Voodoo

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Voodoo

Post autor: aelreda »

Kiedyś oglądałam film "Klucz do koszmaru", gdzie była mowa o hoodoo. Po skrzętnych wyszukiwaniach znalazłam krótką informację w encyklopedii.



Hoodoo – zbiór wierzeń ludowych nazywanych także magią, występujący głównie na południu Stanów Zjednoczonych.

Hoodoo zostało zapoczątkowane przez ludność afrykańską przywożoną za czasów niewolnictwa na południe Stanów Zjednoczonych. Dlatego ich kultura i wierzenia są podstawą tej magii. Prócz nich możemy dostrzec liczne elementy chrześcijańskie, żydowskie oraz rdzennoamerykańskie. Od tych ostatnich zapożyczono formę obrządku (muzykę, przedmioty). Zarówno Hoodoo, jak i Santeria i Voodoo to religie wywodzące się z rdzennych wierzeń afrykańskich, mające swoje korzenie w obrządkach i rytuałach kultur plemiennych.

Cały świat, który nas otacza jest wypełniony przez duchy. Nie widzi ich człowiek, który w nie nie wierzy. By odkryć prawdziwe życie należy otworzyć oczy i przestać tłumaczyć sobie wszystko racjonalnie. Jednym z filmów które mówią o HOODOO jest "Klucz Do Koszmaru". Hoodoo to drzwi do możliwości naszego mózgu, pozwala uaktywnić obszary, które są w nim ale o nich zapomnieliśmy. Obszary te odpowiadają za zjawiska tak zwane paranormalne. Podstawą rzucania czarów jak i doświadczenia na sobie czaru, jest wiara w jego moc. Jeśli jesteśmy zamknięci, nie boimy się, nie wierzymy w moc, to nic nam się nie stanie, ani nic nie możemy zrobić. Wyznawcy wierzą, że Hoodoo ma zastosowanie do wielu dziedzin naszego życia: zdrowie, miłość, hazard, sport.

Wiele z istniejących sposobów leczenia w medycynie ma pochodzenie z Hoodoo. Lekarze często też posługują się założeniami tej magii sami o tym nie wiedząc. Wszyscy wiemy jaki wpływ ma wiara w wyzdrowienie w czasie leczenia. To nauka Hoodoo. Wystarczy, że w coś będziemy naprawdę wierzyć a tak się stanie.



Czy ktoś słyszał o tym?

Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Voodoo

Post autor: jerry »

Nawet nie chcę wiedzieć ozo w tym hoo ale wiem że to działa. Może nie na własnej skórze, lecz widziałem dość długi 3 częściowy dokument na Discovery.Puszczali to puźno w nocy. Przeraziło a zarazem zdziwiło że coś takiego działa i to w taki sposób...



brrrrrrrrrrr....
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Voodoo

Post autor: aelreda »

W tym filmie, o którym wspomniałam wcześniej bohaterowie użyli hoodoo by wykorzystać ciała coraz to młodszych osób jako naczynia by przenosić swą duszę. W takiej filmowej formie to wyglądało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”