Droga do Szambali

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Droga do Szambali

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Według wierzeń ludów Azji, gdzieś na wschodzie leży ukryte podziemne królestwo władane przez Króla Świata i jego towarzyszy, które dla wielu buddystów stanowi miejsce święte, jak i tajemnicze. Pierwsi Europejczycy, którzy usłyszeli legendy o krainie dostatku, która skrywała ogromną wiedzę i mogła również oddziaływać na losy Ziemi, potraktowali ją jako legendę. Mimo to w poszukiwaniu tak samo nieuchwytnej, co potężnej krainy wyruszyli pewni jej istnienia Ferdynand Ossendowski i Mikołaj Rerich, dla których niewidoczna Szambala okazała się być czymś więcej niż legendą i symbolem.



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Immortal_girl
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 2:00 pm
Kontakt:

Re: Droga do Szambali

Post autor: Immortal_girl »

strasznie interesujący artykuł, a sprawa bardzo ciekawa.

"Szczyt kataklizmów przypadnie na rok 2029, kiedy to lud Agharty wyjdzie ze swych podziemnych kryjówek. "

oo czyżbyśmy jednak przezyli 2012 i mamy następną date ? : P Hm.. ogólna wizja, ze świat stanie sie lepszy, wszystkie religie w pewnym sensie się złaczą jest.. jak na teraz bardzo i to bardzo fantazyjny, jednak miły dla oczu. ale nie mówie że nie możliwy.. Ciekawe są słowa tego pustelnika, z końca artykułu, i zapewne jakże trafne. Sama chciałabym przezyc taką wyprawę.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Droga do Szambali

Post autor: Rysiek23 »

Komentarz ze strony INFRA:



"Szambala, nazywana tez Białą Lożą istnieje, lecz z mojej wiedzy wynika , że nie jest to żadne ukryte miasto, tylko pustelnia, która jest jedynym fizycznym przejawem istnienia miejsca gdzie przebywają najbardzoiej rozwinięte istoty wszechświata. Nigdy ich nie odnajdzie kto do nich nie należy, - chociaż słowo nalezy jest zbyt płytkie . To nie organizacja werbująca członków tylko istoty które rodza się po to żeby żyć we dwóch światach naraz i poświęcają swój byt dla ludzkości. Jak myślicie - kim był Jezus? Kim byli Ci którzy tego prostego nieuczonego młodzieńca wprowadzili w istotę i cel jego życia. Szamabali nie wiążcie z żadną wiarą i religią, Buddyzm jest obecnie najbliżej spokrewniony tematycznie, jesli można użuć takiej nazwy ale to wszystko co go łączy z Szambalą. Na przykład wiedza Białej Loży całkowicie obnaża największą pomyłke Buddyzmu, mianowicie wiare w reinkarnację. Bo Yin Ra to członek Szambali, który został namszczony do przekazania utajnionej do tej pory głebokiej wiedzy i spisał ja w 36 Księgach. Moje słowa tutaj nie mają słuzyć do nakłonienia kogokolwiek w ślepą wiarę w ich prawdziwość. Prawda dla każdego jest zjawiskiem indywidualnym, musisz ja poczuć, zrozumieć jej sens w całej swej istocie. Ja proponuje tylko drogę, wyobraź sobie wiedzę spisana reka Boga,nietkniętą grzechem interpretacji. Tylko takie porównanie przychodzi mi na myśl. Szukajcie ksiąg BO YIN RA a jak w matriksie spożyjecie tabletkę odpowiedniego koloru, która może wam zapewnic tylko prawdę. Pozdrawiam wszystkich"





Tomek t.chutek@vp.pl, marzec 15, 2009
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Droga do Szambali

Post autor: sasquatch »

[quote name='Immortal_girl']Szczyt kataklizmów przypadnie na rok 2029, kiedy to lud Agharty wyjdzie ze swych podziemnych kryjówek[/quote]Kilka lat temu czytałem że ma się to wydarzyć dopiero w XXV wieku. Obie daty są równie prawdopodobne. Ludzie po prostu podświadomie mają dość obecnego porządku świata i wysuwają co jakiś czas różne teorie.



Ludzie powinni zdać sobie sprawę że największym skarbem nie są rzeczy materialne ale wiedza. I szkoda że do tej pory większość nie potrafi tego pojąć. Żyjemy na tej planecie zaledwie przez ułamek sekundy a jednak dwa ostatnie pokolenia dokonały większych zmian niż wszystkie pozostałe gatunki razem wzięte. Wszyscy walczą o dobra materialne zapominając o rozwoju duchowym za co i tak kiedyś wystawią nam rachunek za swe czyny.



Szambala to jednak przede wszystkim stan ducha. Najczystsze pragnienie przejawiające się życiem w pokoju, zgodnie z wiecznymi prawami wszechświata. Każda istota która te prawa przestrzega, nie ważne gdzie się znajduje, może zaliczać się do Szambali.
Ostatnio zmieniony ndz mar 15, 2009 10:20 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”