Chińskie lampiony uważane za ufo

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Chińskie lampiony uważane za ufo

Post autor: Arek 1973 »

Wczoraj miałem okazję oglądać tzw. Chińskie lampiony.

Ktoś wpadł na pomysł żeby w Sylwestra zamiast ogni sztucznych puścić w niebo parę lampionów. Gdzieś kiedyś czytałem że chińczycy w dniu zaślubin , wesela puszczają takie w niebo. Konstrukcja lampionu jest tak lekka że malutka pojedyńcza świeczka sprawia że lampion unosi się w górę. Lampiony puszczane są po zapadnięciu zmroku i wtedy widać dopiero ich cały urok. I właśnie tutaj często przestają być lampionami i zostają być identyfikowane jako ufo. W ostatnich latach często takie lampiony wzbudziły niemałe emocje u ludzi którzy po takim widowisku dzwonili na policję lub meldowali te spostrzeżenia u grup osób zajmujących się badaniami zjawiska ufo. Pamiętam artykuł jak w roku 2008 w Anglii kilkadziesiąt takich lampionów sprawiło lawinę meldunków o flocie NOL-i, także w Niemczech był przynajmniej jeden przypadek gdy taki lampion przyczynił się do podpalenia dachu domu.. Widząc wieczorami światełka na niebie musimy się pytać samego siebie czy to nie przypadkiem znowu te lampiony? ,tradycja chińska znajduje coraz to więcej miłośników u nas w Europie.

Chciałem także dodać że lampiony te nie muszą lecieć jako grupa w tym samym kierunku, tak było i wczoraj. Perwsze dwa były puszczone prędzej niż pozostałe i one wznosiły się pionowo do góry, dwa następne poleciały z wiatrem na zachód. Już po krótkim czasie było widać tylko światła na niebie poruszające się w dwóch różnych kierunkach, niestety nie sfilmowałem tego ale poniżej podaję zdjęcie takiego lampionu oraz film, nagrany przez kogoś innego który znalazłem w necie.



Pozdrawiam



http://www.trendmaus.de/product_info.ph ... ibhhku6fa3











http://pl.youtube.com/watch?v=2b10JBHBXNI
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Makbet
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 03, 2008 2:25 pm
Kontakt:

Re: Chińskie lampiony uważane za ufo

Post autor: Makbet »

Lampiony odgrywają jakiś tam procent w doniesieniach o UFO, resztę przypisuję się chmurą, eksperymentom wojskowym, ptakom, czy nawet gazom bagiennym, jednakże bez względu na to ile powstanie tychże nowych domniemań, zawsze pozostaję co najmniej ten jeden procent niezidentyfikowany, który daję nadzieję na potwierdzenie zjawiska UFO. Jednakże, na wstępie chciał bym dodać, że UFO to niekoniecznie kosmici, jak wielu to interpretuję... mówię tutaj o samym zjawisku UFO, jakim jest po prostu manifestacja tych obiektów.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Chińskie lampiony uważane za ufo

Post autor: Arek 1973 »

Tak oczywiście Makbet, mnie nie chodzi tutaj by ludziom wmówić że ufo to lampiony ale o to że coraz więcej takich lampionów pojawia się na niebie, i dlatego :::::"nie wszystkie poruszające się światełka na niebie muszą zaraz być brane za ufo"
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Makbet
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 03, 2008 2:25 pm
Kontakt:

Re: Chińskie lampiony uważane za ufo

Post autor: Makbet »

Tak oczywiście Makbet, mnie nie chodzi tutaj by ludziom wmówić że ufo to lampiony ale o to że coraz więcej takich lampionów pojawia się na niebie, i dlatego :::::"nie wszystkie poruszające się światełka na niebie muszą zaraz być brane za ufo"


Ależ oczywiście, tylko wiesz temat sam w sobie jest dość trudnym polem do manewru w dyskusji, bo jest to jedna z interpretacji świateł, ale nie podaję się jej jako rzekome wyjaśnienie fenomenu.



Jestem wielkim sympatykiem i miłośnikiem ufologii, więc dla mnie temat wydał się ciekawy, jednakże nikłe są szanse na głębszą dyskusje, chyba, że masz jakiś artykuł mówiący o tym, iż udokumentowano sprawę manifestacji ufo, a po głębszej analizie(co to za różnica, czy głębsza, czy nie... i tak ją pewnie odwalili na zasadzie byle by było) okazało się lampionem. Wtedy możemy rozwiązać dalszą polemikę.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 12:20 pm przez Makbet, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”