Sekret Sfinksa

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Sekret Sfinksa

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Na jego temat rozgorzało wiele kontrowersji. Niektórzy twierdzą, że jest nie tylko wiele starszy niż się przypuszcza, ale może równie dobrze być tworem cywilizacji poprzedzającej starożytnych Egipcjan. Ale nie tylko wiek budzi kontrowersje wokół Sfinksa. Wiele mówi się również o tajemniczych strukturach ukrytych w jego pobliżu, jak i też tajemniczych tunelach, o których przeznaczeniu niewiele wiadomo. Naukowcy uznają go jednak za rówieśnika piramid, choć wielu z nich próbowało zmienić istniejący status quo.



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Sekret Sfinksa

Post autor: Andrzej 58 »

No i doczekaliśmy się Ryśku ,że super temat,a zainteresowanie nikłe.

Hawass i koledzy zanudzili go na amen.Ciekawe ile czasu zajmie mu dokopanie się do warstwy zerowej poziomu

przy pomocy szpachelek i pędzli a zostało do wykopania około 10m muru południowego i te marne kilka do warstwy czerwonego granitu.Pamiętasz jak cerber Gizy odwracał uwagę przy wierceniu otworu w zasuwie kanału(Gentenbrink).

Jaki ostatnio stał się spolegliwy,pokazując Włochom kanały w Sfinksie- widać nie dało się dłużej ignorować nowych metod badawczych.Pamiętasz być może jaka informacja padła w Teleekspresie w dniu odwiertu w drzwiczkach

i jak szybko informacja o znalezieniu zniknęła z serwisów. Czy wierzysz w to ,że roboty nie zabrały ułamanego uchwytu i co się z nim teraz dzieje.Można godzinami patrzeć na pozostałości katastrofy w Majdum i nie dostrzec odkrywczego elementu dotyczącego zasady budowania piramid(wszak komentarze sugerują inne rozwiązanie).Co stoi na przeszkodzie zwerfikowania informacji(tezy) o częściowym wykonaniu piramid ze sztucznego kamienia.

Co z ... i można tak długo. Dla mnie Giza i nie tylko to temat ciągle otwarty .

Nie rozwijałem wątków ,bo wiem ,że wiele spraw zasygnalizowanyh przeze mnie jest Ci znanych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”