecie Pawła Polzera, z nim miałem najwięcej kontaktu i nadal mam kontakt. Kończę ten wątek. Dodam, że o dino_24 nikt nigdy nie słyszał :)




Zajarzenie łuku w spawarce transformatorowej czy induktorowej też nie da takich

dalekosiężnych efektów świetlnych .

Widać wyrażnie , że światło ... niejako podświetliło nam chmurki od góry ... więc

jego żródło znajdowało się dosyć wysoko .


Po pierwsze chmury były ewidentnie podświetlone od dołu, widać to wyraźnie i dlatego też dałem klatkę generowaną przez program o miejscach w kadrze które się zmieniły.


Bolidy czy meteory ... wolne żarty , by dały taki efekt poblasku/poświaty .
Nie wiem czy kawałek "wolne żarty" mówi o tym, że bolidy nie dałyby wg Ciebie takiego efektu czy dałyby? Tak owszem ale wystąpienie dwóch bolidów z takimi efektami jest wysoce mało prawdopodobne. Poza tym, nikt z sieci bolidowej nie zaobserwował takich zjawisk w tym czasie.
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2012 5:30 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Witam. oto treść maili z dyskusji członków PKiM-PFN dotycząca obserwacji błysków wieczorem 23.10.2012, dodam, że warunki pogodowe uniemożliwiały utworzenie się burzy, oto treśc emaili:



Hej ;)



Dzwonił Marcin S. Opowiadał że o godzinie 17:31 UT błyskało się

południowe niebo, przez około 3 sekundy. Błyski widział jadąc samochodem

w okolicach Serocka (lekko na północ od Warszawy). Czy któraś stacja

potwierdza te błyski ;)?



Przemek



------------------------------------------------------------------



PAV56 gapi się na południe i tyra od 17.00UT ;)



Nic jednakże nie błyskało - chmurwy zasłaniają...



-------------------------------------------------------------------



pogody niet :/







Tomek



------------------------------------------------------------------



Ale to o to chodzi że chmury się błyskały ;)



On 23.10.2012 21:20, Tomek wrote:



------------------------------------------------------------------



Pewnie się wieś spawarką bawiła na świeżym powietrzu :)



KONIEC









Mam nadzieję, że koledzy z PFN nie będą mieć mi za złe, że wstawiłem te treści.



Niestety nawet w takim środowisku takie relacje są bagatelizowane. Jak już wcześniej pisałem: spawać przez 3 sekundy to trochę dziwne :)
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Margon
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 02, 2011 8:28 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Margon »

Witajcie.Już dużo czasu minęło od mojej obserwacji ale ostatnio pojawiły sie nowe fakty.Mój sąsiad przy normalnej rozowie o "niczym" powiedział że kilka dni  temu (teraz już około miesiąc) razem z matką obserwował niezidentyfikowane światłą w okolicach Goleniowa (10 km od mojej obserwacji). Czas obserwacji opisywał na ok 5 minut. Światło znajdowało siew jednym miejscu a następnie sie przemieściło sie w inne miejsce i po kilku sekundach zniknęło.  pozdrawiam
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: robrep »

Ja tam widzę dyskotekę. Światło miga w dziwnie regularnych odstępach.
gosiakop1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 29, 2014 7:11 am

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: gosiakop1 »

Powiem tak... samoloty, odbicia swiatla... ja wszystko rozumiem ale, jak my obserwowalysmy to zjawisko zrobilo sie nagle ciemno na ulicach. Zapadl mrok a niebo cudownie zmienialo kolory ;-)
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: _Maciej_ »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="gosiakop1" data-cid="116969" data-time="1411977504">Powiem tak... samoloty, odbicia swiatla... ja wszystko rozumiem ale, jak my obserwowalysmy to zjawisko zrobilo sie nagle ciemno na ulicach. Zapadl mrok a niebo cudownie zmienialo kolory ;-)</blockquote>  ufo i tyle :) proste .
gosiakop1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 29, 2014 7:11 am

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: gosiakop1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="margon" data-cid="85009" data-time="1306612058">Jak na razie szukałem tej dziewczyny, pytałem znajomych, nauczycieli, nic... Nikt nigdy o niej nie słyszał...

Trudno bede szukać dalej aż do skutku.</blockquote>



Zglaszam sie, czy poszukiwania juz nie trwaja? Pozdrawiam Goska



Zglaszam sie, czy poszukiwania juz nie trwaja? Pozdrawiam Goska
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Myślę, że można odgrzać temat. Poczytajcie: <a href="http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/201 ... 8JYPixA</a>
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Hybrid »

 Elektryczna jest Ziemia . Elektryczne jest Słońce . Elektryczne jest niebo . Elektryczne jest życie . 
 
.....  W nocy z 5-go na 6-go lipca 1989 grupa badaczy pod kierunkiem Johna Winklera z Uniwersytetu Minnesota sprawdzała działanie czułej kamery , która miała być użyta w rakiecie badawczej . Skierowali kamerę ku gwiazdom a tak się złożyło , że kierunek obiektywu wycelował w porcję nieba znajdującą się niewiele ponad aktywną strefą burzową na horyzoncie . Na dwóch klatkach z zarejestrowanego filmu znaleziono potężne błyski ciągnące się na przestrzeni dziesiątek kilometrów ponad obszarem wyładowań atmosferycznych .    .....
 
D. Sentman z Uniwersytetu Alaska w Fairbanks nazwał je potem duszkami (sprites) . I tak się zaczęło . Odtąd badacze zjawisk elektrycznych górnych warstw atmosfery wprowadzili w obieg całą gamę chwilowych zjawisk świetlnych (Transient Luninous Events) duchów , krasnoludków , elfów i trolii – wziętych ze Snu Nocy Letniej Szekspira . Różnie się to na polski tłumaczy .
 
Nie jest prawdą to co zamieścił portal ''twojapogoda.pl'' .
Wszystkie wyładowania elektryczne zachodzące w Ziemskiej atmosferze są związane tylko i wyłącznie z chmurami burzowymi .
Doziemne wyładowania atmosferyczne - te które widzimy - zachodzą między chmurą burzową a powierzchnią Ziemi ... mogą też zachodzić pomiędzy chmurami  burzowymi .
Te najbardziej spektakularne o których pisze ''twojapogoda.pl'' tworzą się pomiędzy chmurą burzową a jonosferą .
 
                                                                       Wszechświat jest elektryczny
 
       warto sobie uświadomić, że oddziaływania elektromagnetyczne są
<div> </div>
<div>                                                       10000000000000000000000000000000000000000 ( 10²¹ )</div>


<div>       razy silniejsze od oddziaływań grawitacyjnych .</div>

<div> </div>
<div>– rola plazmy jest wciąż niedoceniana . Kosmologowie mają oczy skierowane na jakąś tam  grawitację , jakieś tam niewidoczne czarne dziury , jakiś tam niezidentyfikowany Wielki Wybuch a zapomnieli o zjawiskach w  Śnie Nocy Letniej .</div>
<div> </div>
<div>
<div>Literatura:</div>
<div> </div>
<div>Paweł Bodzak, <a href="http://www.imgw.pl/internet/zz/wiedza/m ... i]Detekcja i Lokalizacja Wyładowań Atmosferycznych[/i]</a>, Warszawa (2006)</div>
<div> </div>
<div>Alejandro Luque, Ute Ebert, <a href="http://homepages.cwi.nl/~ebert/EPN2010. ... ]Lightning above the Clouds[/i]</a>, Europhysics News 41/5 (2010)</div>
<div> </div>
<div><a href="http://elf.gi.alaska.edu/">Red Sprites and Blue Jets</a>, witryna Uniwersytetu Alaska Fairbanks</div>
</div>
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”