Forum po zmianach

Informacje o zmianach na forum, rozwiązywanie problemów technicznych
Awatar użytkownika
Ivellios
Homo Infranius
Posty: 468
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:07 am
Kontakt:

Forum po zmianach

Post autor: Ivellios »

Jak widzicie, forum dość mocno się zmieniło. Było to wymuszone problemami technicznymi z powodu przestarzałej wersji IPB. Początkowo planowałem zaktualizowanie IPB do nowszej wersji, jednak zobaczywszy, że twórcy tego skryptu życzą sobie teraz 85 dolarów miesięcznie za możliwość korzystania z niego - podjąłem decyzję o zmianie oprogramowania forum na phpBB.

Forum powinno teraz działać szybciej, przede wszystkim zaś - powinno działać ;) bo wspomniane problemy techniczne uniemożliwiały nawet pisanie postów.

Jeden drobny problem: musicie sobie wygenerować nowe hasła. Najlepiej to zrobić, korzystając z funkcji "Zapomniałem hasła" podczas logowania.

Drugi problem: IPB i phpBB inaczej traktują nicki i wyświetlane nazwy. W phpBB nick pełni funkcję wyświetlanej nazwy, podczas gdy w IPB nick i nazwa są traktowane oddzielnie. Jeśli więc ktoś miał nick AAA a nazwę wyświetlaną BBB, to po zmianie oprogramowania forum jego posty będą oznaczone nazwą AAA.

Nie udało się niestety przenieść avatarów, tzn. one są na serwerze, ale z jakiegoś powodu phpBB nie chce ich zaimportować. Prawdopodobnie więc będę musiał wszystkie avatary wyczyścić. EDIT: Chociaż w wolnej chwili między świątecznymi posiłkami może spróbuję je jakoś naprawić. EDIT 2: Coś tam udało się z avatarami zrobić - te, które były wgrane na serwer, powinny działać.

W razie pytań jestem dostępny pod adresem email ivellios@paranormalium.pl
<a href="http://www.paranormalium.pl/"><img alt="userbar_3.png" src="http://www.paranormalium.pl/banners/userbar_3.png"></a>
- - - Uwaga, suchar! Dlaczego fryzjer z Warszawy wybrał nick prestissimoLIVE?
- Bo uprawiając seks kończy szybciej niż zaczyna...
Awatar użytkownika
Ivellios
Homo Infranius
Posty: 468
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:07 am
Kontakt:

Re: Forum po zmianach

Post autor: Ivellios »

Zauważyłem, że w postach i podpisach zostało sporo kodów HTML. Pracuję nad ich usunięciem tych znaczników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POMOC TECHNICZNA”