Strefa tajemnic -polsat

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: Arek 1973 »

Nie dziwię się że ten przypadek straszny jest, albo że ma nawrócić....



Znam ten film, i to co się tam wydarzyło nie jest łatwe do przełknięcia, nam owszem, ale to mała miejscowość rodzce do dzisiaj są "owiani tym fenomenem", niby tyle lat już minęło ale ludzie mieszkający tam dobrze pamiętają co się wydarzyło...

Dla mnie to chyba najlepszy z fimów w sieci na temat opętań,,,,,,oj tak można się wystraszyć, przyznaję rację
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: xedos »

No i wiele osób doczekało się nowego programu o tematyce „ezo”. Powstał nowy cykl pod wspólnym tytułem „Strefa Tajemnic”, przygotował go Maciej Trojanowski wraz z ekipą, a wyemitował Polsat w niedzielę o 19:30.



Pozwolę sobie wygłosić swoją opinię na ten temat.



Sztuka nadawania



Kiedy prowadziło się podobny program przez wiele lat trudno jest wyzbyć się pewnych schematów, chyba nie tego się spodziewałem. Przeglądając komentarze widowni widzę, że pierwszy odcinek cyklu przyjęty został bardzo ciepło, być może dlatego, iż brakowało podobnej tematyki na antenie jakiejś stacji komercyjnej.



Według mnie pora nadawania nie jest zbyt „szczęśliwą” i kojarzy się z „dobranocką dla dorosłych”. Bardzo denerwujące jest także to, że całość „przepołowiona jest” tradycyjnie ciągnącym się w nieskończoność blokiem reklamowym, to błąd samej stacji telewizyjnej, której brak wyczucia. Zależność jest prosta, krótki program - krótki blok reklamowy, zabrakło tego.



Czołówka



Ma wywoływać emocje u widza, ma jednoznacznie się kojarzyć z „odmienną tematyką”, która w każdym odcinku jest inna. Kiedy problem nie został wyczerpany pojawi się kontynuacja… skąd to znamy? Plansza - logo programu wykonana została całkowicie profesjonalnie i wprowadzać ma nas w „strefę mroku”, a prowadzący staje się przewodnikiem widza. Wykorzystanie plenerów i umieszczenie prowadzącego w różnych punktach przestrzeni to dobry pomysł. Wyzbyto się starych przyzwyczajeń związanych z zamknięciem akcji w czterech ścianach studia. Co najważniejsze, zerwano z głównym stereotypem - symbolem, Trojanowski występuje bez „muszki” pod szyją. To drobiazg, jednak dający wyraźny sygnał widzowi nieistniejącego już programu „Nie do wiary” - nie mam dystansu i jestem wśród was.



Muzyka



Zawsze jest kluczem w powstawaniu takiej produkcji, przekonał się o tym Wołoszański w swoim cyklu „Sensacje XX wieku”. Stonowana, bez zaznaczonego wyraźnie wątku przewodniego jest zła i umyka w zbiorze ruchomych obrazów przewijających się przez całość. Pomimo tego mankamentu nieźle komponuje się z całością, choć nie przytłacza i zapewne taka miała być. Dla mnie jednak stanowi coś obojętnego, a szkoda, ponieważ jest równie ważna jak logo. Telewizja jako znakomite narzędzie masowego przekazu operuje dwoma „siłami” obrazem i dźwiękiem „Strefa tajemnic” wydaje się w tym wszystkim „tworem mdłym” i po piętnastu minutach (do bloku reklamowego) wręcz nudnym.



Tematyka pierwszego odcinka



Wiarygodność jest kluczem do sukcesu! W tej części tego mi zabrakło. Pretensjonalne wypowiedzi „autorytetów” które w tej dziedzinie wcale nimi nie są powodują mieszane uczucia. Przez pierwsze pięć minut zastanawiałem się nad tym, czy nie można było zaprosić do współpracy ludzi zajmujących się tymi problemami dogłębnie, nie brakuje ich przecież. Wygłaszanie poglądów przez gości zawodowo uprawiających dziennikarstwo jest szkodliwe i stronnicze - wywołuje określone reakcje, a w tym konkretnym przypadku dezinformuje w sprawach wyssanych, nawet tych które być może nadejdą. Dziennikarz ma prawo być tłem programu ale nigdy komentatorem wydarzeń. Wielki błąd w sztuce wynikający z braku wykształcenia medialnego.



Prowadzący program świetnie wkomponowany został przez realizatorów jako osoba dokonująca wprowadzeń we wszystkie wątki. Trojanowski ma pewną umiejętność, której brakuje innym, mówi w taki sposób, że nawet bzdura w jego ustach wydaje się możliwą - pozazdrościć.



Wiarygodność



Przesłaniem tego programu nie jest edukacja, a wyszukiwanie wątków, które mają wzbudzić określone emocje, to błąd. Ilustrowanie poglądów i zdarzeń historycznymi dokumentami filmowymi jest pomysłem dobrym, ale całkowicie chybionym wobec poruszanej tematyki. To nic innego jak próba zacierania złego wrażenia po mocno dyskusyjnych wątkach głównych. Konkretnie: jeżeli poruszany jest wątek przepowiedni, nie na miejscu jest podpieranie się tragedią ofiar WTC - to zwyczajne efekciarstwo.



Ten program odniesie sukces tylko wtedy, gdy w każdym odcinku pojawi się fakt z którym można polemizować wyłącznie opierając się na wiarygodnych próbach tłumaczenia zdarzeń. Nastawienie ogólne musi być sceptyczne, a zaproszeni goście muszą z takim nastawieniem „walczyć” udowadniając swoje racje! Idealizuję? Raczej przekonuję o tym, że nawet tematyka z pogranicza może być edukującą.



Przyszłość



Nakręcono kolejnych kilka odcinków (bodaj siedem) „Strefy…” i zapewne już po dwóch, trzech wyemitowanych częściach podjęta zostanie decyzja (w oparciu o sondaże) o dalszym losie produkcji. Myślę, że program otrzyma spory kredyt zaufania i zrealizowany zostanie kolejny cykl. Znam receptę na sukces, im szybciej całość połączona zostanie z historią, tą prawdziwą, która zatarła wiele faktów tym lepiej. Jeżeli dodatkowo wpleciony zostanie weń jakiś „pierwiastek niesamowitości” będzie ciekawiej. Niedomówienie czasami jest 1000 razy lepsze niż mówienie wprost. Sprawdziło to wielu reżyserów z doskonałym skutkiem. Kluczem do sukcesu jest - stopniowanie napięcia i tego mi w tym wszystkim brakuje.


***
Na zakończnie trzeba jasno powiedzieć o tym programie, że "lepszy rydz, niż nic", miejmy tylko nadzieję, że całość rozwinie się i stanie się odrobinę bardziej wiarygodna i na Boga, Macieju uśmiechnij się wreszcie:)


DSCF4240.JPG


Zagadka, na tym zdjęciu widoczny jest "obiekt -" startujący z powierzchni z. i porusza się elipsoidalnie do góry pozostawiając smugę. Z czym mamy do czynienienia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: xedos »

Zdaje się, że "Strefa tajemnic" przeszła w niebyt - zniknęła z ramówki albo mam do kitu gazetę, warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: sasquatch »

Niestety wszystko wskazuje na to że "Strefa tajemnic" została zdjęta z ramówki i zastąpiona serialem komediowym "I kto tu rządzi". Tak wynika z informacji zamieszczonych na stronie głównej TV Polsat. Pewnie jak zwykle winna była nietrafiona pora emisji. 19-20 to czas w którym ludzie oglądają serwisy informacyjne. Strefa powinna być nadawana od 22.

Awatar użytkownika
Bardock
Infrzak
Posty: 94
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:02 pm
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: Bardock »

No to 'świetnie'... Jak ktoś będzie znał powód zdjęcia ST bez ostrzeżenia, to proszę pisać.
UFOKlaudia
Infrańczyk
Posty: 127
Rejestracja: pt paź 24, 2008 12:40 pm
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: UFOKlaudia »

Lool! Już to zdjęli?! Co za ludzie!

Moim zdaniem strefa tajemnic to już lepsze niż i kto tu rządzi!!!

Widać polsat "nie dorósł" jeszcze do tego żeby puszczać poważne programy w telewizjii...
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: spacemaster92 »

Ci ludzie w tej telewizji niech sie zdecydują co chcą puszczać. W TVP 2 puszczeli Gwiedne Wojny i wyemitowali tylko 3 części bo musieli dać jakieś głupie Gwiazdy tańczą na lodzi, teraz zaś strefe tajemnic puszczają. Oni sąpowaleni.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: Zit »

Spodziewałem się tego.



Polsat to g***o a nie telewizja. Rozrywka i tyle.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
UFOKlaudia
Infrańczyk
Posty: 127
Rejestracja: pt paź 24, 2008 12:40 pm
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: UFOKlaudia »

Chciałabym, żeby powstała taka poważna telewizja!

Gdzi były by takie programy w stylu Nie do wiary, Strefa Tajemnic,czy z Archiwum X... Żeby emitowali takie programy przy których człowiek może się czegoś dowiedzieć, nauczyć i żeby to były mądre rzeczy a nie jakieś beznadziejne filmy, seriale przy których tylko ludzie głupieją!
Zuzizulu93
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 23, 2009 1:08 pm
Kontakt:

Re: Strefa tajemnic -polsat

Post autor: Zuzizulu93 »

no fajnie, fajnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”