Mohendżo Daro i Harappa

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Mohendżo Daro i Harappa

Post autor: Ogrzyslaw »

Hmm... jak dla mnie promieniowanie w jakimś miejscu nie oznacza ze musiał ktoś posiadać wysoko rozwinięta technologie bo z tego co wiem naturalne pierwiastki wytwarzając promieniowanie które często może trwać tysiące lat, no chyba ze nie umiem czytać i to wszystko co się uczyłem i doskonale rozumiem jest ściema tworzona przez niedowiarków i ludzi tego pokroju.

I boli mnie to ze duża cześć ludzi zaczyna najpierw wszystko interpretować jako niemożliwe do wyjaśnienia zjawisko (albo ze w każdej sprawie jesteśmy okłamywani), a nie jak coś logicznego i prostego do wyjaśnienia.
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
Awatar użytkownika
Jacmu
Infrańczyk
Posty: 114
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 6:55 pm
Kontakt:

Re: Mohendżo Daro i Harappa

Post autor: Jacmu »

Racja Ogrzyslawie - nie wszystko co na pierwszy rzut oka jest tajemnicze musi od razu być niewytłumaczalnym zjawiskiem, ale też nie wszystko da się łatwo wytłumaczyć ;)



Rzeczywiście czasem zakrawa na przesadę jeśli pewne grupy ludzi biorą na wiarę wszystko co im sie podsunie. Jednak od tego są takie fora jak to - żeby każdy mógł się wypowiedzieć w danej sprawie i może dorzucić jakiś element wiedzy od siebie.



Wracając do tematu - na ziemi jest całkiem sporo miejsc gdzie występują rudy pierwiastków radioaktywnych jak np uran. w przeszłości na ziemi było też kilka naturalnych reaktorów atomowych - czyli miejsc szczególnie bogatych w takie właśnie rudy - w których pod powierzchnią gruntu zachodziły powolne reakcje łańcuchowe. Najbardziej znanym takim miejscem jest Oklo w Gabonie.



Tutaj również może tak być, że miasta te zostały zbudowane w okolicach jakichś rud. Jednak jak w większość przypadków istnieją jakieś argumenty na korzyść "teorii niesamowitych" :) W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na krater Lonar - jedną z najciekawszych struktur geologicznych na ziemi - krater niemal kolisty i na dodatek jest fenomenem na skalę światową - ponieważ to jedyny "naturalny(?)" krater w skałach bazaltowych (jedne z najtwardszych skał).
świętokrzyski oddział INFRA

Pytania i wątpliwości dot. forum lub serwisu - napisz PW
JAXI
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 04, 2009 5:13 pm
Kontakt:

Re: Mohendżo Daro i Harappa

Post autor: JAXI »

[quote name='Ogrzyslaw' post='48794' date='czw, 05 lut 2009 - 03:07']Hmm... jak dla mnie promieniowanie w jakimś miejscu nie oznacza ze musiał ktoś posiadać wysoko rozwinięta technologie bo z tego co wiem naturalne pierwiastki wytwarzając promieniowanie które często może trwać tysiące lat, no chyba ze nie umiem czytać i to wszystko co się uczyłem i doskonale rozumiem jest ściema tworzona przez niedowiarków i ludzi tego pokroju.

I boli mnie to ze duża cześć ludzi zaczyna najpierw wszystko interpretować jako niemożliwe do wyjaśnienia zjawisko (albo ze w każdej sprawie jesteśmy okłamywani), a nie jak coś logicznego i prostego do wyjaśnienia.[/quote]



Twoim zdaniem ludzie byliby w stanie przez długi okres czasu mieszkać i normalnie funkcjonować w miejscu gdzie występuje duże promieniowanie? Jeśli teraz promieniowanie w tych miejscach jest wysokie, to dużo wyższe musialo być w czasach , gdy te miasta były zamieszkane.

Dodatkowo we wspomnianych miastach odkryto ślady zniszczeń spowodowanych przez bardzo wysoką temperaturę. Jak więć wyjaśnić obecność tak wysokiej temperatury, nie przyjmując do wiadomości faku posiadania technologii, która pomogła ją wytworzyć?
JAXI
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 04, 2009 5:13 pm
Kontakt:

Re: Mohendżo Daro i Harappa

Post autor: JAXI »

[quote name='M4K' post='22169' date='pią, 14 mar 2008 - 00:20']Powoli zaczyna mnie męczyć całe tłumaczenia ludziom i niedowiarkom, że istnieję pozaziemskie cywilizacje, że nasza historia nie jest tak do końca prawdziwa. Zastanawiam sie czy nie rzucić tego wszystkiego w kąt. BO nie mam już sił.[/quote]





Nie poddawaj się. Tylko dzięki wytrwałości można coś osiągnąć. :rolleyes:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”