Gdy piorun uderza w powierzchnię morza

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Gdy piorun uderza w powierzchnię morza

Post autor: Lazy »

(02.06/04:23)

Dwaj Holendrzy polowali na burzę wykonując spektakularne zdjęcia. Nawet nie przypuszczali, że uda im się uwiecznić zjawisko, które chociaż występuje powszechnie, to jednak dostrzec je jest niezwykle trudno. Mowa o uderzeniu pioruna w powierzchnię morza. Holendrzy zarejestrowali ten moment z odległości 40 metrów. Piorun uderzył bardzo blisko plaży i gdyby znajdowali się tam ludzie, to mogliby poważnie ucierpieć. Na zdjęciach, które zamieszczamy pod artykułem, widoczne jest jak powierzchnia wody została wzburzona do tego stopnia, że zmieniła się w niewielki wir, który zaczął obracać się wokół miejsca w którym doszło do kontaktu błyskawicy z wodą. Część Morza Północnego zmieniła się w jedno wielkie pole elektryczne, którego dotknięcie stopą mogłoby oznaczać niebezpieczne w skutkach porażenie. Piorun dostarczył do wody tysiące megawatów energii, która została skumulowana na niewielkim obszarze. Chociaż wydaje się, że piorun jest olbrzymi, to jednak w rzeczywistości miał zaledwie 1-2 centymetry średnicy. Na zdjęciach zauważyć można jeszcze jedno ciekawe zjawisko, a mianowicie moment, kiedy jasność pioruna jest tak wielka, że zaczyna on rzucać promień świetlny na powierzchnię wody, zmieniając się w prawdziwą latarnię. Zdjęcia ukazują inną naturę piorunów, która wielu z nas nie jest w pełni znana. Spoglądając na niebo widzimy pioruny, lecz wydają się nam one płaskie. Na poniższych zdjęciach pioruny dotykają morza w różnych miejscach, dlatego obraz staje się trójwymiarowy i ukazuje nam jak znaczny zasięg potrafi mieć pojedyncze wyładowanie elektryczne i jak wielką potęgą jest ziemska atmosfera. Poniżej omawiane zdjęcia uderzenia pioruna w Morze Północne w Holandii.

www.twojapogoda.pl
Piorun uderza w taflę Morza Północnego
Pioruny uderzają w taflę Morza Północnego


Ps.Fotki dla Asiątka i Zitusia ;)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Gdy piorun uderza w powierzchnię morza

Post autor: asiatko31 »

Słońce ty moje dziękuje za zdjęcia buziaczek na 102,5 od razu pozwoliłam sobie z kopiować te zdjęcia :P :D To prawda zdjęcia są ciekawe, coś pięknego. Ci Holendrzy mieli wielkie szczęście…..
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Gdy piorun uderza w powierzchnię morza

Post autor: Lazy »

Drobiazg Asiu,wiem że uwielbiasz wyładowania atmosferyczne (ja z resztą też) Złapać takie coś. to trzeba mieć "pecha" ;)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Gdy piorun uderza w powierzchnię morza

Post autor: spacemaster92 »

Niewielu jest chyba ludzi, którzy nie lubią obserwować wyładowania atmosferyczne, ja za nimi przepadam. Piękne zdjęcia farciaże :D
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”