DRACULA

Ogólnie o magii
majesttic
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 03, 2008 1:48 pm
Kontakt:

Re: DRACULA

Post autor: majesttic »

interesuję się Vladem już od dawna, po 1. zauważyłem że w różnych tablicach historycznych jak i książkach o tej tematyce, są różne cyferki po jego imieniu, spotkałem się z: Vlad II Tepes, Vlad III Tepes a nawet Vlad IV Tepes...

po 2. wracając do postów na temat jego brutalności, oglądałem program na Viasat History o Rumunii i była mowa o Vladzie, i tym że kiedyś do jednego (miał ich wiele) ze swoich zamków zaprosił ludność z wioski i innych, po czym wyszed z bliską służbą i kazał podpalić zamek... :) W tym roku będe jechał do Rumunii tak więc zapewne dowiem się jeszcze ciekawszych rzeczy związanych z tematem, i nie omieszkam się podzielić
Ostatnio zmieniony pn lip 27, 2009 2:12 pm przez majesttic, łącznie zmieniany 1 raz.
"Walka jest wychowawczynią wolności." - Fryderyk Nietzsche (1844–1900)
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: DRACULA

Post autor: aelreda »

majestic, jako że lubisz Draculę to pewnie różne opowieści czytasz, więc polecam Ci "Historyka" tylko nie pytaj o autorkę bo po prostu zapomniała, ale opasła książka będzie świetną pozycją dla Ciebie.

majesttic
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 03, 2008 1:48 pm
Kontakt:

Re: DRACULA

Post autor: majesttic »

Właśnie kończę tą książkę i tam też inna cyferka jest :) Książka posiada plusy ponieważ posiada fakty historyczne związane z Turcją i Wołoszczyzną oraz z osobą drakuli - Vlada Tepesa:) lecz ma ogromny minus ponieważ akcja trochę smętna :)







*autorka to Elizabeth Kostova
Ostatnio zmieniony pn lip 27, 2009 2:47 pm przez majesttic, łącznie zmieniany 1 raz.
"Walka jest wychowawczynią wolności." - Fryderyk Nietzsche (1844–1900)
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: DRACULA

Post autor: aelreda »

O właśnie o tą panią mi chodziło. Smętna może i jest tak gdzieś do połowy książki, ale potem akcja się rozkręca. Faktycznie jest tam kilka prawd historycznych ale chyba tak powinniśmy się zgłębiać w tajniki przeszłości.

LEMARI
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2007 3:33 pm
Kontakt:

Re: DRACULA

Post autor: LEMARI »

Ok Pantanal ale co to ma wspólnego z Vladem ?
NATURA SANAT MEDICUS CURAT
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”