Bojkot Izraelskich produktów

Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Aylinn »

Hamas prymitywny! Hahahaha, a to się uśmiałam. Hamas ma takie zapasy broni o jakich nam się nie śniło. Połowa szkół, szpitali i innych placówek jest utrzymywana przez Hamas tak samo jak przez Hezbollach. Nie oszukujmy się i nie udawajmy, że za wszystko odpowiadają Żydzi, bo to nieprawda. W konflikcie Palestyna-Izrael nie obieram stron, bo jedni i drudzy to mordercy, którzy chcą wyniszczyć drugą stronę. Po drugie, nawet jeżeli Izrael ma lepsze uzbrojenie to ich sprawa. Wojna nie jest sprawiedliwa i nikt nie będzie specjalnie uszczuplał zapasów zbrojeniowych, bo wróg ma dzidy, a ci drudzy karabiny.



Hitler nie był popychany przez nikogo. Był świetnym mówcą i potrafił przekonać do siebie tłumy, które były w stanie dać mu wszystko. Nie twierdze, że nie był finansowany, bo był, ale tak jest do dzisiaj. USA najpierw uzbroiło Husajna, a potem zrobili na niego polowanie.



Nie ma się co łudzić, że wojny będą sprawiedliwe, że państwa będą idealne, że obywatele tych państw będą się szanować itp. Żydzi, Polacy, Niemcy. Zabijaliśmy się nawzajem. Jedni wydawali drugich, a nawet swoich. Ale od wojny minęło ponad 60 lat. Co mnie obchodzi, że jakiś Icek w 42 roku doniósł na swojego przyjaciela Abrahama? Czas iść do przodu. Mamy XX wiek, a to, że sobie jakiś Icek założył Coca-Colę to mi nie przeszkadza. Obrotny facet pewnie był i wiedział co i jak.



Z tego wynika, że nie powinniśmy lubić Niemców, bo 1939 nas napadli. Żydów, bo są obrotni i w ogóle kontrolują wszystko, a do tego te wredne pijawki chcą władzy na światem. Rosjan za komunizm, Szwedów za potop. A na dodatek Mongolię tak dla zasady.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Kiute »

Powinniśmy raz na zawsze rozliczyć się z historią inaczej ciągle będziemy jechać po Niemcach, Rosjanach, Ukraińcach itd. oraz wice versa. Jednak zakończenie tych sporów powinno opierać się na prawdzie jakakolwiek ona by nie była, sytuacja dzisiejsza jest taka przynajmniej moim zdaniem, że każdy naród będzie bronił swego nawet kłamstw dzięki czemu pogrzebanie starych spraw nigdy nie dojdzie do skutku. Czy Polak dziś ma nienawidzić Niemca za IIWŚ? Tak jeśli ten Niemiec dalej struga idiotę, który zakłamuje historię, celowo wywołuje napięcie między obiema stronami, z kolei Polak nie ma prawa nienawidzić Niemca, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego co jego własny naród wyrządził innym bo niby co on ma z nimi wspólnego. Taka sama sytuacja tyczy się Ukraińców, którzy wychwalają Banderowców uznających ich za bohaterów z prezydentem Juszczenko na czele, to już wogóle jakaś CHORA paranoja każdy(albo prawie nikt) zna historię Polaków, Ukraińców, Żydów, Ormianów na Kresach- największe ludobójstwo pod względem okrucieństwa podczas IIWŚ, gorsze niż Holokaust. To samo dzieje się w Rosji(niby demokracją z sierpem i młotem podczas defilad). Problem według mnie leży w tym, że minęło aż, a może tylko 64 lata po wojnie to ludzie dalej żyją tymi wydarzeniami, jeśli chcą o tym zapomnieć to zaraz musi znaleźć się ktoś kto na nowo wywoła burzę. Wzajemne oskarżenia nie znikną póki pewne grupy ludzi będą trzepały na tym kasę bądź będą walczyły dla swojej ideologii. Jeśli nowe pokolenia będą wychowywane w mowie nienawiści do innych krajów( np. Ukraina) to sytuacja ta będzie się ciągła jak spirala.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Przemek »

Wiesz Rosjanie i Niemcy też przedstawiają swoją historie i też mają pretensje i rozszczenia do Polaków. Można kogoś nie lubić ale nie widze sensu wprowadzać jakiś swoich myśli w życie. Bo to do niczego dobrego nie prowadzi, a zaognia pewne kwestie, które jak widać wciąż muszą żyć.
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Kiute »

<!--quoteo(post=55181:date=nie, 14 cze 2009 - 13:52:name=Przemek)--><div class='quotetop'>CYTAT(Przemek @ nie, 14 cze 2009 - 13:52) <a href="index.php?act=findpost&pid=55181"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Wiesz Rosjanie i Niemcy też przedstawiają swoją historie i też mają pretensje i rozszczenia do Polaków. Można kogoś nie lubić ale nie widze sensu wprowadzać jakiś swoich myśli w życie. Bo to do niczego dobrego nie prowadzi, a zaognia pewne kwestie, które jak widać wciąż muszą żyć.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->





Jasne, że mają ale powiedz mi kto zakłamuję historię??? To głównie Niemcy i Rosjanie przyczyniają się do rozsiewania kłamstw, które rodzą konflikty a potem uczą tych kłamstw w szkołach co dalej się dzieje to pisać nie trzeba. Dlatego zaprowadzenie pokoju w tej kwestii jest prawie niemożliwe.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Przemek »

To też w swoim poscie miałem na myśli. Wiadomo nie od dziś, że Rosjanie i Niemcy chcą się wybielić jeśli chodzi o czasy wojny. Chodzi mi tylko o to, że jak się mamy czepiać Żydów to i Niemców, Rosjan i innych. Tylko co to da? to, że jakis polityk powie publicznie prawda jest taka i przepraszamy? jedni przepraszają inni dorzucają do pieca swoje 3 grosze. Prawda jest przekazywana z ojca na syna i tak dalej. Tego nie da się załatwić w inny sposób. Bo grzebanie za bardzo w tych kwestiach może doprowadzić do konfliktu, który wywoła wojnę.
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Kiute »

<!--quoteo(post=55184:date=nie, 14 cze 2009 - 15:04:name=Przemek)--><div class='quotetop'>CYTAT(Przemek @ nie, 14 cze 2009 - 15:04) <a href="index.php?act=findpost&pid=55184"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->To też w swoim poscie miałem na myśli. Wiadomo nie od dziś, że Rosjanie i Niemcy chcą się wybielić jeśli chodzi o czasy wojny. Chodzi mi tylko o to, że jak się mamy czepiać Żydów to i Niemców, Rosjan i innych. Tylko co to da? to, że jakis polityk powie publicznie prawda jest taka i przepraszamy? jedni przepraszają inni dorzucają do pieca swoje 3 grosze. Prawda jest przekazywana z ojca na syna i tak dalej. Tego nie da się załatwić w inny sposób. Bo grzebanie za bardzo w tych kwestiach może doprowadzić do konfliktu, który wywoła wojnę.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->





Samo przepraszam dla niektórych może dużo znaczyć( chociażby dla rodzin ofiar) a to, że ktoś po wyrażeniu skruchy na nowo sieje ferment to już nic na to nie poradzimy.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Lazy »

Nie bardzo pojmuje dlaczego powstał ten temat.Nie jest ważne czy ktoś jest Niemcem Rosjaninem czy obojętnie kim.Przeciętni ludzie, niezależnie od nacji są nastawieni pozytywnie do innych (przynajmniej ja, takich spotkałem) To,że naród narodowi wrogiem,zawdzięczamy politykom.Dzięki nim, jesteśmy skłóceni stąd nienawiść<b>.Przestańmy żyć przeszłością,to już było.</b>Co jest mi winien Sasza czy Helmut ? Chyba to, że dziadek Saszy był w NKWD a ojciec Helmuta w SS ?O ile wiem, nie jest to dziedziczne,jest to inne pokolenie z innymi poglądami.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Kiute »

<!--quoteo(post=55205:date=nie, 14 cze 2009 - 22:51:name=Lazy)--><div class='quotetop'>CYTAT(Lazy @ nie, 14 cze 2009 - 22:51) <a href="index.php?act=findpost&pid=55205"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Nie bardzo pojmuje dlaczego powstał ten temat.Nie jest ważne czy ktoś jest Niemcem Rosjaninem czy obojętnie kim.Przeciętni ludzie, niezależnie od nacji są nastawieni pozytywnie do innych (przynajmniej ja, takich spotkałem) To,że naród narodowi wrogiem,zawdzięczamy politykom.Dzięki nim, jesteśmy skłóceni stąd nienawiść<b>.Przestańmy żyć przeszłością,to już było.</b>Co jest mi winien Sasza czy Helmut ? Chyba to, że dziadek Saszy był w NKWD a ojciec Helmuta w SS ?O ile wiem, nie jest to dziedziczne,jest to inne pokolenie z innymi poglądami.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->





Tak Lazy nie warto żyć przeszłością, ale nie warto również stać biernie patrząc jak inne kraje opluwają chociażby nas. To zadanie głównie dla polityków chociaż my nie powinniśmy machać na to ręką z obojętnością.



<a href="http://www.nacjonalista.pl/wiadomosci.php?id=6161&licz=" target="_blank">http://www.nacjonalista.pl/wiadomosci.p ... 1&licz=</a>



Źle się dzieje jeśli poglądy dziadka Siergieja, który był w UPA przejmuje jego wnuczek...





"Na dobry początek orkiestra zagrała znaną pieśń, którą bandy UPA śpiewały mordować polskie wsie. Potem parada odbyła się w iście hitlerowskim stylu z lat 30-tych. Na początku las czarno-czerwonych i pomarańczowych sztandarów, potem maszerują równym krokiem weterani UPA, a za nimi-zgadnijcie kto? UCZNIOWIE LWOWSKICH SZKÓŁ ŚREDNICH! jednolicie ubrani, maszerujący defiladowym krokiem, dyrektorzy szkół maszerujący na skrzydłach kolumn. Usta zaciśnięte, nienawistny wzrok skierowany w dal i to wszystko wśród wrzasków "Sława Ukrainie", "UPA-UPA". Niektóre szkoły niosły portrety Bandery i Suchewicza, a uczniowie jednej ze szkół mieli czarno-czerwone krawaty. Maszerowały też dziewczyny,waląc w werble jak Niemki, które swego czasu śpiewały nazistowską pieśń( chorągiew wznieść, szeregi mocno zwarte)"



"Przemilczane ludobójstwo na kresach"- Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski.





A tymczasem nasze "kochane" władze nie postawiły ani jednego porządnego pomnika wymordowanym kresowianom( ok.2ootys). Takie sprawy powinny nas obchodzić wymówki w stylu "a to było dawno temu" są śmieszne. Sam widzisz po tym przykładzie co się dzieje w Lwowie wnuczęta przejmują pałeczkę tej chorej ideologi po dziadkach rzeźnikach.



Przepraszam za OT.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: jerry »

To i Ja wtrącę kilka zdań. Jak dla mnie to Historia się liczy ale głównie patrzę na czasy w których teraz żyję i jakoś mi się wydaje że żydzi jako populacja, narodowość a nie religia, są integralną częścią napoczęcia wielu wojen, konfliktów i w większości na tle religijnym czy terytorialnym. Jest to ciężki temat. Widziałem w zeszłym roku obszerny program i raczej "neutralny" gdzie przedstawiono niby całą prawdę o żydach. Przestraszyłem się w sumie bo nie wiedziałem że Żydzi mają takie wielkie arsenały broni we własnych domach niby do obrony. Problem wiemy na czym polega ale ten text mnie zaskoczył, a o to cytat:





<b><a href="http://www.wykop.pl/ramka/136569/palest ... -widowisko" target="_blank">Palestyńczycy współczesnymi gladiatorami, Żydzi lubią krwawe widowisko?</a></b>

"Izraelscy turyści oglądają mordy Palestyńczyków, to forma rozrywki, dreszczyk emocji. "To co oglądamy w telewizji to nie to samo. Więcej emocji jest gdy oglądamy bombardowania z bliska" "Zrównać całą Palestynę z ziemią! Tak jestem faszystką!" - przyznaje młoda Żydówka, uczestniczka krwawego pikniku."





Materiał z Niemieckiej ARD (Styczeń 2009)



<a href="http://www.wykop.pl/link/136569/palesty ... -widowisko" target="_blank">http://www.wykop.pl/link/136569/palesty ... dowisko</a>



Sorki że tak powiem ale to się KUŹWA W PALE NIE MIEŚCI.



Ale co nam pozostaje? Martwić się o siebie i najbliższych, co tam... głód, choroby, prostytucja, wojny i inne...



Ten świat już dawno zszedł na psy i to przez człowieka i postęp techniki i żaden Żyd, Niemiec czy Polak niczego już nie zmieni na lepsze.



Ktoś gdzieś w DNA popełnił błąd dając nam aż taką dużą władzę wyboru bez możliwości zapłaty za złe czyny tu na Ziemi.



Pozdrawiam Jerry.
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bojkot Izraelskich produktów

Post autor: Rysiek23 »

Jerry, przepraszam ale Twój post jest bezdennie głupi. Trzymałem ten temat otwarty licząc na możliwie jakościową dyskusję o historii, która przecież dla nas jest niezwykle skomplikowana. Tym nie mniej jak zwykle się zawiodłem. Prawda jest prosta: na tej ziemi wymordowano miliony ludzi (narodowość nie ma znaczenia), bestialsko znęcano się nad dziećmi i kobietami (narodowość nie ma znaczenia), gazowano masowo ludzi, strzelano im w potylice, gwałcono...

Większość z nas wychowała się tutaj i tutaj dorastała (lub dorasta) i szacunek dla historii jest jedną z najważniejszych cech jakie należało (należy) sobie przyswoić. Nieznajomość prawa nie chroni przed karą, podobnie jak głupota nie chroni przed wyszydzeniem.

Wróć do „ARTYKUŁY SERWISU INFRA”